Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Brzesko - jest ktoś z miasta lub okolic?

  1. #1
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101

    Brzesko - jest ktoś z miasta lub okolic?

    Witam,

    Mam pytanie, czy w klubie jest ktoś z Brzeska lub okolic? Po pierwszym nieszczęściu spotkało mnie kolejne ( mam ostatnio strasznego pecha... ) - otoz facet, a raczej chłopak z Brzeska oszukał mnie na allegro. Jego konto zostało zawieszone, on poblokował telefony i nie odpisuje na maile. Odzyskam ( prawdopodobnie pieniądze ) bo płaciłem z pay-u, ale nie dość, że potrwa to kilka miesięcy to jeszcze spieprzę sobie urodziny i święta ( był to prezent ). Jeżeli jest ktoś z okolic, facet nazywa się Nikodem Legutko i jego adres z allegro to Rynek 18, Brzesko. Jest to dla mnie już druga taka wtopa i identycznie wyglądało to ostatnio - 100% pozytywów, ostatnia transakcja tydzień temu, allegrowicz od ponad 1,5 roku. Wszystko wyglądało w porządku :/ Zamierzam pojechać pod podany adres ale mam ponad 300km i zastanawiam się nad sensem, pewnie nikogo nie zastanę.

    Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Dydol ; 22-10-2014 o 15:00

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Czego od nas oczekujesz?

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    ŻE go ktoś przenocuje A tak na serio adres fikcyjny tak samo jak przedmiot który oferował zapewne skradzione konto sam miałem włama ze 2 tyg temu.

  4. #4
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Zgłoś na policje wraz z wplatą na payu. Allegro ma 3 misiace na wyslanie danych na ktore zostało potwierdzone konto bankowe. Jeśli rzeczywiście konto nie było kradzione. Allegro wtedy i tak Ci kase odda, a jego będą szukać. Wszystko jeszcze zależy od kwoty, którą straciles. Jeśli to nie tajemnica.
    Blonde Bandit in TT

  5. #5
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    600zl, aukcje chlopaka identyczne jak poprzednie... Jak ktos jest z Brzeska lub przejezdza oczekiwalem jedynie zerkniecia na domofon/drzwi wejsciowe i sprawdzenie czy jest tam jakas informacja o nazwisku czy adres jest fikcyjny

    Co w przypadku gdy konto allegro jest kradzione a rachunek bankowy jest na inne nazwisko? Wtedy allegro nie odda nawet jak zastosowalem sie do procedur?

    Dzieki za odpowiedzi.

  6. #6
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Oddac odda, tylko zanim dojdą co to za typ to to potrwa. Szybko zakładaj wniosek do POK i działaj to chociaż kase zwrócą

  7. #7
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez cocolina Zobacz posta
    Oddac odda, tylko zanim dojdą co to za typ to to potrwa. Szybko zakładaj wniosek do POK i działaj to chociaż kase zwrócą
    Z tym, że POK ma regułę, że zgłosić można dopiero po upłynięciu 30 dni od momentu zakupu, w przeciwnym razie nie ma możliwości zgłoszenia na policję, której wymaga POK... Nie zależy mi jakoś kosmicznie na pieniądzach, jeżeli NA PEWNO mają wrócić, mogę zastosować się do ich pieprzonych procedur i czekać 3 miesiące, potraktuję to jak lokatę na części do TT

    Zależy mi tylko na tym, żeby wiedzieć, czy to jest pewne...

    Najśmieszniejsze jest to, że od poniedziałku wertuję dane i okazuje się, że konto na które poszła kasa złodzieja jest założone w banku, który znajduje się pod tym samym kodem pocztowym, który jest podany adres sprzedawcy.

    Może ma ktoś znajomego w KASIE ? W sensie Stefczyka itp... już na fb poprosiłem o pomoc i jak mi się uda, uzyskam prawdziwy adres krętacza, a wtedy to huhu...

    PS: Widzę, że jesteśmy w "podobnej sytuacji". Nie ma co porównywać, ale jednak... życzę jak najszybszego rozwiązania sprawy

  8. #8
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Działaj masz na to dokumenty. Widzisz u mnie trochę zawilej, ale damy rade!

  9. #9
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez cocolina Zobacz posta
    Działaj masz na to dokumenty. Widzisz u mnie trochę zawilej, ale damy rade!
    Poczekam tydzień żeby mnie niebiescy nie wyśmiali albo nie odesłali z kwitkiem a potem zacznę działać. Jak kaska będzie w lutym to będzie dobrze.

    A jak mamy nie dać Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar maciek6005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    KRaków
    Pojemność
    brak
    KM
    70
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czornyje
    Posty
    98
    Jak tego wała zrobiła osoba w miarę ogarnięta to gościa nie namierzysz

  11. #11
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć od jakiegoś znajomego dane adresowe z konta, na które przelana została gotówka. Jeśli nie - trudno. Pobujam się trochę i odzyskam. Pech i tyle.

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1
    Przez przypadek w google.pl znalazłam ten post i zainteresował mnie on, ponieważ jest tutaj wymieniony mój adres zamieszkania. Gość który Cię oszukał był zameldowany w lokalu użytkowym na parterze, którym to jest już kwiaciarnia, nigdy nie mieszkał w tej kamienicy. Kamienica jest podzielona NA DWA lokale. Użytkowy - kwiaciarnia, w której był zameldowany i mieszkalny z nr 18/2 w którym mieszkam. Dodam jeszcze, że wymeldowanie tego gościa oparło się o sąd. Od paru lat nikt tego gościa w ogóle nie widział w Brzesku i z tego co wiem, to policja już dawno go poszukuje.

  13. #13
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dydol i powiedz jak tam sprawa się rozwiązała? W końcu udało Ci się coś ustalić?

  14. #14
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Cóż... sprawa w toku. Telefon od prokuratury, dochodzenie. Wiadomo jak to w naszym państwie prawa, za zbicie butelki w miejscu publicznym sąd 24h a za kradzież 999zł pouczenie. W każdym razie pracownik prokuratury powiedział mi, że od groma w ostatnich latach takich przypadków i dość często zdarza się, że pod groźbą paki tacy ludzie się zgłaszają i oddają kasę, a nawet jeśli nie to i tak sprawa allegro, które w 95% przypadków zwraca kasę w miarę szybko. Za 4 dni upłynie 30 dni od daty zakupu i wtedy mogę zacząć batalię z allegro, która mam nadzieję szybko i bezboleśnie się zakończy. Zobaczymy jak to będzie w praktyce

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli kupowałeś przez allegro i prokuratura podjęła sprawę, śledztwo, to powinieneś domagać się kasy z allegro, do kwoty 10tyś zł, przerabiałem ostatnio taki temat.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Jest ktoś z okolic Koszalina ??
    Przez Mattes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 21:20
  2. MK1 [8N] Ma ktoś z okolic Warszawy VAG-a? Prośba
    Przez PiotrekHIT w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 09:03
  3. Czy jest ktoś z okolic Stalowej Woli czy Tarnobrzeg??
    Przez decniety w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:24
  4. jest ktos z okolic nowej rudy,klodzka?
    Przez MiroTT 1,8T w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •