Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Koło dojazdowe w Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2008
    Skąd
    ?l?sk
    Posty
    3

    Koło dojazdowe w Quattro

    Witam
    Czy w quattro wystepowały koła dojazdowe czy wszystkie mialy tylko zestew do pompowania??
    Wiem ze w quattro bardzo wazna jest średnica koła i założenie mniejszego koła może zniszczyć mosty ale czy wolna jazda na dojazdówce do domu może tez coś zepsuć??
    jeśli ktoś ma oryginalną dojazdówke w quattro to prosze o podanie jej rozmiarów i oznaczeń.

    Może dla niektórych to błachy problem ale na śląskich drogach szybciej mozna rozwalić felge i opone niż przebić ja gwożdziem. A jak już dozwalimy opone to raczej kompresorek i uszczelniacz nic nam nie dadzą. A szybciej człowiek założy dojazdówke niż doczeka sie na assistance.
    Słyszałem tez ze opona po wlaniu środka uszczelniającego jest do wyrzucenia ( prosze potwierdzic lub zaprzeczyć.

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Jurek
    Czy w quattro wystepowały koła dojazdowe czy wszystkie mialy tylko zestew do pompowania??
    we wszystkich dojazdówka

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Belfast
    Posty
    18
    Mam quattro i zaposowe kolo nie wiem dlaczego by go nie mialo byc :-/
    Przeciez jak zwieksza sie felge to profil opony maleje no i na odwrot
    Srednica kola musi byc zawsze taka sama zeby licznik nie przeklamywal

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    no to ciekawe bo ja tez mam Q a mam zestawik....

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Z tego co się orientuje była możliwość wyboru bez dopłaty. Jedni wybierali koło a inni kompresorek ten bo podobno jest wygodniejszy.

    A co do tych wypełniaczy czy jak tam to się nazywa. To słyszałem że producenci zalecają "zdjęcie i wyczyszczenie opony z nadmiaru środka uszczelniającego"

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225

    Re: Koło dojazdowe w Quattro

    Cytat Zamieszczone przez Jurek
    Witam
    Czy w quattro wystepowały koła dojazdowe czy wszystkie mialy tylko zestew do pompowania??
    Wiem ze w quattro bardzo wazna jest średnica koła i założenie mniejszego koła może zniszczyć mosty ale czy wolna jazda na dojazdówce do domu może tez coś zepsuć??
    jeśli ktoś ma oryginalną dojazdówke w quattro to prosze o podanie jej rozmiarów i oznaczeń.

    Może dla niektórych to błachy problem ale na śląskich drogach szybciej mozna rozwalić felge i opone niż przebić ja gwożdziem. A jak już dozwalimy opone to raczej kompresorek i uszczelniacz nic nam nie dadzą. A szybciej człowiek założy dojazdówke niż doczeka sie na assistance.
    Słyszałem tez ze opona po wlaniu środka uszczelniającego jest do wyrzucenia ( prosze potwierdzic lub zaprzeczyć.
    Zestaw do pompowania i zaklejenia koła zamiast kola dojazdowego wystepowal w obu wersjach napedowych.
    Gdy zalozysz dojazdowke , to automatycznie nie masz napedu na tylna oś , takze , bez obaw, wszystko zostalo przewidziane przez producenta , takze holowanie auta z podniesiona jedną osią.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2008
    Skąd
    ?l?sk
    Posty
    3
    Witam
    Ok Czli musze kupić sobie koło dojazdowe.
    Czy ktoś mógł by mi podać oznaczenia z felgi i opony.
    A jeszcze takie pytanie odnośnie wyłączania napędu.

    "Gdy zalozysz dojazdowke , to automatycznie nie masz napedu na tylna oś , takze "
    Z kąd auto wie ze założone jest koło doajzdowe aby odłączyć napęd.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    TT jak i inne auta z rodziny VW/Audi/Seat/Skoda z 4x4 i silnikami ułożonymi poprzecznie , posiadaja naped ktory w trakcie uślizgu któregoś z kół przednich juz o 10* reaguje załączeniem sprzęgła które jest zamontowane na koncu wału cardana (patrzac od przodu auta) . Jest to uklad mechaniczny polaczony z elektronicznym systemem sterowania i posilkuje sie wieloma danymi , jak np polozenie pedalu gazu , obroty silnika oraz czujnikami obrotu ABS.
    Dzieki temu sterownik zna wartosci odpowiadajace predkosciom kazdego z kół.
    Idac tym tropem , gdy srednica kola odbiega znacząco od srednicy reszty kół, to naped moze byc wylaczony.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ale moment może coś namieszałem ale czy aby koło dojazdowe nie różni się od normalnego tylko szerokością? Bo obwód jest identyczny jak oryginalne koła TT?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    jezeli srednica jest taka sama to nie ma problemu, wiem ze jezeli bedzie znacząco mniejsze to naped sie rozepnie.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  11. #11
    Podajcie prosze wymiary dojazdowki do Quattro. Ja mam zestaw, ale jakos wole oldschool...

    Pozdrawiam,
    Marcin

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46
    heja,

    ja mam dojazdowke, jestem prawie pewny, ze oryginalna. sprawdze jutro wymiary i napisze - po nocy i w deszczu nie chce mi sie isc i grzebac przy aucie

    pzdr, sylweste.r

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    U mnie w quattro jest dojazdówka, która była w oryginalnym wyposażeniu.
    Opona - Continental 125/70 R 18, maks prędkość 80 km/h, ciśnienie powietrza 4,2 Bar

  14. #14
    Serdeczne dzieki!

    Marcin

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pewnie bedziecie sie ze mnie smiac ale ja sprzedalem swoja zapasowke bo nie chcialem wozic dodatkowej masy
    Poza tym na przod i tak mi nie wejdzie ze wzgledu na wieksze hamulce ..
    Tak wiec mam kompresorek i zestaw do naprawy ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Koło dojazdowe 18' 5x100
    Przez eslaw79 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 09:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 18:36
  3. Koło dojazdowe zamiast zestawu.
    Przez Fircu w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •