Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: MK1 [8N] KUPIE Sterownik Haldex

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Ja jednak uważam, że nie da się kawałkiem metalu zmienić POPRAWNIE charakterystyki działania skomplikowanego urządzenia jakim jest bądź co bądź Haldex. To taka ogólna życiowa konkluzja
    W drugim linku jest przedstawiony sposób modyfikacji zgodny ze sztuką - a więc software'u. Wymagało to nie lada zdolności aby wgryźć się w kod i flashować potem sterownik. Ale jak widać nie tylko duże firmy mają na to monopol.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Nie zuyżywa sie bardziej sprzęgło, bo jak jest zreszta napisane, tarczki momentalnie sie spinaja, nie ma uslizgów...wiec stwierdzenia ze sie haldex zuzywa szybciej sa bezpodstawne, co do nagrzewania - haldex nie jest stworzony (1-4gen) do spiecia na stale fakt, ale moze byc spiety przez dany zakres czasowy, jaki? nie wiem, ale nawet jak jedziemy w poslizgach to on nie bedzie caly czas spiety, zwolnimy na prostej i juz rozpina, takze nie jedziemy caly czas na spietym napedzie. Sporo osob myli wloasnie insert z pomaranczowym sterownikiem, ktory spina na stale.

    Przy insercie nic nie jest spiete na stale, nie ma zadnych przeskokow, chyba ze w glowach kilku osob z vwvortex.... tak jak pisal marini - jak masz przeskoki to nie insert a uszkodzenie innej czeci w haldexie i szukac trzeba przyczyn gdzie indziej.



    Cytat Zamieszczone przez przemeks Zobacz posta
    Ja jednak uważam, że nie da się kawałkiem metalu zmienić POPRAWNIE charakterystyki działania skomplikowanego urządzenia jakim jest bądź co bądź Haldex. To taka ogólna życiowa konkluzja
    W drugim linku jest przedstawiony sposób modyfikacji zgodny ze sztuką - a więc software'u. Wymagało to nie lada zdolności aby wgryźć się w kod i flashować potem sterownik. Ale jak widać nie tylko duże firmy mają na to monopol.
    Przemek, z całym szacunkiem ale wlasnie Twoj post jest kopia postow pod koniec dyskusji z vwvortex, nie bylo argumentow to pisali, nie bo nie. Jak chcemy cos udowodnic, to prosimy o merytoryke.

    Żebym też nie został źle zrozumiany - nie testowalem insertu na odcinku dziesiatek tysiecy kilometrow....moze po 50,000 cos sie sypnie, nie wiem...zwykly haldex tez moze odmowic posluszenstwa, nawet bez insertu...ale wiem ile radosci sprawia ten maly kawalek metalu

Podobne wątki

  1. Kupię sterownik HALDEX do MK1
    Przez arek_trabi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 15:14
  2. Sterownik Haldex MTM.
    Przez Wysoczan w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 10:53
  3. A3 [8L] Kupię sterownik haldex 02D900554C
    Przez toms w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 23:46
  4. Kupie Sterownik Haldex'a 1 gen
    Przez DeVi w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •