Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Słychać pęd powietrza powyżej 100km/h

  1. #1
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92

    Słychać pęd powietrza powyżej 100km/h

    Witam zacznę od tego że przeszukałem te forum odnośnie regulacji drzwi ale nic tutaj nie mogę znaleźć żeby rozwiązało mój problem.
    Mam problem z audi kupiłem niecałe 3tyg wszystko fjnie jeśli chodzi o stan techniczny zaznaczam że jest z 2001r.
    Przy prędkościach powyżej 100 słychać pęd powietrza nie świsty tylko pęd dzieje się to z strony kierowcy od strony pasażera cisza.
    Drzwi nie opadły na zawiasach, szyba domknięta nie ma szpary przy uszczelkach uszczelka cała nie pęknięta, jedyne co to myślę że można było by szybę docisnąć do uszczelki ale na forum tylko widziałem jak podnieść szybę do góry ale nie znalazłem instrukcji jak docisnąć ją do uszczelki.
    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Warto się najpierw przywitać w odpowiednim dziale. Zwykle takie wkroczenie na forum z żądaniem pomocy na dzień dobry kończy się marnie.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    A spróbuj porównać uszczelkę nad szyba w drzwiach gdzie słychać szum i tam gdzie go nie ma. Ja u siebie zauważyłam że uszczelka nad szybą może tak jakby się bardziej schować. Kiedyś sobie sprawdzałam i takie ustawienie uszczelki powodowało straszny szum. Wystarczyło że ją trochę wyjęłam i bardziej przylegała ona do szyby przez co była cisza. Na pierwszy rzut oka komuś się może wydawać, że uszczelka ok, a gdy się ją poprawi to od razu lepiej. Sprawdź też czy np po myciu auta gdzieś Ci nie kapie do środka samochodu? Wtedy też można znaleźć miejsce powodujące szumy

  4. #4
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    A spróbuj porównać uszczelkę nad szyba w drzwiach gdzie słychać szum i tam gdzie go nie ma. Ja u siebie zauważyłam że uszczelka nad szybą może tak jakby się bardziej schować. Kiedyś sobie sprawdzałam i takie ustawienie uszczelki powodowało straszny szum. Wystarczyło że ją trochę wyjęłam i bardziej przylegała ona do szyby przez co była cisza. Na pierwszy rzut oka komuś się może wydawać, że uszczelka ok, a gdy się ją poprawi to od razu lepiej. Sprawdź też czy np po myciu auta gdzieś Ci nie kapie do środka samochodu? Wtedy też można znaleźć miejsce powodujące szumy
    Dokładnie, zobacz czy uszczelka Ci się nie "zsunęła". Czasami można podkleić.

  5. #5
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    witam ponownie więc wczoraj miałem małą trasę do zrobienia droga ładna (S3) to przydusiłem momentami 180 i zaczeło chuczec powietrze sie nie dostawało jak przyłożyłem dłoń do szyby ale jak włożyłem palca pomiędzy uszczelkę u góry i szybę tak jakby ją wdusic to zaczeło mocniej chuczec. Wiec stawiam ze na 99% uszczelka na góże jest za bardzo wciśnięta albo szyba za słabo dolega. Wrócę do domu przesmaruję ją nivea i postaram się lekko wyciągnąc. Dobry pomysł ?
    Jak coś to orientuje się ktoś z was gdzie można kupic nową uszczelkę ? bo wszystko co znajduje to używane a ich stan pewnie gorszy niż mojej.
    Ogólnie moja nie jest przerwana pęknięta czy coś ale możliwe że już się wyrobiła i jest wciśnięta a nie sprężysta. Zrobię kilka fotek i pokażę jak to wygląda.
    W najgorszym miejscu wygląda tak.

    A reszta wygląda tak.

    Dodam że próbowałem je lekko wyciągnąc i stało sięcos co mnie zaniepokoiło nie wiem czy to będzie miało jakiś negatywny skutek ale gdy lekko pociągnąłem w dół to zrobiła się taka linia jak by przecięcia wpoprzek ok 3cm ale puściłem to się schowała i nie widac w którym miejscu to było ale jeśli naciągnie się znów to widac to pękniecie. Może dac tam silikonu na palec rozszerzyc te "pekniecie" i przesmarowac zeby była jedna całośc ?
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 30-10-2014 o 12:59

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Czyli jednak to co obstawiałam
    Możesz tą uszczelkę wogóle całą wyjąć i włożyć na nowo. A jak czas na kompletną zmianę, to myślę że spokojnie znajdziesz takie uszczelki nowe

  7. #7
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Moje mi zregenerowano w zakladzie autoszyb. Wszystko wygląda ok. Podjedz i zapytaj.
    Blonde Bandit in TT

  8. #8
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Też muszę obczaić patent z poprawieniem ułożenia uszczelki. Szyba idealnie styka się z uszczelką jednak sprawia wrażenie, jakby nie była odpowiednio do niej dociśnięta. Początkowo objawiało się to lekkim parowaniem w tylnej krawędzi drzwi(nad zamkiem), jednak usterka postępuje i teraz widoczny jest mały odstęp pomiędzy uszczelką a wewnętrzną częścią szyby. Podnoszenie i ustawianie szyby w pionie mam opanowane, jednak jak zmienić kąt jej nachylenia względem drzwi tak, aby docisnąć ją do uszczelki (wcisnąć ją lekko do środka pojazdu)?

Podobne wątki

  1. Świst powyżej 3 tys obrotów
    Przez artex23 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2017, 17:42
  2. Brak ładowani powyżej 5 tyś obrotów
    Przez Skubi79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 08:49
  3. Spadek doładowania powyżej 3000 rpm
    Przez TT8N w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 11:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:51
  5. Czy powinno być słychać turbinę?
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •