Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Kilka pytań: MAF, serwo, drgania kierownicy, swap hebli.

  1. #1
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106

    Kilka pytań: MAF, serwo, drgania kierownicy, swap hebli.

    Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań do was które męczą moja głowę od razu chciałbym podziękować wszystkim którzy chcą napisać coś typu, "nie opłaca sie, nie warto itd". To forum pasjonatów i maniaków, a nie ekonomicznych napraw użytkowych

    1. Filtr powietrza stożkowy. Wybrałem firmę Fujita i suchy stożek z wejściem 3 cale. Suchy bo nasze przeplywki nie lubią nasaczanych olejkami, np. filtrów Simota. Teraz pytanie o montaż, mnóstwo projektów ma filtr takowy, stożkowy, przykrecony bezpośrednio do MAFa, a to podobno nie jest dobre, gdyż przepływ powietrza nie zdąży się dostatecznie ustabilizować w jedna tafle. Nawet oryginalna puszka ma kawałek "rurki" która stabilizuje ta tafle powietrza. Przekręcić do przeplywki czy zastosować tak zwany Cold Air Intake? Jakie są za i przeciw?

    2. Mam też mały problem z drganiem kierownicy na wolnych obrotach. Jak dodam lekko gazu, np do 900 rpm, to kiera przestaje drgać. Podobne zjawisko jest przy 2500rpm, gdzie szarpnie całym autem lekko, takie wibracje od silnika. Co może być przyczyną?
    3. Kiedy byłem posiadaczem Hondy to aby poprawić wydajność hamulców zmieniało się pompy i serwa hamulcowe, jak to wygląda tutaj? U siebie mam zeswapowane hamulce z przodu na 323mm z seryjnych 280mm bodajże, ale pompa i serwo widać nie ruszane. Czy są jakieś wydajniejsze/lepsze? Czy może to seryjne bez problemu podoła?
    4. Swap hamulcy na tyle. Aktualnie mam serię 256mm na tarczy zimmermana ale chciałbym coś lekko większego. Z czego można zaadaptować tarcze, zaciski itd? I jakie rozmiary są do wyboru aby nie zmieniać rozstawu śrub.
    5. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o działaniu napędu na cztery łapy. Czy Quattro działa tak samo jak 4Motion z VW? Ja posiadam Golfa MK4 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda np zrobienie Quattro z ośki. Wystarczy zmienić skrzynie, założyć wał, bak, most i zmienić zawieszenie czy trzeba coś ciąć i spawać?

    Pozdrawiam serdecznie

    Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk

  2. #2
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Myślę że drgania mogą występować przez przegub wewnętrzny
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 01-09-2014 o 20:02
    Using Tapatalk

  3. #3
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    2. Mam też mały problem z drganiem kierownicy na wolnych obrotach. Jak dodam lekko gazu, np do 900 rpm, to kiera przestaje drgać. Podobne zjawisko jest przy 2500rpm, gdzie szarpnie całym autem lekko, takie wibracje od silnika. Co może być przyczyną?

    Zużyte poduszki silnika.

  4. #4
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Myślę że drgania mogą występować przez przegub wewnętrzny

    To raczej podczas jazdy a nie na wolnych obrotach
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  5. #5
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Też myślę że winne mogą być zużyte poduszki
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  6. #6
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ok, a ktoś może mnie oświecić ile jest poduch dokładnie? Bo zamówiłem właśnie tą na tył, tzn wkładki poliuretanowe, do tak zwanego doge bone-a. I jeszcze gdzieś mi się obiło o uszy ze reszta poduch jest jakaś hydrauliczna czy jakaś, co to oznacza? Ja zawsze modyfikowanym poduchy poprzez zalanie je klejem, dużo bardziej sztywne i np w Hondzie zdawało to lepiej egzamin niż wkładki poliuretanowe.

    Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk

  7. #7
    Awatar X-K
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    2. obrotyt jalowe mozna deczko podniesc vagiem lub polecam lemmiwinksa, pozatym czesto dwumas daje znac o sobie jesli wystepuja drgania w roznych przedzialach obrotow

  8. #8
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ok. Tylko że podniesienie obrotów mnie nie satysfakcjonuje bo to takie zapobieganie, a nie leczenie. Chyba ze 760rpm idle to za mało?

    Odchodzi tez pytanie numer 5. gdyż już wiem, co na czym polega i że nie da się tego zrobić bez cięcia i spawania wiec od razu odpada takie rozwiązanie. Za to dzięki koledze X-K, zrodziło się pytanie nr.6.

    6. Kwestia wyrzucenia dwumasu. Jak to wygląda w AUQ z 6 biegowa skrzynia? Jakie pasuje koło zamachowe i jakie sprzęgło? Jakieś inne seryjne? Do jakiej mocy wytrzymuje bez slizgania?
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk

  9. #9
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    odnośnie sprzęgła i koła zamachowego tutaj masz przykładowe z allegro;

    http://allegro.pl/kolo-sztywne-sprze...493049108.html

  10. #10
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ooo, bardzo fajna aukcja. Szkoda tylko, że nie jest opisane co z czego jest, ani nie wiadomo czy to do 6 biegowej skrzyni podpisuje.

    EDIT Pod moje auto ten zestaw na 100 procent nie pasuje. Potrzeba czegoś na sprzęgło 240mm.

    Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 02-09-2014 o 18:08

  11. #11
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Do końca nie wiem, w aukcji nie ma rozmiaru tego zestawu a skupiłem się na oznaczeniu silnika. Pasuje zarówno kod silnika jak i rocznik a przecież skrzynia 6 biegowa to nie żaden wynalazek tylko norma. Jak będę miał chwilę i nie zapomnę to sprawdzę jak to wygląda w etce.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    400
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    17
    Sprzegła są inne. Wrzucenie sztywnego koła do 1.8T powoduje, że skrzynia zaczyna klekotać na wolnych, jak w starym mercedesiku w dieselku na taxi

  13. #13
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    To ciekawa informacja bo też za jakiś czas będę wymieniał u siebie. Czy przy 5biegowej też występuje ten problem? Czy ktoś kto wymienił koło na sztywne może się podzielić wrażeniami jak to wygląda?
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  14. #14
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Ja posiadam zestaw sztywne kolo zamachowe Valeo i nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń silnik AJQ

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Using Tapatalk

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
    Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań do was które męczą moja głowę od razu chciałbym podziękować wszystkim którzy chcą napisać coś typu, "nie opłaca sie, nie warto itd". To forum pasjonatów i maniaków, a nie ekonomicznych napraw użytkowych

    1. Filtr powietrza stożkowy. Wybrałem firmę Fujita i suchy stożek z wejściem 3 cale. Suchy bo nasze przeplywki nie lubią nasaczanych olejkami, np. filtrów Simota. Teraz pytanie o montaż, mnóstwo projektów ma filtr takowy, stożkowy, przykrecony bezpośrednio do MAFa, a to podobno nie jest dobre, gdyż przepływ powietrza nie zdąży się dostatecznie ustabilizować w jedna tafle. Nawet oryginalna puszka ma kawałek "rurki" która stabilizuje ta tafle powietrza. Przekręcić do przeplywki czy zastosować tak zwany Cold Air Intake? Jakie są za i przeciw?

    2. Mam też mały problem z drganiem kierownicy na wolnych obrotach. Jak dodam lekko gazu, np do 900 rpm, to kiera przestaje drgać. Podobne zjawisko jest przy 2500rpm, gdzie szarpnie całym autem lekko, takie wibracje od silnika. Co może być przyczyną?
    3. Kiedy byłem posiadaczem Hondy to aby poprawić wydajność hamulców zmieniało się pompy i serwa hamulcowe, jak to wygląda tutaj? U siebie mam zeswapowane hamulce z przodu na 323mm z seryjnych 280mm bodajże, ale pompa i serwo widać nie ruszane. Czy są jakieś wydajniejsze/lepsze? Czy może to seryjne bez problemu podoła?
    4. Swap hamulcy na tyle. Aktualnie mam serię 256mm na tarczy zimmermana ale chciałbym coś lekko większego. Z czego można zaadaptować tarcze, zaciski itd? I jakie rozmiary są do wyboru aby nie zmieniać rozstawu śrub.
    5. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o działaniu napędu na cztery łapy. Czy Quattro działa tak samo jak 4Motion z VW? Ja posiadam Golfa MK4 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda np zrobienie Quattro z ośki. Wystarczy zmienić skrzynie, założyć wał, bak, most i zmienić zawieszenie czy trzeba coś ciąć i spawać?

    Pozdrawiam serdecznie

    Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk
    1 dobry wybór chyba najlepszy dostępny na Polskim rynku.
    2 na pewno poduszka dolna tzw. kość można wymienić, górną skrzyni zalać odpowiednim klejem
    3 nie ma zamienników serwo, ale może to być słaba pompa hamulcowa z tyłu podejdzie 280mm pod seryjny zacisk oczywiście bez przeróbek się nie obejdzie zobacz mój stary projekt.
    5to haldex w mk1 nie opłacalny zabieg.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Swap hebli na tył 256mm---> 280mm
    Przez saj234 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 15:48
  2. Drgania na kierownicy
    Przez Dydol w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 07:23
  3. Drgania na lewarku i kierownicy
    Przez Wilczyca w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:40
  4. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  5. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •