Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 206

Wątek: [P5_KAROL] Audi TT 3.2 V6 Quattro, S-tronic, S-line, "Czarnulka" :D

  1. #46
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie mam zaślepek, możliwe. Ale przez grill i chłodnice też przejdzie powietrze przecież.

    Słyszałem też tezę, że od większego turbo się rozgrzewa. A może śruby się odkręcają. Nie wiem. Ale rocznie robię 8tys km, zimą pewnie 2, więc tego błota za dużo nie wleci.

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak ale to producent obliczył, nie obliczył natomiast dodatkowego powietrza z tych wlotów i przy większych prędkościach robi się go za dużo, powstaje napięcie po czym urywa śruby, taką mam teorię, czy na 100% tego nie gwarantuje, ale po coś one tam są, w zwykłej TT miałeś je zaślepione inną konstrukcją kratek.
    Turbo jest większe, ale dalej fabryczne więc odpada ta teza, przy cunstomowych konstrukcjach może się tak dziać.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 01-11-2014 o 23:08
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Humidorek lepiej zaloz te zaslepki, juz nie raz mialem Ci napisac chociazby z wizualnych wzgledow. Nikomu ta plyta sie nie odrywa, wiec brak tych zaslepek moze byc rozwiazaniem zagadki.

  4. #49
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ona odrywa się przy prędkościach większych niż 250, stąd może nie każdy to przeszedł. Ale ok, kupię te zaślepki i jeszcze jedną osłonę poświęcę. Wiesz może, jaki one mają numer do wersji poliftowej TTS? Tzn numer znalazłem 8J0807151 i 2, ale nie wiem która wersja (literka na końcu).
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 01-11-2014 o 23:49

  5. #50
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mi też się urwała ta płyta przy ok 250. Całe szczęście nikt mnie nie gonił bo w lusterku widziałem kłęby kurzu i odłamki płyty. Też nie miałem zaślepek i obstawiam, że to było właśnie spowodowane ich brakiem. Aluminiowej nie polecam bo jak się urwie przy takiej prędkości to będzie masakra :/
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #51
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mnie opuściła przy około 220 km/h, przy oryginalnym zderzaku, bez braków w elementach.
    Czyli ogólnie mocowanie tej płyty jest do d..y i pęd powietrza przy większych prędkościach ją wypycha.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #52
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A masz zasłony kratek bocznych, czy swobodny przewiew przez nie?
    Jest też jeszcze kratka dolna, na nią też jest zasłona?

  8. #53
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Tez czasem zdarzalo sie rozpedzic auto do takich predkosci i nic sie nie dzialo. Oczywiscie na codzien nawet nie zblizam sie do podobnych predkosci, wiec jesli auto czesto lata z predkosciami 250kmh to byc moze ta plyta jest dodatkowo nadwyrezona. Te zaslepki sa dwie i wklada sie je w istniejace kratki i jako calosc zaklada na zderzak. Na oko do poliftowego powinny isc te same, ale glowy nie dam. W mk1 ta plyta wypadala mi raz na rok ale to dlatego, ze juz wczesniej kilka razy nia zachaczylem o cos i sie nadrywala.

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie dajcie spokój z tą odrywającą się płytą i odcinającą głowy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i wpadnie w depresję, Etka pokazuje Alu ale do wersji Cabrio i jest ona dwuczęściowa, nie ma opcji urwania i zgubienia tego, jednak nie wiem czy pasuje do Coupe bo płyta podwoziowa pod Cabrio w Mk2 została zmieniona a nie jak w mk1 dospawano dwie szyny o wadze 150kg. dzięki temu przy zachowaniu wagi stała się sztywniejsza.
    Tak więc albo słaby montaż na stare śruby, lub brak zaślepek w nawiewach (wykluczając Elmacho 3.2) jest przyczyną gubienia tych płyt, warto leczyć przyczynę a nie skutek.
    Do każdych kratek są inne zaślepki, warto to wiedzieć przy zamawianiu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja bym podejrzewał wadliwą konstrukcję mocowania. Śruby w płycie i nakrętki (bklaszki) w drugim elemencie nie są w otworach okrągłych, tylko podłużnych (otwarty bok), mogą się więc wysunąć. Powinny być normalne okrągłe otwory i śruby wkręcane w element stały. Ale tym razem będę sprytniejszy, poza nowymi mocowaniami i śrubami, złapię to jeszcze na trytytki

  11. #56
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Panowie dajcie spokój z tą odrywającą się płytą i odcinającą głowy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i wpadnie w depresję, Etka pokazuje Alu ale do wersji Cabrio i jest ona dwuczęściowa, nie ma opcji urwania i zgubienia tego, jednak nie wiem czy pasuje do Coupe bo płyta podwoziowa pod Cabrio w Mk2 została zmieniona a nie jak w mk1 dospawano dwie szyny o wadze 150kg. dzięki temu przy zachowaniu wagi stała się sztywniejsza.
    Tak więc albo słaby montaż na stare śruby, lub brak zaślepek w nawiewach (wykluczając Elmacho 3.2) jest przyczyną gubienia tych płyt, warto leczyć przyczynę a nie skutek.
    Do każdych kratek są inne zaślepki, warto to wiedzieć przy zamawianiu.
    Żuczek, to nie jest kwestia płyty. Tak jak pisze Humidorek wkręty puszczają. Miałem ten sam problem i podobnie jak Humi ja na autostradzie często jeździłem powyżej 200. Napór powietrza jest tak duży, że wkręty się urywają. To jest chyba typowe w MK2 i miej na to uwagę bo zamontujesz sobie swoją alu osłonę i w podróży do Saint-Tropez ujrzysz latający talerz na autobanie
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #57
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Czytając Wasze komentarze doszedłem do wniosku, że nie chcę widzieć za sobą „latającego talerza” więc zrobię tak jak producent przykazał i pozostanę przy plastikowej osłonie. Dla pewności nowe śruby, parę opasek, trochę kleju :P i będzie

    P.S. Tak mnie nastraszyliście tym nalotem na wydechu, codziennym szorowaniu, a w wczoraj zrobiłem blisko 100 km i nic. Także ten, który czyściłem tak uparcie w piątek, musiał mieć… już trochę czasu
    Ostatnio edytowane przez P5_KAROL ; 02-11-2014 o 21:04

  13. #58
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Żuczek, to nie jest kwestia płyty. Tak jak pisze Humidorek wkręty puszczają. Miałem ten sam problem i podobnie jak Humi ja na autostradzie często jeździłem powyżej 200. Napór powietrza jest tak duży, że wkręty się urywają. To jest chyba typowe w MK2 i miej na to uwagę bo zamontujesz sobie swoją alu osłonę i w podróży do Saint-Tropez ujrzysz latający talerz na autobanie
    Ja mam taką zamontowaną fabrycznie, przez kilka lat jeździła nie po takich banach jak nasze a2 i nie ma mowy aby coś tam puściło, z tym że tak jak piszę to inna konstrukcja niż jedno częściowa plastikowa, więc o to się nie boję ale każdy zrobi jak uważa za stosowne, wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze.
    Ale jeżeli nie daj boże zetnę komuś głowę, wrócę do tematu i napiszę mieliście ku...wa rację
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #59
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witam

    Tym razem "brakujący znaczek, bo jakoś tak było łyso z samym quattro"

    Napis "3.2" nr katalogowy - 8P0853743D2ZZ
    Załącznik 7466


    Dzięki Hubi_pl za pomoc

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #60
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No i jest super! A ja po tobie sciagnalem gumowe dywaniki ale serio to niezly bubel

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •