Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 94

Wątek: Niebieski 180KM Quattro by Tori

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na pierwszym filmie brzmi naprawde swietnie! Grattki szczere, brzmi tak ze sluchalem chyba z 10 razy!

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Jakiej firmy masz tlumiki?

  3. #3
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Customowe. Gościu sam sprawa wydechy i końcówki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Pora na kolejną aktualizację.
    Podczas powrotu od tłumikarza okazało się iż sprzęgło się ślizga. Szybkie sprawdzenie na forum co użytkownicy polecają i wybór padł na zestaw od Valeo - jednomas ze sztywnym kołem zamachowym. Do tego przy okazji wymieniony wysprzęglik LUKA, uszczelki wału oraz olej w skrzyni. Porównując koszt części do TT a Kii Pro Ceed kolegi wyszło, że samo sprzęgło jest droższe nawet kupując je od naszego forumowego specjalisty Michała niż części i robocizna w ASO Kia. No ale nie ma co porównywać aut :P Tak więc w pierwszym miesiącu roku wyszły rzeczy których się obawiałem najbardziej więc budżet na nowy sezon się skurczył. Z racji iż w czerwcu zlot nie można się na nim pokazać taką kozą oraz z uszkodzonym zderzakiem przednim ( zdjęcia poniżej - efekt zimowych zabaw z jeszcze poprzedniej zimy). Wszystko we wtorek jedzie do lakiernika (korzystając z uprzejmości mojej kochanej dziewczyny) i montaż w przyszłym tygodniu. Poza zdjęciami części dorzucam fotki ze zlotów łodzkiej grupy Audi. Nad kupnem sprężyn myślałem już długo najpierw jedynym i słusznym wyborem był Eibach ale -2,5 cm nie było według mnie wart tej ceny biorąc pod uwagę efekt wizualny więc ostatecznie zdecydowałem się na firmę AP - 4 cm przód oraz -3 tył.











    I na koniec dwa bonusy:

    pies obronny - pilnuje nawet sprężyn



    oraz moje przemyślenia na temat sprężyn - co myślicie?


  4. #4
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Naklejek żadnych nie naklejasz to nie ma na co za bardzo patrzeć powiedz jeszcze czarne felgi BBS też wlatuja na wiosnę? podejrzewam, że z TT zrobi się niezły sztos

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Gdzie i w jakiej cenie dostałeś sprężyny?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Mateusz no oczywiście że wpadają 18 na wiosnę. Tylko na to czekam aż zrobi się stabilna pogoda i zmienię zawieszenie. Będę robił zdjęcia "przed" i "po" przejściem na letni setup to będzie ładne porównanie. Co do naklejek to są już 2 klubowe oraz jedna Łódzki zlotów Audi więc więcej maksymalny przyrost koni mechanicznych wykorzystałem

    elmacho sprężyny kupiłem dokładnie z tej oferty: https://inter-rally.pl/product-pol-2...di-TT-8N-.html . trzeba było doliczyć 90 zł za przesyłkę od producenta bo nie mieli na magazynie.

  7. #7
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Hej. Te sprężyny montujesz na stare amorki?

  8. #8
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Ale fajnie się TT prezentuje! Jak lekko obniżysz to już w ogóle będzie super

  9. #9
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Tak, sprężyny będą zamontowane na seryjne amortyzatory. Wymieniłem całe zawieszenie 2 lata temu więc wcześniej było mi szkoda zakładać nowe obniżające sprężyny. Tak to jest jak się nie myśli za wczasu z tego co się orenitowalem nie powinno być tragedii z amortyzatorami, a jak już to przynajmniej będzie pretekst żeby wymienić na jakieś "sportowe" tak jak to było z wydechem
    Dziękuję malisz! Mam nadzieję że efekt będzie warty tych pieniędzy i nie będzie straszył na złocie.
    Ostatnio edytowane przez tori95 ; 05-03-2017 o 23:53

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Może być trochę twardo na tych sprężynach więc czekam na Twoją relację po zamontowaniu. Jeśli zależy Ci na dalszym poprawieniu wyglądu to proponowałbym dodatkowo dystanse ( + dłuższe śruby oczywiście ).
    Przy takim obniżeniu faktycznie seryjne amory mogą zejść wcześniej ale fakt że mają dopiero 2 lata pewnie przedłuży trochę ich żywot

    Tak czy inaczej gratuluję nowych gratów






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Mam takie sprężynki ale z amorami AP + 18stki i powiem szczerze, że sądziłem że bedzie maly hardkor, ale tak nie jest. Jest sztywniej, ale bez betonu. Dobrze auto sie prowadzi w zakretach i o dziwo ładnie wybiera nierówności. U mnie ladnie "siadl" przod, ale tyl slabo, tak z 1,5cm jakby bardziej siadl tyl to bylby dla mnie ideał

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Omerta a jak z parkowaniem w mieście, najazdem na krawężniki? Można się z tym pożegnać bo da się tylko najechałac na podjazdy dla rowerów? Mnie też smuci ten tylko tylko -3cm ale żeby u nas w TT ładnie wyglądał to trzeba chyba wyjąć odboje co całkowicie odpada albo zamontować air ride. Masz wersję z Quattro?

  13. #13
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Cytat Zamieszczone przez tori95 Zobacz posta
    Omerta a jak z parkowaniem w mieście, najazdem na krawężniki? Można się z tym pożegnać bo da się tylko najechałac na podjazdy dla rowerów? Mnie też smuci ten tylko tylko -3cm ale żeby u nas w TT ładnie wyglądał to trzeba chyba wyjąć odboje co całkowicie odpada albo zamontować air ride. Masz wersję z Quattro?
    Nie ma już najazdów na krawężniki, szkoda opon i rantów felg. Na luzaka przejeżdżam przez "śpiącego policjanta" (u nas są długie przejazdy). Mam ośkę.

  14. #14
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    W moim przypadku dużo osób, też mówiło, że będzie beton. Miałem sprężyny SPARCO -40, było bardziej komfortowo niż w serii wg mnie co do podjazdów, to nigdy na to nie narzekałem i nie zdarzyło mi sięnawet dokładką od cupry gdzieś przyhaczyć. Trzeba umiejętnie jeździć i mieć na uwadze, że auto niżej siedzi.

  15. #15
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    Mateusz to potęga podświadomości. Pewnie plomby wypadały z zębów a ty sobie wmawiales że "komfortowo"

Podobne wątki

  1. Audi TT 1,8T quattro, niebieski, Warszawa [Malefisto]
    Przez MAlefisto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 21:53
  2. Różnice pomiędzy TT 1.8 180KM i QUATTRO 180KM
    Przez allkado w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •