Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Naprawa silnilczka V71, czyli kończymy z parowaniem szyb w TT ;)

  1. #1
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004

    Naprawa silnilczka V71, czyli kończymy z parowaniem szyb w TT ;)

    Siemka!!!

    Ostatnimi czasy zauważyłem że w TTedim Wioli pojawił się taki takowy sporadyczny błąd w Climatroniku:

    Kod:
     1 Fault Found
    00604 - Potentiometer Positioing Motor for Air Flow Flap (G113)
               30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
    Na kanale 1 natomiast wyświetlany jest kod 15.3 - Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa.

    Na początku oleliśmy temat, zgodnie z zaleceniami na forum.
    Ale że jak to u mnie - jakikolwiek błąd w aucie prawie spać nie daje, także tematu nie odłożyłem na półkę i czekałem wolnej chwili aby się tym zająć.

    Niestety bardzo szybko nadeszły chłodne dni i Wiola poinformowała mnie że w Tedim strasznie parują szyby i po zamknięciu czy otwarciu obiegu wewnętrznego słychać głośne "tykanie". Nie było zatem co zwlekać, trzeba się wziąć do roboty

    Będziemy potrzebować:
    - śrubokręt z końcówką TORX T25 do odkręcenia schowka itp. i TORX T10 do rozkręcenia silniczka.
    - klucz nasadowy 6mm z grzechotką najlepiej
    - małe kombinerki
    - klej dwuskładnikowy albo cyjanoakrylowy typu kropelka
    - małe, sprytne rączki bo jest taki kijowy dostęp do tego silniczka jak siemasz Wiktor
    - trochę wolnego czasu (1-2h)

    1. Dostajemy się do środka od strony do której normalnie kierowca TT nie zagląda.



    2. Zdejmujemy boczek deski rozdzielczej (tak samo jakby dostawać się do bezpieczników od strony kierowcy), odkręcamy tam 5 śrub typu TORX, pamiętając żeby nie odkręcić tej zaznaczonej na żółto bo świadczy ona o tym że nasza deska nie była wcześniej zdejmowana.



    3. Odpinamy kostkę oświetlenia schowka (zaznaczona na czerwono):



    4. Odkręcamy schowek, 3 śruby typu TORX pod pokrywą schowka i 1 śruba nad dolną półką (od przodu):





    5. Odpinamy kostkę od wyłącznika AIR BAG pasażera i wyjmujemy schowek. Możemy teraz zobaczyć czy mamy poduszkę powietrzną pasażera oraz czy rocznik jej zgadza się z rocznikiem produkcji auta. Widzimy też cały układ klimy w naszej TT i ten nieszczęsny silniczek G113 inaczej zwany V71 o który nam chodzi (zaznaczony na czerwono):





    6. Odkręcamy zaślepkę trzymającą stryropianową osłonę:



    7. Odkręcamy od spodu osłonę wentylatora nawiewu (2 x klucz 6mm) i wysuwamy nawiew do dołu, możemy też przy okazji odkręcić interesujący nas silniczek V71 bo trzyma się na jednej śrubie 6mm, przykręconej od spodu:





    8. Taki mamy widok po wyjęciu wentylatora, okazuje się że klapa obiegu wew./zew. ze względu na uszkodzenie silniczka nie otwierała się do końca:



    9. Po odkręceniu śruby trzymającej łapiemy za silniczek, kombinerkami delikatnie ściskamy zaczepy wajchy sterującej górną klapką i rozpinamy ją, następnie manewrujemy silniczkiem i wyciągamy do najpierw w kierunku do drzwi a potem w dół:



    10. Warto zauważyć i zapamiętać położenie silniczka w pozycji "obieg otwarty", będzie to potrzebne do ustawienia silniczka w dalszych krokach:



    11. Silniczek bierzemy na stół i rozkręcamy śrubokrętem T10:



    12. Jak już rozkręcimy silniczek, to wyjmujemy ślimacznicę oznaczoną w kółku aby łatwiej było nam potem ustawić położenie trybów w przełożeniach



    Jak widać powyżej, powodem stukania silniczka był pęknięty tryb i przeskakiwanie jego po ośce napędowej, zatem ściągamy ten tryb oski, powinien zejść łatwo.

    13. Po drugiej stronie tryba widać co było powodem owego błędu - powykrzywiane styki potencjometru. Podejrzewam że tryb ze względu na pęknięcie na osi obrócił się kiedyś poza skalą i styki się pogięły o płytkę drukowaną. Powodowało to sporadyczną utratę styków (no bo 2 nóżki z 3 jeździły poza skalą) i ww. błąd.





    14. Delikatnie, ale to naprawdę delikatnie (bo blaszka jest cienka okropnie) poprawiamy nóżki i w sumie możemy się zbierać za składanie:



    15. Próbowałem skleić ten biały tryb, ale pomimo tego że kropelka go łapie to i tak pekało połączenie przy nakładaniu tryba na ośkę. Za to po nałożeniu tryba położyłem dosłownie kropelkę na połączenie tryb-ośka i pięknie złapało zatem polecam taką operację:



    16. Mechanizm złożony, tak powinny wyglądać położenia trybów w pozycji "obieg otwarty":



    17. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności, kasujemy błędy w bloku Climatronica i cieszymy się w pełni otwierającym nawiewem

    Jak jest coś nie jasne w tym tutorialu to odsyłam do lepszych i lepiej opisanych na:

    Toledo Club Polska: http://www.toledoclubpolska.pl/viewt...r=asc&start=10

    Octavia Club Polska: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=62549

    Pozdrawiam,
    Jerry.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 22-11-2014 o 22:03
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Jerry gigant ja ogladalem na tt forum uk i mialem sie za to zabierac po weekendzie teraz to juz bulka z maslem dziekoweczka !!!

  3. #3
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Jarek to mistrz

  4. #4
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Nareszcie!
    Wspaniały tutorial!!! Wielkie DZIĘKI!

    Masz PW :P

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Jerry a jak jedna z tych blaszek jest ulamana to **** zbita ??


    19\G/48

  6. #6
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    Jerry a jak jedna z tych blaszek jest ulamana to **** zbita ??
    Hehehe, nie nie, nie powinno się nic dziać, byle by nóżki przylegały do ścieżki na płytce
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    w angliku dojscie masacra ..... chrobotnia nie mam juz nawiew dziala ale czy dobrze zlozylem nie wiem nie mialem kleju zeby te kolko skleic jutro powtorka temtu


    19\G/48

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Nie tylko w angliku, w EU też dojście masakryczne, moje podrapania na ręce już się zagoiły
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    kurde mi najbardziej przeszkadzala wiazka gruba kabli .... ale jutro skladam .... moze to glupie pytanie ale jak nie mam schowka zalozonego swieci mi airbag .... to ta zolta wtyczka ?


    19\G/48

  10. #10
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jak nie masz założonego schowka to nie masz podłączonego wyłącznika poduszki który jest w schowku (u mnie mała czarna kostka przy schowku), ja żeby nie ryzykować błędu poduszki to nie przekrecałem stacyjk...nawet kluczyka nie wkładałem w stacyjke...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    dzieki Jerry tak sie zastanawialem poduszka w desce, schowek na siedzeniu o co chodzi blad sobie skasuje nie ma problemu .... dzieki


    19\G/48

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    Jerry sprawdzales moze rezystancje sciezki w tym polozeniu ktore opisujesz jako "obieg otwarty"? U mnie po sklejeniu "na oko" zgodnie z tutorialem nie wylapywalo krancowego polaczenia i caly czas krecilo silniczkiem - a nie chce kleic tego kilkanascie razy, bo kolko moze nie wytrzymac

  13. #13
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    ja już po i miałem uszkodzenie takie jak wspominał Jarek
    naprawione jednakże montaż pochłonął sporo czasu ale się udało Dziękuje za pomoc Jerry

  14. #14
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    mam problem ze złożeniem tego do kupy:/ żeby założyć ośkę poruszającą klapą muszę wkładać pod lekkim kątem jak już wejdzie w swoje rowki to całość jest lekko pod kątem i stawia spręzynujący opór gdy dokręcam już silniczek tą jedną śrubą co go trzyma ośka się wysuwa i klapa nie pracuje:/ jest jakiś patent na to?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Uwaga. Podaje hasło: w skrajnych położeniach otwarcia i zamknięcia silnik dociska klapę więc jest problem z montażem. Należy włożyć kluczyk i wyjąć jak silnik ustawi się mniej więcej w połowie zakresu ruchu, wtedy wchodzi od kopa. Oczywiście pomimo poklejenia ośki i odprostowania łapek silnik i tak chce pracować poza zakresem więc już szukam drugiego. :/

  15. #15
    Awatar Rufius1
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Ornontowice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czerwony
    Posty
    142
    Cześć szukam pomocy ,co z tym zrobić klima nie chłodzi proszę o pomoc dzięki

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

Podobne wątki

  1. Naprawa modulu mechatronic
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 18:55
  2. domykanie szyb i przełącznik otwierania szyb
    Przez nickel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 23:08
  3. Naprawa przetwornicy
    Przez sebam w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2015, 10:33
  4. naprawa FIS
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 11:11
  5. [Naprawa] Kompresor klimatyzacji
    Przez Maru w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •