Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Dziwny dźwięk na wolnych obrotach...

  1. #1
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106

    Dziwny dźwięk na wolnych obrotach...

    Witam. Chciałbym abyście zinterpretowali co może wydawać taki dziwny dźwięk w moim AUQ. Spodziwam się najgorszego

    https://www.youtube.com/watch?v=YSOBYmMglUk

    Dźwięk na nagraniu jest dość przekłamany i słychać jakby normalnie panewka stukała, ale panewka to to nie jest raczej. Słychać też tykanie zaworu N80 od Evapu. Ten dziwny głuchy dźwięk jest słyszalny od tyłu silnika, od strony kółka rozrządu, wspomagania, lini paliwowych. Pomóżcie...

    Dodam, że mam uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji, tzn działa, ale hałasuje jak się ją włączy, więc klimy nie używam chwilowo. Zaraz pójdę ściągnać pasek klinowy i odpalę. Wtedy wykluczę pompę wspomagania, alternator, napinacz i właśnie sprężarkę klimy.

    EDIT: Dźwięk prawie niesłyszalny na zimnym silniku, zaczyna być słyszalny na ciepłym.

    EDIT 2: Jak oceniacie poprawność podpięcia zaworka N75?

    Dodam, że jedyne co zmieniałem to TIP więc jedno połączenie zostało zmienione. Co widać po opaskach zaciskowych nawet. Z opisu w internecie wynika, że źle podpięty...
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-10-2014 o 12:38

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A wejdź pod auto i zobacz czy uszczelka pod kolektorem nie wy pierdziała się gdzieś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    ZUCZEK - rękę przyłożyć i sprawdzić czy nie dmucha? Czy jakiś inny sposób? Jakby się okazało, ze to tylko uszczelka to byłoby fajnie. Ciężko wymienić ale co tam.

    EDIT: Na filmiku słychać takie pierdzenie, ale to jest dźwięk silnika normalnie, tylko tak komórka przesterowała. Mi chodzi o te stuki w tle jakby. nie to co jest głośne tylko tam w tle ciszej. Takie chrobotanie.

    EDIT2: Brakowało mi słowa żeby to opisać. Takie jakby drgania. Jak wał napędowy był źle wyważony to często w starych autach były takie drganio-stuki.
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-10-2014 o 15:00

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dzwiek identyczny do tego jaki mialem kiedy padl mi tlumik drgan ale w 1.9TDI tyle, ze w 1.8T jest to troszke inaczej rozwiazane. Wez kij o szczotki drewniany przyloz do ucha i po koleji "badaj" przykladajac go do kazdego podzespolu. Mozliwe, ze to lozysko alternatora daje wydaje takie dzwieki.
    Sprawny evap musi tykac tyle co sie orientuje

  5. #5
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Że Evap tyka to wiadomo, że jest ok Napisałem o tym, żebyście wiedzieli co słyszycie.

    Tak jutro będę próbował, drewniany kijek i plastikowa kapa od spraya. Nie zdążyłem dzisiaj paska ściągnąć, jutro to zrobię od rana i zobaczymy... Odpalę bez paska klinowego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A więc! Sorki za post pod postem, ale nagrałem dzisiaj kolejny filmik. Tym razem, auto zostało odpalone bez paska klinowego, z podpiętym prostownikiem. Ogólnie wiele dźwięków w tle się w miarę wyciszyło, ale mój wkurzający dźwięk został... Dźwięk dochodzi od spodu silnika. Na początku miałem wrażenie, że to koło pasowe jest niedokręcone bo ma jakieś takie dziwne bicie, nie wiem czy to jest normalne... Może troszkę to widać na filmiku. Czy jest możliwe żeby to był dźwięk z pompy oleju? Od zakupu auta jeszcze nie zmieniałem oleju, ale podobno jeździł na Castrolu od nowości, i boję się, czy nie będzie u mnie problemu tak zwanego Oil Sludge.

    Miałem zalać płukankę i ściągnąć pokrywę oraz miskę olejową (przy okazji myjąc wszystko i malując nareszcie). Kto się może orientuje co to jest za dźwięk...? Na panewkę nie brzmi, bo panewka bardziej puka.... a to tak chrobocze...

    PS Zauważyłem, że przy pracy silnika bez paska ten dźwięk jakby troszkę się wyciszył, ale to może jakieś placebo w moim wypadku, już sam nie wiem...

    https://www.youtube.com/watch?v=Sa0qmPwiVzI

  6. #6
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Nie jestem pewny czy jestem w stanie Ci pomóc ale ja miałem podobnie wymieniłem rolkę napinacza i pasek wielorowkowy i objawy ustały
    Using Tapatalk

  7. #7
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    wiewioraandrzej ale na drugim filmiku jest pasek zdjęty wielorowkowy, czyli żadne łożyska w pompie ani altku, ani napinacz się nie kręci. A dźwięk dalej jest.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    EDIT Powiedźcie mi proszę, czy mogę odpalić silnik bez koła pasowego?

    Już nie mam pomysłów skąd może być ten dźwięk... Spisałem taką listę z kolegą:
    -koło pasowe (krzywe, "zużyte" - podobno robi jako tłumik drgań)
    -pompa oleju (przytkana, przytarta)
    -pompa wody (łożysko)
    -któraś rolka na rozrządzie

    Więcej hałasujących rzeczy nie ma po tej stronie silnika... W poniedziałek od rana biorę się za zdjęcie miski olejowej i jestem ogólnie ciekaw co tam zastanę. Chcę zobaczyć tam zapobiegawczo, a jednocześnie wyczyścić smoka i może wyciągnąć pompę oleju całą w celu sprawdzenia. Proszę was bardzo o pomoc... Podajcie jeszcze jakieś sugestie, pomysły...

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ściągnij ta plastikową osłonę paska rozrządu i sprawdź czy pasek ''nie zjeżdża'' zbytnio na zewnętrzną stronę koła wałka wydechowego powodując przez to tarcie na rolce napinacza.
    Sprawdź też ta drugą rolkę poniżej napinacza, być może pada w niej łożysko..

    A tak BTW to wiesz kiedy rozrząd był robiony ??






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Arttur pasek po ściągnięciu górnej obudowy chodzi zdecydowanie bardziej po lewej stronie, tzn od strony nadkola, pójdę zaraz zrobić zdjęcie. Rozrząd robiony na 186 tysięcy, aktualnie ma 207 tysięcy. Naklejka jest firmy Dayco, słyszałem parę słabych opinii o tym producencie. Sam pasek wygląda tak, hmmm sam nie wiem, zrobię zdjęcia. Powiedz mi proszę jak sprawdzić te rolki.

    Wyeliminowałem pompę oleju, rozebrałem wszystko i poczyściłem, zostały też sprawdzone luzy i szczeliny na rotorach wg specyfikacji Bentleya. Małe fotostory z czyszczenia. Nie wyglądało to zbyt ciekawie...









    W smoku było pełno kawałków starego bagnetu, szlamu, i kilka rzeczy które wyglądały na małe kamyszki. Przed spuszczeniem oleju (prawie 200tys, na Castrolu 0W30 za niemca, wymieniany co 15.000km), zalałem płukankę Millersa, auto chodziło z 20 minut na niej.








    Dźwięk dalej jest obecny. Aktualnie zalany Valvolinem VR1 Racing 5W50 z filtrem K&N. Polecam każdemu zrobić takie czyszczenie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -




    Co myślicie o tym?
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 18-10-2014 o 13:48

  10. #10
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Hej u mnie pasek rozrządu jest tak samo ustawiony a rozrząd mam nowy na ory częściach. Nie mam oczywiście żadnego dziwnego hałsu. Po tym zdjęciu chyba nie ocenisz co jest nie tak. Pasek nie wygląda na zjedzony z żadnej strony więc chyba ok. A bez tej osłony dźwięk hałasu był taki sam?

  11. #11
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    marini tak, aktualnie jeżdżę bez osłony i dźwięk jest dalej Strasznie mnie wkurza, jak stoję gdzieś i auto pracuje na wolnych obrotach to jest nawet lekko z kabiny słyszalny. Nie brzmi to ciekawie, a mi się pomysły już kończą...

    Straszny syf jeszcze, ale powoli zaczyna coś wyglądać.

  12. #12
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Odgłos tak jakby największy przy kole pasowym. Próbowałeś nim poruszać czy nie ma luzów? Może zdejmij je i szarpnij w ręce. Będziesz musiał znaleźć przyczynę bo nie wygląda to dobrze a jak nie koło pasowe to kolejny będzie jednak rozrząd do sprawdzenia. Może ktoś będzie miał jeszcze jakieś inne pomysły?

  13. #13
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    marini, no niby przy niedzieli się nie powinno robić, ale jak wrócę z uczelni to chyba zdejmę to pasowe, obczaję je na wszystkie możliwe sposoby i spróbuję też odpalić bez niego. Rodzicielkę wsadzę za kółko i będzie trzymała sprzęgło cały czas, żeby po drugiej stronie wału nie było żadnego obciążenia też. I zobaczymy. A jak nie to nie wiem... Rozbierać rozrząd? Bo innej możliwości żeby tą rolkę i napinacz sprawdzić nie ma, prawda? Próbowałem ruszać tam wszystkim, nic nie wydaje dźwięku i nic nie jest luźne na tyle co łapałem tam wszystko...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Więc auto zostało odpalone bez koła pasowego. Kolega siedział w środku i trzymał cały czas sprzęgło na wszelki wypadek. Koło pasowe wydaje się być ok, obczaiłem je na wszystkie możliwe sposoby. Mam wrażenie, że lekko bije kółko od rozrządu które jest na wale. Dźwięk dalej jest... Przy wolnym kręceniu wałem brzmi na moje jak panewka. Po prostu stuka. Z kolejnych niespodzianek to dziwna czerwona maź pod kołem pasowym, nie mam pojęcia co to jest ani skąd się tam wzięło, ale ładnie to nie wygląda...

    Rozrząd też się okazał innej firmy jak kartka naklejona za niemca pod maską. Pasek nie jest firmy Dayco, tylko Gates Power Grip. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć Auto miało być idealne a tu ciągle się okazuje jak bardzo się myliłem.
    Kilka fotek i nowy filmiki:








    https://www.youtube.com/watch?v=73P4WlKApT0
    https://www.youtube.com/watch?v=peCX1v32FuU
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 20-10-2014 o 14:20

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Masakra , ta maź wygląda jak sylikon jakiś do uszczelnienia - jakby ktoś przy rozrządzie uszczelniaczy nie wymienil to zasylikonował , jeżeli pasek to tylko Conti

  15. #15
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    michal26, kolega jeden już troszkę ogarnął temat. Na 99% to jest płyn chłodniczy G12 po prostu, tylko w postaci mazi zmieszanej z olejem. Dźwięk wydaje łożysko pompy wody, możliwe, że nie wymieniana. W przyszły poniedziałek, jak wrócę z wyjazdu to rozpinam rozrząd i ją wydobywam na wierzch, od razu zamontuję nową. Oby to było to, ale jak z nim porozmawiałem to wszystko się zgadza na tą chwilę.

Podobne wątki

  1. Auto trzęsie się na wolnych obrotach
    Przez michall130 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 11:48
  2. s-tronic klekotanie, dziwny dzwiek na niskich obrotach.
    Przez Maxvell w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:24
  3. Gwizd z turbo na wolnych obrotach
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 20:59
  4. Hałas na wolnych obrotach
    Przez Remek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •