Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Słaby nawiew przedniej szyby

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29

    Słaby nawiew przedniej szyby

    Witam,
    mam problem z nawiewem na przednią szybę. Można powiedzieć że prawie go nie ma, przez co ciężko odparować szybę Odkąd mam TT nawiew na przednią szybę był słabiutki bez względu na moc nadmuchu, dodatkowo wieje tylko z przodu kratek (jakby 2-3 pierwszych patrząc od szyby). Nie wiem o co chodzi bo z pozostałymi nawiewami nie ma problemu. Ostatnio zauważyłem w aucie drobinki czarnej/szarej gąbki jedną 1x3cm nawet wyciągnąłem z przedniego nawiewu, może jest tego więcej. Ostatnio moje auto ma dużego pecha

    Pytania:
    1. Jak jest u was, wieje z całej długości kratki?
    2. Jak zdjąć kratki nawiewu przedniej szyby?

    Będę wdzięczny za każdą poradę

  2. #2
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    U mnie wieje w ten sam sposób. Zmieniła się pogoda i przy niskiej temperaturze nie dawała rady z odparowaniem.
    MK1 Cabrio '2000

  3. #3
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Żeby szyby odparowały szybciej/wcześniej warto używać klimatyzację. Szybciej odparowują szyby przy włączonej klimie niż na samym grzaniu, bo klimatyzacja pochłania wilgoć z pomieszczenia. Poza tym i zimą klimatyzacja powinna popracować co jakiś czas, choćby po to żeby ją utrzymać w formie. Kompresor nie lubi bezruchu. Kawałki gąbki już nie wróżą dobrze. Jakieś rozszczelnienie, pęknięcie połączenia mogło nastąpić ale to może po prostu z filtra. Warto sprawdzić filtr kabinowy, bo po lecie i parkowaniu pod drzewami różne niefajne paprochy tam znajdziesz, może sam filtr jest rozwalony albo niepoprawnie/nieszczelnie założony. Filtr kabinowy w każdym aucie maks na rok lub 10tys.km. Z tego co kojarzę, to te podłużne kratki śruby mocujące mają schowane pod osłonkami od strony szyby, które delikatnie można podważyć. Do odkręcenia potrzebny krótki śrubokręt. Ostrożnie, bo plastik przy niskiej temperaturze robi się kruchy.
    Znalazłem jeszcze coś takiego
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=nawiew
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=nawiew
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 03-11-2014 o 09:51

  4. #4
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Ja jutro jadę do elektryka która ma mi wymienić jakiś silniczek który odpowiada za sterowaniem wylotu powietrza, gdyż nie działa mi nawiew na przednią szybę i na nogi (czyli te dwie strzałki w górę i w dół). Zobaczymy czy to rozwiąże problem gdyż przydałby się jakiś nawiew na szybkę jak spadnie śnieg.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak klapki nie chodzą jak trzeba to może tak się dziać że któryś nawiew szwankuje, dmuchawa jest wspólna, więc nawiew albo jest albo nie ma go wcale, podłączyć vaga wejść w Klime i zobaczyć błędy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Nawiew właśnie jest i wymienia silniczek który steruje klapami

  7. #7
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Te gąbki wyściełają kanał gdzieś wewnątrz, z czasem parcieją i wylatują ze starości, nie pisz Tomek jakichś bzdur o nieszczelnościach. Nie są to też na pewno części filtra bo musiał by tam siedzieć od nowości żeby się tak rozpaść.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Filtr kabinowy raczej nie jest tu winien skoro z reszty wieje porządnie, mimo to go wymienię bo już z rok będzie miał. Gdzie mieści się silniczek który steruje klapami?

  9. #9
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Tego nie wiem. Sam elektryk będzie musiał zobaczyć czy uda mu sie dostać przez schowek czy będzie musiał zdejmować cały przedni panel. Jutro rano będę wiedział gdzie to jest i ile z tym roboty to napisze
    Ostatnio edytowane przez tori95 ; 03-11-2014 o 21:59

  10. #10
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    Te gąbki wyściełają kanał gdzieś wewnątrz, z czasem parcieją i wylatują ze starości, nie pisz Tomek jakichś bzdur o nieszczelnościach. Nie są to też na pewno części filtra bo musiał by tam siedzieć od nowości żeby się tak rozpaść.
    Właśnie dlatego po doczytaniu poprzednich, starych wątków na ten temat dałem do nich link. Wilczyca tam wspomniała już o tych przypadłościach z gąbką. Te odłamki faktycznie mogą przyblokować klapy kierujące strumieniem i dlatego nie otrzymuje nadmuchu na szybę a w inne miejsca tak. Co do filtra nie napisałem, że się rozpadł. Nikt z nas, którzy jeżdżą "nastolatkami", tak naprawdę nie wie kto i co robił wcześniej, na jak rzetelnego fachowca trafił - ktoś mógł nawet usunąć filtr.

  11. #11
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Dzwoniłem właśnie do elektryka i na szczęście to nie silniczki. Z racji wieku przewody przestały ze sobą stykać i po prostu musieli ja polutować. Obyło się bez zdjęcia całej deski i jedyne 150 zł za naprawę wszystkich nawiewów i regulacji temperatury w Climatronicu.

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Chyba się doigrałem:/ Postanowiłem spróbować prostego sposobu (może i trochę głupiego) i nastawiłem na maksa nawiew we wszystkie kierunki, żeby w miarę możliwości wydmuchać te gąbki, gdy zjechałem na parking zauważyłem lekki tłusty osad na wszystkich szybach. Przetarcie gąbką tylko to rozmazało, dopiero myjąc solidnie szyby udało się tego pozbyć. Mimo to przy kolejnej jeździe tłusty osad znów powrócił:/ Czyżby nagrzewnica?

  13. #13
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Takby wyglądało, nic innego na tłusto nie brudzi szyb.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kkamilekk Zobacz posta
    Chyba się doigrałem:/ Postanowiłem spróbować prostego sposobu (może i trochę głupiego) i nastawiłem na maksa nawiew we wszystkie kierunki, żeby w miarę możliwości wydmuchać te gąbki, gdy zjechałem na parking zauważyłem lekki tłusty osad na wszystkich szybach. Przetarcie gąbką tylko to rozmazało, dopiero myjąc solidnie szyby udało się tego pozbyć. Mimo to przy kolejnej jeździe tłusty osad znów powrócił:/ Czyżby nagrzewnica?
    Sprawdź szczelność ciśnieniowo, zrobi to każdy ogarnięty zakład klimatyzacji i nie maszynką do nabijania, lepszy scenariusz to zasyfiałe kanały, nie wyczyszczone po awarii nagrzewnicy która kiedyś mogła spotkać tą TT
    Ogólnie słaby temat bo sporo niewdzięcznej roboty.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    czyli kumulacja słaby nawiew + syf na szybach. Może zna ktoś sprawdzony warsztat w Warszawie, który przy okazji mnie nie oskubie :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przetestowałem klimatronika pod kompem, był tylko 1 błąd opisany jako "silnik regulacji klapy dławiącej/zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany-nieciągły". Poszukam jakiegoś serwisu i dam znać jaki finał. Na dobitkę padła mi "chłodnica płynu wspomagania" listopad jest wyjątkowo obfity w awarie:P

Podobne wątki

  1. Wymiana szyby przedniej w TT ...
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 01:30
  2. MK2 [8J] Wymiana szyby przedniej
    Przez squirrelkuss w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 23:27
  3. Wymiana przedniej szyby
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 10:06
  4. wycieraczki przedniej szyby
    Przez emy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 14:42
  5. Wycieraczki przedniej szyby, na bolec.
    Przez Magik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •