Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Prosze o ponoc i informacje o odnośnie turbiny.

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    Prosze o ponoc i informacje o odnośnie turbiny.

    Panowie pewnie już wszyscy znacie jaki mam problem. Ale nie moge go rozwiązać. W turbo powyginały się łopatki koła kompresji-spadła obudowa strony zimnej. Po ponownym złożeniu strony zimnej auto jezdziło nic się nie działo tyle że turbo gwizdało. .... A więc regeneracja.
    Turbo poleciało do regeneracji wszystko zrobione etc. Zakładam i wirnik ledwo co się krecił z takim oporem.... przy przygazowaniu rozbujał się ale na wolnych obrotach coś ciężko chodził +biały dym z tłumika i lał się olej na kolektor wydechowy. Zaś wykrecanie i do chłopaków co te turbo ogarynali coś tam sie przetarło(nie wiadomo od czego??) i wrociło zakładam turbo po odpaleniu ladnie wystartowało ladnie się kreciło etc. Przygazowałem i po chwili buchnięcia białego dymu. Zaś wykrecone turbo zawiezione do chłopaków już sam sprawdzam luzów nie ma, daje im do ręki i mówie że leci na strone gorącą. Oni stwierdzili że turbo nie jest nigdy szczelne od strony gorącej i zawsze bd ciekło tam. że mam pewnie spływ zapchany i turbo się napełnia i bokiem wychodzi hmmm... myśle może i tak. Ale spływ przelewam olejem z butli no i schodzi, może nie jakoś szybko ale schodzi. Odkrecam odme i dmucham w odme olej ze spływu podnosi się do góry(wylewa się) no to myśle chyba jest ok.

    Pytanie .... z jaką szybkością powinien spływać olej przez spływ ? No i czy turbo powinno puszczać na stronie gorącej ? Biorąc turbo do ręki zatkam palcem spływ dmuchne mocno w zasilanie olejowe i słysze ze powietrzE ucieka bokiem ? Czy takie coś powinno mieć miejsce ? Chłopaki powiedzieli że turbo się nigdy olejem nie napełnia że tylko przechodzi. No nie wiem... najchetniej to bym wrzucił inne turbo aby sprawdzić ale nic pod ręką nie ma jak zwykle. Co robić, co myśleć ? Bo szkoda mi kasy która jest władowana w auto aby teraz go gonić za marne grosze tak naprawde....

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zdecydowanie nie może tak być że słychać jak powietrze wychodzi bokiem, zawieź to do tych partaczy i niech poprawiają do skutku .
    Linia zasilająca jest pod ciśnieniem a ciśnienia oleju w tych silnikach nie są małe przecież , spływ jest tylko grawitacyjny wiec w mojej opinii turbina napełnia się olejem później dopiero spływa ..

    Linia powrotna przy takiej turbinie powinna mieć optymalnie 13mm średnicy wewnętrznej i nie być zbytnio ''powykręcana'' lecz iść najprostszą możliwą drogą do miski olejowej .

    Masz jakieś foty pokazujące jak u Ciebie jest zrobiony spływ oleju ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    - zdjecie od poprzedniego wlasciciela jak ogarynał

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A czy na lini zasilającej olejem masz jakąś restrykcję? jakiej jest średnicy?
    Dziwny ten spływ, zawijas taki.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 11-10-2014 o 12:46
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Pewnie gdzieś jest zmniejszona srednica na łączeniach.... tylko że najbardziej mnie dziwi to że było wszystko ok. Nic nie leciało nic nie uciekało bokiem oleju nawet na powyginanym kole kompresji... a po całej akcji regeneracji turbo zaczeły się takie problemy. Chyba kupie 2gie turbo o już nie wiem jak mam do tego podejść. Żuczek a jak ty myślisz czy jak mamy turbo jakieś zatkamy spływ i podłączymy jakieś zasilanie to powinno uciekać bokiem olej ? na strone gorącą ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wydaje mi się że skoro spływ jest drożny to wszystko powinno być szczelne.... nawet jakby była gdzieś restykcja jakaś to pompa z olejem powinna przepchać olej a nie wyrzucać z turbo. Mogło by się gdzieś lekko pocić ale nie lać się. Bo skoro samym dmuchnięciem w turbo słychać jak ucieka to można wyobrazić sobie jak dochodzi jakieś ciśnienie lepsze co wtedy się dzieje....

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Restrykcja w zasilaniu jest własnie po to abyś nie zabił turbiny olejem i o nią pytałem, powinieneś mieć wkręcony w turbinę w miejscu zasilania restryktor, a w ten restryktor wkręcasz dopiero zasilanie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    do turbo prykrecam zasilanie a w turbo chyba jest chyba org restrykcja bo tam jest dziureczka średnicy czubka długopisu może i mniejsza.

  8. #8
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    To nie jest to samo,
    tak jak pisze Zuczek, chodzi o to, aby do turbiny dostawała się określona ilość oleju. Ani za dużo, ani za mało.

    Jeśli poleci za dużo pluć będzie olejem, a
    jeśli za mało zatrze się wirnik.
    Ostatnio edytowane przez olo ; 11-10-2014 o 23:34

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ale w TD05 restryktor jest w turbinie

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Nowe turbo od "Grabarz" założone i dalej to samo bo było po odpaleniu jest ok przez chwilke wtedy auto sie rozgrzeje i biały dymek. Spływ odkrecony czysty +nowy olej. Jakieś nowe pomysły co może dolegać TT ?

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    jeździłeś? ubyło czegoś?
    biały dym to prędzej chyba płyn a nie olej

  12. #12
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    jeszcze nie jezdzilem. tylko wrzucilem turbo i bez zimnej strony. odpalony bez przeplywki i tipa

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    skręciłem odpaliłem. Na początku nic a po jakiś 2 minutach takie coś .... >>>
    https://www.youtube.com/watch?v=TiJ99PoqG5U



    Dodam że nie widać aby z wydechów jakoś spacjalnie się kopciło bardziej tak naturalnie. Ale i tak mam strach wyjeżdzać aby czasem mi się coś tam nie zapaliło.

    Na dniach zalatwie lawete i auto wyląduje w Turboelita prawdopodobnie.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    jeździłeś? ubyło czegoś?
    biały dym to prędzej chyba płyn a nie olej
    Olej z części gorącej turbiny, nie z silnika, bo ten był by niebieski.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    nawet jakby szedł olej to by na biało waliło z wydechu a nie koło turbiny na zewnątrz, nie ma możliwości żeby tak się stało. Jedyna opcja to jakaś nieszczelność na połaczeniu turbo-wydech. Sprawdzałeś kolektor wydechowy czy gdzieś nie pękł?

  15. #15
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    nieszczelność jest i dlatego wywala bokiem a nie w wydech wszystko. .....juz wszystko zalatwione. Jutro auto trafia na lawete i do turboelity. 2 turbiny do dyspozycji niech robercik działa. turbiny trafia na ogledziny do profesionalnych warsztatów na niezależna diagnoze i okreslenie ch stanu. Dodam że 1dna jest po regeneracji 2ga odkupiona od użytkownika "Grabarz" . Cała reszta niedociągnięć powierzam turboelita.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na pewno na przyszłość cała ta sytuacja nauczy mnie aby myśleć bardziej do przodu z budowaniem auta a nie żałować 1 gumowego łącznika (elastycznego więcej) by lepiej wyglądało pod maska.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Troche to trwało bo Robert zawalony projektami. Generalnie auto ładnie ogarnięte. Turbo od "Grabarz" okazało się w bardzo dobrej kondycji wiec zostało na aucie. Generalnie to dymienie okazał się przegrzany wąż (oparł się o strone gorącą) i kapało sobie z zasilania chłodzenia turbo. No i t o wszystko. A tyle krzyku było. Później dorzuce zdjęcia bo zasilania wody i powroty są teraz bardzo ładnie ogarnięte.

Podobne wątki

  1. Nowy rozrząd, wszystkie potrzebne informacje.
    Przez PaciorJr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 19:57
  2. Wywóz Audi TT do USA , informacje
    Przez Kazek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 19:52
  3. Problem ze szczytaniem informację z VAG-COMa
    Przez raiden25 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 16:34
  4. Problem ze szczytaniem informację z VAG-COMa
    Przez raiden25 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 15:17
  5. Informacje prasowe - tutaj o nas pisano
    Przez sector w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •