Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Wątek: MK1 [8N] KUPIE Sterownik Haldex

  1. #16
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Ja jednak uważam, że nie da się kawałkiem metalu zmienić POPRAWNIE charakterystyki działania skomplikowanego urządzenia jakim jest bądź co bądź Haldex. To taka ogólna życiowa konkluzja
    W drugim linku jest przedstawiony sposób modyfikacji zgodny ze sztuką - a więc software'u. Wymagało to nie lada zdolności aby wgryźć się w kod i flashować potem sterownik. Ale jak widać nie tylko duże firmy mają na to monopol.

  2. #17
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Przeczytałem linki które wkleiłeś. Dzięki za nie. Zamontowany insert zmienia diametralnie rozdział momentu na osie. Z insertem mamy cały czas spięcie 50x50%, niezależnie co robimy. Jednak podczas powolnego manewrowania nie występują żadne przeskoki w napędzie co świadczy o tym, że nie ma wtedy 100% spięcia napędów. Do przeskoków w napędzie dochodzi na pomarańczowym sterowniku racingowym oraz w tedy kiedy sterownik haldex świruje i musi być wymieniony. Czyli prosty insert został w przemyślany sposób dobrany do układu co głównie zostało zarzucone twórcom w linku który przesłałeś, że nie zrobili żadnych testów i jest to najlepsza droga do szybszego uszkodzenia sprzęgła haldex. Sam się na tym zastanawiam jaki wpływ może to mieć w dłuższej perspektywie na tarcze sprzęgła? Myślę, że dobrym testem będzie wykonanie agresywnego przejazdu na krętym odcinku i sprawdzenie temperatury sprzęgła. Jeśli temp będzie w normie to oznacza to że nie występuje nadmierne zużycie okładzin bo przy tym wydzielałoby się dużo ciepła. Jestem ogólnie zadowolony z prowadzenia auta z insertem bo wcześniej w momencie wystąpienia poślizgu tylnej osi na suchym asfalcie auto było bardzo ciężko opanować. Mam porównanie bo jeździłem subaru 4x4 i tam akcja dzieje się o wiele wolniej i jest bardziej przewidywalna niż u nas MK1 OEM sterownik. Z insertem auto jest stabilniejsze w poślizgu i łatwiej z niego wychodzi. Takie są moje odczucia. Co do nowego softu do sterownika to cena jest znowu zaporowa a daję tylko tą przewagę, że zachowuje inteligentne sterowania napędem ale nie jest lepszy w trybie race. Trybie race najlepszy będzie insert. Dodatkowo cena 600-700$ jest znowu trochę zaporowa. W tej cenie kupie zapasowy cały most ze sprzęgłem, który i tak mam w garażu Więc ja zostaje przy tym rozwiązaniu i będę dzielić się spostrzeżeniami. Dla mnie najważniejsza jest kontrola auta w sytuacjach kryzysowych muszę wiedzieć jak auto będzie reagować wcześniej była to ruletka.

  3. #18
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie zuyżywa sie bardziej sprzęgło, bo jak jest zreszta napisane, tarczki momentalnie sie spinaja, nie ma uslizgów...wiec stwierdzenia ze sie haldex zuzywa szybciej sa bezpodstawne, co do nagrzewania - haldex nie jest stworzony (1-4gen) do spiecia na stale fakt, ale moze byc spiety przez dany zakres czasowy, jaki? nie wiem, ale nawet jak jedziemy w poslizgach to on nie bedzie caly czas spiety, zwolnimy na prostej i juz rozpina, takze nie jedziemy caly czas na spietym napedzie. Sporo osob myli wloasnie insert z pomaranczowym sterownikiem, ktory spina na stale.

    Przy insercie nic nie jest spiete na stale, nie ma zadnych przeskokow, chyba ze w glowach kilku osob z vwvortex.... tak jak pisal marini - jak masz przeskoki to nie insert a uszkodzenie innej czeci w haldexie i szukac trzeba przyczyn gdzie indziej.



    Cytat Zamieszczone przez przemeks Zobacz posta
    Ja jednak uważam, że nie da się kawałkiem metalu zmienić POPRAWNIE charakterystyki działania skomplikowanego urządzenia jakim jest bądź co bądź Haldex. To taka ogólna życiowa konkluzja
    W drugim linku jest przedstawiony sposób modyfikacji zgodny ze sztuką - a więc software'u. Wymagało to nie lada zdolności aby wgryźć się w kod i flashować potem sterownik. Ale jak widać nie tylko duże firmy mają na to monopol.
    Przemek, z całym szacunkiem ale wlasnie Twoj post jest kopia postow pod koniec dyskusji z vwvortex, nie bylo argumentow to pisali, nie bo nie. Jak chcemy cos udowodnic, to prosimy o merytoryke.

    Żebym też nie został źle zrozumiany - nie testowalem insertu na odcinku dziesiatek tysiecy kilometrow....moze po 50,000 cos sie sypnie, nie wiem...zwykly haldex tez moze odmowic posluszenstwa, nawet bez insertu...ale wiem ile radosci sprawia ten maly kawalek metalu

  4. #19
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Jakby wszystko w życiu było takie proste i 20$ insert mógł magicznie poprawić CAŁKOWITE działanie naszych Haldexów

    Wtedy można uznać, że wszyscy którzy lądują kasę w Blue Haldex wychodzą na debili?

    Nie ma co drążyć tematu bo ja (ani chyba Ty) nie mam wiedzy ani możliwości sprawdzenia głębszego niż ogólnodostępne dane i wykresy, działania OEM Haldex vs. OEM z Insertem.
    Jedyne co mnie nie przekonuje to (tak cytuję z vortexa bo się z tym zgadzam) kastrowanie inteligentnego systemu, jakimiś insertami. Droga bardzo bardzo na skróty.

    Przy okazji, wymieniłem olej i filterek w swoim Haldexie. Niestety muszę przyznać, że ten olej to chyba dekadę spędził w moim aucie Przykro się robi, że tak bardzo zaniedbany został ten element przez poprzedniego/ich właściciela/li. Ledwo pół było nominalnej objętości tej czarnej mazi bo wylaniu...
    Polecam taki zabieg każdemu przed zimą
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 07-11-2014 o 10:52

  5. #20
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A wyczyściłeś magnes?

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LZ9X
    Posty
    17
    Ja zamówiłem insert i czekam z niecierpliwością. Ponieważ moje auto ma już 240tys od razu wymienię sobie olej w haldexie i uszczelkę pod sterownikiem. Ceny za zmiany w sterowniku są bardzo wysokie, pytanie, czy warto?

    Najpierw insert, dam znać co się zmieniło, potem zobaczymy Aha no i jeszcze muszę powalczyć z czymś co pomimo wyłączenia ESP przyhamowuje mi auto przy większym wychyleniu w poślizgu.

Podobne wątki

  1. Kupię sterownik HALDEX do MK1
    Przez arek_trabi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 15:14
  2. Sterownik Haldex MTM.
    Przez Wysoczan w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 10:53
  3. A3 [8L] Kupię sterownik haldex 02D900554C
    Przez toms w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 23:46
  4. Kupie Sterownik Haldex'a 1 gen
    Przez DeVi w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •