Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Wątek: TT vs Toyota Celica

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2008
    Skąd
    Moskorzew
    Posty
    1

    TT vs Toyota Celica

    Witam!
    Mam w planach zakup nowego cacka Myślę nad TT 1.8T lub Celica 1.8 (140km). Nie orientuję się jak to jest z tymi samochodami bo nikt ze znajomych nie posiada takiego i zwracam się z prośbą do was interesuje mnie jakie są ceny części do TT, np. klocki, filtry, i inne części które są wymieniane dość często. Jakie wady mają TT-tki, spalanie i co w nich najczęściej nawala. Może ktoś z was miał okazję porównać kiedyś Celice i TT. TT przemawia do mnie tym że ma dobry motor i oryginalny wygląd natomiast Celica jest trochę tańsza i ma bardziej sportowy wygląd ale troszkę za słaba Byłbym wdzięczny za dobre rady

    ps. byłbym wdzięczny jakby ktoś był z Katowic, Chorzowa lub okolic i miałby kiedyś chwilkę czasu żeby sie spotkać i pokazać mi jak jeździ taka TT-tka

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    przy 225KM ttce celica 193konna czy jakos tak nie mial szans zadnych z zatrzymanego jak rowniez z rolowanego, wiec sadze ze 140km to padlina

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    26

    Audi TT vs. Toyota Celica

    Witam. Sam kiedyś miałem ten sam dylemat, czy kupic TT czy Celice... Toyota jest mniej usterkowa (według różnych rankingów), ale jak już coś sie popsuje, to części są piekielnie drogie. Poza tym samo wykonanie Celicy w środku, pozostawia wiele do życzenia, tandetne plastiki, złej jakości materiały... Jeżeli chodzi o właściwości jezdne miałem okazje przetestowac Celice i Audi TT, powiem, że jeżeli chodzi o przyspieszenie Celicy(143KM), to bez porównania z Audi TT(180KM), Celi zostaje daleko z tyłu. TT jest masywne, widac, że dobrze wykonane, natomiast Celica ma blache jak z papieru, kojarzy mi się taka blacha z Fiatem... U mnie Celi odpadła, wybrałem TT i muszę powiedziec, że jestem zadowolony z tej decyzji. Wychodze z tego założenia, że Japończycy produkują bardzo dobre terenówki, natomiast wszystkie inne klasy pozostają w rękach Niemców. Pozdrawiam i życze udanego wyboru.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Jeździłem Celicą 140 KM - nie jeździ, bardzo plastikowa (jak 95%) japończyków, nisko dach- dotykałem glową. Ogólnie kiepski samochód, nie robi takiego wrażenia. No i marka Toyota jest w tyle za VW, a co dopiero za Audi, z Audi można porównywać conajwyżej Lexusa.

    Jedyna zaleta toyot (nie tylko Celici) to niezawodnośc, choć i z tym różnie bywa (np. avensis). Generalnie nie jestem fanem Toyoty, choć LandCruiser jest udany. Niezły jest też Yaris. Reszta modeli - taka sobie.
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  5. #5
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    To identycznie co u mnie też jak sobie kupowałem samochód z USA to zastanawiałem się nad toyota celica ale w gre wchodziła tylko ta wersja GTS chyba jakoś tak w każdym bądz razie 180KM nawet pojechałem do Lublina taką obejrzeć ale okazało się to WIELK¡ PORAżK¡ (chodzi o stan samochodu) na aukcji w USA kupiłem prawie dwie jedna po lekkim uderzeniu w tył druga podtopiona ale przelicytowali mnie (i dzięki ci Boże) dzięki temu kupiłem TT i jestem mega zadowolony teraz jak jeżdzę i widzę celice na mieście to wiem że dobrze wybrałem i nigdy bym mojej TT nie wymienił na celice. Zdziwiło mnie tylko że celica nie żle trzyma cenę. za rocznik 2001 można kupić TT z 2002. Szkoda tylko że nie miałem szansy się nią przejechać ale nie polecał bym tej 140KM jak już kupować to ta GTS. Ludzie którzy nimi jeżdzą zauważyłem że dbają o nie przynajmniej o wygląd zewnętrzny.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też miałem mały dylemat ale Celica nieeee.... myślałem raczej o hondzie s2000 to dobre auto ale z częściami i tuningiem w Polsce jest ciężko no i prestiż TT nie porównywalny więc jak na razie nie żałuje

  7. #7
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Honda S2000 jak dla mnie to wolałbym mazde MX5 (są dość tanie) albo droższą RX8 ewentualnie nissan 350z
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  8. #8
    Bierz TT, nie bedziesz żałował, na pewno!
    Prestiż, wykonanie, osiągi - po prostu Audi!

    Celica to ładne auto ale w środku to lipa... ;> poza tym ma jescze pare mankamentów, a TT jest dopracowane z kazdej strony...

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    każde auTTo ma swoje wady i zaleTTy wazne zeby TTych drugich bylo wiecej
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Honda S2000 jak dla mnie to wolałbym mazde MX5 (są dość tanie) albo droższą RX8 ewentualnie nissan 350z
    Ja bym wolał zdecydowanie S2000 od MX5. Jak usiadłem na targach w MX5 tej najnowszej, to mi głowa wystawała kilka cm ponad szybę

    S2000 to sportowy roadster, a MX5 to takie toczydełko. RX8 jest fajna, ale to trochę inny wóz. Nie krytykuje Mazdy bo to dobra firma, mają dobre wózki (3, 6, CX-7, RX-, ale z tych czterech brałbym S2000 albo 350Z. Ale oczywiście kto co lubi...
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  11. #11
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Dokładnie „kto co lubi” mi osobiście S2000 w ogóle się nie podoba (nie znaczy że innym też się ma nie podobać). Może RX-8 i 350z to zły przykład bo one nie chodzą w tych granicach cenowych co S2000 i Celica.

    Zgodzę się że, trzeba mieć poniżej 180 cm wzrostu żeby wygodnie nim podróżować ,
    ale ze zdaniem, że MX-5 „to takie toczydełko” zupełnie się nie zgodzę. Nie siedziałem w nowym modelu ale jeździłem starym i przy tak małym i lekkim autku napęd na tył daje mnóstwo zabawy pomimo że to tylko 110 KM a jak wymiata 140 KM .
    Proponuje się najpierw przejechać a potem oceniać .
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    łód¥
    Posty
    51
    Do celicy w ogole bym nie porownywal wg mnie klasa nizej. Rowniez zastanawialem sie nad s2000 i z350 ale nie znalazlem egzemplarza... ale jestem pewien nastepnego kroku (o ile powiekszenie rodziny mi sie nie przydazy) Plymouth Prowler moje marzenie.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    http://www.autokrata.pl/lod/2432/aut...mouth_prowler/
    fajnie ale nie widze tam zadnego dachu
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    fajnie ale nie widze tam zadnego dachu
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-...1%7C240%3A1308

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    marconsio, no ta jakas szmata tam jest ale co jak co jak bym takiego potwora zobaczyl we wstecznym lusterku to sam bym zjechał na pas dla maruderów :P
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT vs Toyota GT86
    Przez Jerry w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 01:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •