Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
U mnie manual to moze 15 tysi taniej :P


Wysłane z mojego iPhone
A czemu taniej musisz wzmocnić sprzęgło, w DSG robisz to programem, po za tym stage znaczy jakiś stopień modyfikacji, tak więc cena jest stała za dany produkt, tak że turbo 520hp w Twoim wypadku to koszt 60tyś zł w CS.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez prnit Zobacz posta
To dobrze ze PL firmy sie cenią ale jeśli mają podobne ceny jak np. niemiecki HGP to trochę to jest dla mnie dziwne http://www.hgp-turbo.de/audi-tt-32-bis-2006.html

Co do VTG nie wiem skąd taka niechęc do nich..może z tego że nie robią mega KM i nM ale raczej robią ją mniejszą a bezpieczniejszą..miałem Evo9 zestrojoną u nich na 380KM i 480nM i wszyscy się smiali co tak masz tam mało tego niutona..tyle ze później po kolei wszyscy urywali sobie ośki, leciały skrzynie bo tunerzy im robili po prawie 600nM...a ja? a ja na tym "słabym" programie VTG jezdziłem 4 lata i w tym czasie raz wymieniłem w aucie sprzęgło.
pozdrawiam i życze uturbionych V6.
Pewnie że się cenią, bo robią dobrą robotę, nie dopada ich Murzyńskość, części i wiedza kosztuje no i na chipsy musi zostać.
Po za tym jeżeli masz coś więcej do dodania po za adresami firm tuningowych, lub tym co gdzieś tam przeczytałeś, lub ktoś ci coś powiedział to zapraszam do dyskusji.