Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem po odłączeniu akumulatora

  1. #1
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144

    Problem po odłączeniu akumulatora

    Witam,

    Po odłączeniu akumulatora przez mechanika nagle przestały działać przyciski na pilocie, przyciski w środku auta(do otwierania bagażnika oraz wlewu paliwa), szyba od strony kierowcy się minimalnie opuściła, ale już nie zamknęła oraz przyciski do szyb przestały działać. Auto jednak normalnie odpala, radio gra, światła są w porządku. Wie ktoś co mogło się stać i jak to naprawić?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    V3r

  2. #2
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Wiem musisz wyjść z auta nacisnąć w kluczyku przycisk zamykania drzwi przytrzymaj go trochę później to samo z tym ze przycisk otwierania naciskasz na kluczyku powinno pomóc jeśli nie to może bezpiecznik poza tym jak juz wyszedłes z auta to teraz jak wejdziesz i otworzysz auto centralnym zamkiem to powinno być ok czasami tak jest po odlaczeniu aku
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 12-11-2014 o 23:59
    Using Tapatalk

  3. #3
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Dzięki @wiewioraandrzej winowajcą okazał się bezpiecznik, a już się przestraszyłem, że może to być coś gorszego

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam ponownie,

    Jak wcześniej pisałem winowajcą był bezpiecznik, lecz teraz stało mi się dokładnie to samo. Jechałem autem, potem zatrzymałem się na chwile, zgasiłem silnik, wyszedłem i otworzyłem bagażnik z pilota. Wchodząc do auta znowu przestały działać rzeczy o których pisałem w pierwszym poście, sprawdziłem i bezpiecznik znowu był spalony ;/
    A teraz pytanie. Co może się dziać, że bezpiecznik się tak przepala? Gdzie szukać problemu?

  4. #4
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Gdzieś musi być zwarcie. Jak otwierasz drzwi z pilota bezpiecznik jest spalony ? Bo jeśli nie to znaczy że wina zamka bagażnika albo gdzieś na kablu od zamka. Wymień bezpiecznik otwórz drzwi z pilota i zamknij je z pilota i sprawdz bezpiecznik. Jeśli wszystko ok powtórz to samo ale z bagażnikiem i obadaj bezpiecznik. Jak to bagażnik musisz iść po kablu pod tapicerka klapy może gdzieś jest przetarty kabel.

    Wina też może być przy lampce w klapie bagażnika lub tej wewnątrz bagażnika. Obie zapalają się podczas otwierania, chodź może to nie być to. Nie jestem pewny czy te lampki są pod tym bezpiecznikiem.
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 17-11-2014 o 13:33

  5. #5
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Tak otwieram i zamykam drzwi z pilota i wszystko jest dobrze. Dziwne jest to, że bezpiecznik nie przepala się od razu tylko po pewnym czasie. Patrząc po datach 4 dni wszystko działało dobrze(drzwi, bagażnik, okna, itp), aż do wczoraj.

  6. #6
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Hmm bo może uszkodzony przewód jest luźny i w momencie jazdy (drgań, przeciążeń) dotknie masy i gotowe. Przez te 4 dni od ostatniego spalonego bezpiecznika jeździłeś autem ?

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Sprawdź czy kable w przelotkach nie są poprzecierane (pomiędzy drzwiami w tych gumowych osłonach).

  8. #8
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Tak, aktualnie jestem w innym miejscu niż auto, więc za dużo nie posprawdzam, ale autem nadal ktoś będzie jeździł i jeżeli problem znowu wystąpi to zacznę sprawdzać kable i dam znać jeżeli uda mi się rozwiązać problem Dzięki @oOkillerjezOo za przydatne wskazówki

  9. #9
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Nie ma za co

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez v3r Zobacz posta
    Tak, aktualnie jestem w innym miejscu niż auto, więc za dużo nie posprawdzam, ale autem nadal ktoś będzie jeździł i jeżeli problem znowu wystąpi to zacznę sprawdzać kable i dam znać jeżeli uda mi się rozwiązać problem Dzięki @oOkillerjezOo za przydatne wskazówki
    Witaj. Mam taki sam problem. VCDS pokazał mi zwarcie do masy podświetlenia bagażnika. Sytuacje mam identyczną plus nie mogę połączyć się VCDS z modułem komfortu który steruje wymienionymi przez Ciebie sekcjami. Czy poradziłeś sobie z tym problemem? Oraz który u Ciebie bezpiecznik był palony?
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Po odłączeniu zegarów nie działa wyświetlacz.
    Przez Marcin_1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 16:47
  2. Gaśnie i szarpie po odłączeniu Aku
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 23:04
  3. Czynności po odłączeniu akumulatora - jakie?
    Przez payne100 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 17:44
  4. ładowanie akumulatora
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 06:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •