Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Wątek: Nasza TT W "Zakupie Kontrolowanym"

  1. #31
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Stan salonowy w zdartym TT z 1999roku, to jest dopiero fantazja, do salonowego stanu to możesz sobie doprowadzić TT po 100tyś km bardzo zadbane i szanowane.
    Żuczek a moim zdaniem każde auto można doprowadzić do stanu salonowego (no nie mówię już o tak starych autach gdzie nie ma dostępności części i trzeba je regenerować czy też jakoś dorabiać) to tylko kwestia ilości wydanych pieniędzy na projekt. Na tę chwilę myślę że bez problemu zakupimy w aso wszystkie części do TT nawet tych z początku produkcji... choć nie wiem nie sprawdzałem czy można zamówić nową karoserię?

  2. #32
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dla tego piszę że jest to fantazja, chyba każdy umie liczyć i zdaje sobie sprawę ile by to kosztowało, po za tym to jakiś absurd kupować oszczędnie auto za 18tyś i doprowadzać je do stanu salonowego za kilka worków kasy, zastanów się, jeszcze zależy co kto ma na myśli stan salonowy, bo niektórym wystarczy wyczyścić skóry , natłuścić deskę, rzucić wosk na szpachlę, no to wtedy może i tak.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #33
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    FF2004 - mam pytanie do Ciebie - auto bylo obnizone, prawda? To byly same sprezyny czy gwint? I ile mm je obnizyles?

    Co do odcinka - klientka chciala sie lansowac i powinni jej pokazac inne auta np. z3, slk, mr2 itd a nie golfa i tego starego peugeota. Odcinek mi sie ogolnie podobal i TTtka byla spoko - fajnie wygladala. Nie wiem co tam sprawdzali, ale moim zdaniem w tragicznym stanie nie byla... liczmy 6tys i spokojnie bedzie jezdzila, bo ona na pewno go nie kupi na dlugie trasy, tylko zeby se pojezdzic po miescie i na zakupy.
    Luzy faktycznie mnie zaskoczyly, bo kolo sie praktycznie gibalo, podczas gdy ja sprawdzajac pewna TTtke w audi w warszawie widzialem duzo mniejsze luzy, a mechanik uznal ze tragedia, to ciekawe co by o tej powiedzial W kazdym razie wszystko jest do naprawienia.

  4. #34
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Dla tego piszę że jest to fantazja, chyba każdy umie liczyć i zdaje sobie sprawę ile by to kosztowało, po za tym to jakiś absurd kupować oszczędnie auto za 18tyś i doprowadzać je do stanu salonowego za kilka worków kasy, zastanów się, jeszcze zależy co kto ma na myśli stan salonowy, bo niektórym wystarczy wyczyścić skóry , natłuścić deskę, rzucić wosk na szpachlę, no to wtedy może i tak.
    Chodziło mi o możliwość, a nie o aspekty ekonomicznego uzasadnienia przedsięwzięcia , ale uwierz nie brakuje ludzi z fantazją. Mój znajomy pracował w firmie odrestaurującej auta. Opowiadał mi o przypadkach odbudowy samochodu od niekompletnej bardzo skorodowanej karoserii, którą z lawety trzeba było zdejmować wózkiem widłowym... no ale oczywiście nie było to auto typu TT za 18 kpln

  5. #35
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Co do doprowadzania do stanu salonowego. Myslalem ze da rade to zrobic z pierwsza tt jaka mialem. Nie dalo rady. Samochod byl nieco podniszczony i sredni mechanicznie. Pewne rzeczy byly popsute, podrapane i przywrocenie tego do stany idealnego graniczylo z cudem a na pewno z ogromnymi kosztami. Drugą tt kupilem w stanie bardzo dobrym. Mimo to doprowadzenie jej do stanu wzorowego, tak zeby najwiekszy esteta i maruda nie mial sie do czego przyczepic koszotowalo mnie 7tys pln na przestrzeni 8 miesiecy uzytkowania. A i tak zostalo milion malutkich odpryskow na lampach, szybie czolowej i utlenienie na relingach, zadrapamia ma felgach. Musialbym wpakowac jeszcze ze 3 tysie zeby sie tego pozbyc, wymieniajac te graty i regenerujac felgi. Nawet nie chce mi sie myslec ze musialbym wymieniac deske rozdzielcza, czy obdrapane boczki, kierownice. Fotele ocenialem ma 4+. I mnie one irytowaly, ze nigdy nie beda jak nowe nawet jakbym je obszyl od nowa, to juz nie to samo. Prawda jest taka ze jak auto nie jest zadbane to nie da sue go doprowadzi do stanu salonowego. Robi sie z niego rzezba, gdzie ori to pozostaje ksztalt karoserii i wpis w dowodzie rejestracyjnym, a to ma sie nijak do stanu salonowego jak dla mnie.


    Wysłane z mojego iPhone

  6. #36
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Elor zgadzam się z Tobą w 100%. Chodziło mi o zasadę.
    Ja po zakupie swojej pomimo, że była w dobrym stanie a wręcz w całkiem całkiem niezłym to wpakowałem na dzień dobry 5000 pln. Opony, rozrząd, serwis klimy, olej, filtry, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, świece, pasek osprzętu, tarcze, klocki przód - sama eksploatacja i dodatkowo wymieniłem środkowy tunel, ramkę radia (wyszukałem idealne) bo moje były może nie strasznie zniszczone ale zużyte na tyle, że mi przeszkadzały oraz kupiłem akcesoryjną osłonę złożonego dachu.

  7. #37

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Tylko pamiętajcie że cały czas mówimy o autach które niektóre (tak jak moje) mają 15 lat(!!!), to jest kawał czasu na auto, ludzie różnie auta traktują, jedni je myją częściej inni zupełnie, według mnie nie ma co podchodzić do tego że takie auto ma być i wyglądać jak nowe bo nigdy takie nie będzie, zdarzają się białe kruki ale 95% takich aut będą miały dość duże ślady zużycia i to na fotelach i plastikach itd..tak samo ciężko jest doprowadzać takie auto do "salonu" bo jakie są koszty np. wymiany wszystkiego w środku z ASO? pewnie koło 20 albo 30 tys zł...ja jestem zdania żeby wymienić rzeczy które najbardziej przeszkadzają ale nie kosztują niewiadomo ile, u mnie np. nie działała klapka ta gdzie jest przycisk do wlewu paliwa itd...kupiłem na allegro za 150zł cały tunel i wymieniłem, tak samo można zrobić z kierownicą (obszycie jej na nowo 200-300zł), itd ale nie ma co przesadzać bo zaraz wyda się drugie tyle ile auto jest warte a nigdy tych pieniędzy się nie otrzyma przy sprzedaży.

  8. #38

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Zgadzam się z print`em. Żeby mieć stan salonowy, to potrzeba kupić nową TT już teraz, schować w garażu i odkopać za 15 lat :P A nasze obecne stare 15-latki, niech jeżdżą, bo do tego są te auta. Jeżeli tylko człowiek zadba o nie w miarę swoich możliwości (głównie finansowych), to wtedy takie auto cieszy dużo bardziej, niż wycackany egzemplarz spod kocyka. Nie przesadzajmy z tymi odpryskami na lakierze, ryskami i ewentualnie robionymi elementami blacharskimi. Ktoś komuś przywali nie z jego winy, a później człowiek już ma swoją sztukę zrzucić na straty, bo jest tu, czy gdzieś indziej malowana Jedzie prosto, sprawia dużo frajdy, jest bezpieczna, a do tego można ją dopieścić jakimś spa na lakier, ładną felgą, czy innymi modami, kto co lubi i jest na czym oko zawiesić. Poza tym jakie jest dobre auto - to które długo jeździ

    Doceniam pracę chłopaków i podziwiam Wasze autka, ale myślę że nie ma co dzielić forum na tych co mają autka do jazdy i na tych co mają do dopieszczania wyłącznie. Elor miałeś piękną TT, ale myślę, że dla niektórych z nas, włożenie tyle pieniędzy w auto na 8 miesięcy i sprzedaż go, byłaby niemożliwa. Żuczek masz tak przemyślany projekt, że chyba nawet fabryka audi by lepiej nie zrobiła :P Ale mimo to proszę więc nie naśmiewać się z innych "stanów salonowych"

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Stan salonowy w zdartym TT z 1999roku, to jest dopiero fantazja, do salonowego stanu to możesz sobie doprowadzić TT po 100tyś km bardzo zadbane i szanowane.
    Żuczku, bardzo nieładnie z Twojej strony tak pisać. Myślę że to odstrasza kolejnych nowych forumowiczów! Jakbym przyszła tu teraz po raz pierwszy ze swoją TT, to bym już nie wróciła! A chyba nie o to nam chodzi na forum
    Ostatnio edytowane przez Wilczyca ; 21-11-2014 o 13:56

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oj tam oj tam, mówię co myślę i nazywam rzeczy po imieniu, chciał bym podnosić poziom motoryzacji w Pl a nie go zaniżać, Ci którzy dbają o auta się nie wystraszą, ci drudzy niech giną w ogóle to dla czego robisz ze mnie tutaj jakiegoś tyrana zawsze na mnie musi się wieszać psy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Może i masz rację A tak dla równowagi muszą jedni coś powiedzieć, drudzy skomentować

  11. #41
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    To chyba też trochę wynika z tego, że jedni traktują auto jako swoją pasję i są gotowi wkładać w nie kasę i sprawia im to nie lada satysfakcję i radość, a są tacy którzy kupują auto bo fajnie wygląda, jeździ i zwraca na siebie uwagę. Myślę, że każdy kto zagląda na forum będzie chciał w miarę swoich możliwości dążyć do "swojego ideału" patrząc jak inni cenią i kochają swoje TT.

  12. #42
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    http://player.pl/programy-online/zak...222,16781.html

    Znalazłem trochę starszy odcinek z Audi TT

  13. #43
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez Nicolas905 Zobacz posta
    http://player.pl/programy-online/zak...222,16781.html

    Znalazłem trochę starszy odcinek z Audi TT
    Widziałam już kiedyś ten odcinek i chłopak by się zdecydował gdyby nie to że TT jest dwuosobowa.

  14. #44
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Ma ktoś może linka do 270 odcinka o którym była mowa? Bo oczywiście na player 17-18-tego sezonu nie uświadczymy.

  15. #45
    Awatar Śruba
    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Grochów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    To wszystko to jedna wielka ściema. Komis musi zarobić i gratulacje dla dziewczyny która jej nie chciała bo wiedziała co jest warta. Telewizja trochę ukrywa prawdę wszystko dla powodzenia programu i oglądalności. Nikt nie przyjmie samochodu po kosztach i zapłaci Ci więcej niż jest wart. Każdy chce swój " haracz ". Bieda temu co kupił. Niech się ujawni w klubie.
    Ujawniam się!
    2 Miesiące temu ją chapnąłem z komisu w Warszawie.
    W samochodzie miałem do wymiany tylko magiel
    Na razie jeździ...

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  3. TT w zakupie kontrolowanym
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 11:34
  4. "Podnieśli ręke na naszą rodzine"
    Przez Marcin180 w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 14:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •