Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czujnik przyspieszenia bocznego

  1. #1
    Awatar turas74
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebro
    Posty
    69

    Czujnik przyspieszenia bocznego

    witam !!! mam problem z czujnikiem przyspieszenia bocznego . wyczytałem w necie o tym co się dało i idąc dalej wymontowałem go ( pod kolumną kierownicy ) , spakowałem i wysłałem do Warszawy - na różnych forach opisywali gościa który naprawia czujniki za 100 zł i ma dobre opinie . Czujnik wrócił wraz z opisem - mniej więcej chodzi o to że po zamontowaniu trzeba przejechać kilka kilometrów aby system nauczył się prawidłowych wartości , lub bez kombinacji od razu dokonać adaptacji vagiem .że w sobotę nie miałem już gdzie na komputer jechać to przeorałem cały Wrocław żeby te kilometry zrobić i nic - dalej się świeci kontrolka na zegarach . we wtorek oczywiście jadę na komputer , ale do wtorku daleko i spać przez to nie mogę . jedno małe pytanie - nie świeci mi się ten przycisk ESP ( jeden z tych od ogrzewania foteli , świateł awaryjnych i ogrzewania szyby ) wciskam wciskam i nic i nawet nie wiem czy on ma świecić , wiem że w innych autach jak się wyłączy ESP to się świeci ( czy odwrotnie) u mnie nic . czy to może być wina bezpiecznika czy inny diabeł , co wam wpada do głowy to napiszcie tylko po polsku , bo z grzebania przy autach ma -3 na 10 możliwych

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    kiedyś opisywałem na forum adaptację czujnika bodajże g200 , poszukaj a nóż zgaśnie ESP

  3. #3
    Awatar turas74
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebro
    Posty
    69
    dzisiaj oczywiście nie wytrzymałem i trzeba było coś z tym zrobić . Przy działającym ESP po wciśnięci przycisku ESP zapala się nam kontrolka na zegarach , lub gaśnie . w moim przypadku świeciła non stop , więc nie wiedziałem czy jeżdżę na włączonym czy nie i wczorajszy błąd polegał na tym że co chwile go wciskałem . dzisiaj zrobiłem 30 km i potem wcisnołem przycisk ESP i zrobiłem kolejne 30 kilometrów . Po jakimś czasie dało się odczuć że jest inaczej , ale kontrolka dalej świeciła . zgasiłem auto i jeszcze raz odpaliłem i jest !!!! działa całość kosztowała mnie 121 zł i czas pracy 3 godzinki . Działa !!!

  4. #4
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    U mnie sprawa z przyciskiem ESP wygląda tak, że po prostu licho mi tam łączy i czasem jak puknę to świeci na czerwono "ESP", ale przeważnie nie świeci. Kliknę, mam kontrolkę na zegarach, że ESP wyłączone, klik znów i gaśnie. Sprawdzone gdy Ksawery wiał (śnieg wszędzie ;_, bez ESP ruszyć to było wyzwanie

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Skąd
    Wroclaw / Hannover
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Witam
    Opiszę moją przygodę z kontrolką ESP , mianowicie po wymianie sworznia , końcówek drążków , łożysk mechanik zrobił geometrię kół . Po wyjechaniu z warsztatu od razu pojechałem do DE i włączyła się na zegarach kontrolka ESP . Po dojechaniu do domu przeczesałem wszystkie tematy odnośnie kontrolki ESP i zazwyczaj problem tkwił w czujniku G200 więc gdy po raz kolejny przyjechałem do PL udałem się na ten warsztat który naprawiał mi zawieszenie i podłączyliśmy komputer. Wyskoczył błąd 01423 ( brak komunikacji ) uszkodzony czujnik G200 więc oddaliśmy do naprawy. . Okazało się , że czujnik jest dobry to stwierdziłem iż może padła taśma ale doczytałem ale też zauważyłem , że nieco mam przestawioną kierownice i była przestawiona o 3 stopnie.Błędu nie dało się wykasować. Znów pełna geometria wraz komputerem. Później udało wykasować błąd ale kontrolka nadal świeciła. Mechanik stwierdził , że musimy oddać auto do elektryka być może problem tkwi w kablach. z braku czasu pojechałem do domu a kontrolka nadal oślepiała moje oczy :/ cóż myślę sobie nic innego nie pozostało jak nadal szukać przyczyny. Tak przejechałem ok 20km i po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolka zgasła Czyli zle ustawiona kierownica wywalała błąd. I teraz cieszę się , że zostało naprawione to co mnie denerwowało
    Ps. Mam nadzieję , że może innym pomoże mój niechlujny post .... Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Czujnik przyśpieszenia wzdłużnego umiejscowienie?
    Przez robsoon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 17:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 17:01
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 12:54
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 20:49
  5. czujnik przyspieszenia bocznego???
    Przez piotreksz605 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •