Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 206

Wątek: [P5_KAROL] Audi TT 3.2 V6 Quattro, S-tronic, S-line, "Czarnulka" :D

  1. #16
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Dziękuje wszystkim za dotychczasowe miłe słowa choć… Grzegorz nie zapomnę Ci tych progów! Oczywiście żart Ale jeszcze co do progów to… opis robiłem „natchniony” w niedzielny poranek i pisząc, że nie mam zamiaru zmieniać progów miałem cały czas na myśli, nie wiem czemu, ale że przy wymianie, obecne emblematy S-line zostaną zastąpione tymi od TTS, a tak jak wspomniałem nie chcę zmieniać żadnych znaczków na te od TTS. Poza tym masz rację Elmacho, progi zmieniają samochód, także kolejny mod do listy

    Co do komentarzy to zdaję sobie sprawę, że nie każdemu dogodzę i tak jednym np. spodoba się podrabianie TTS, drugim już nie, ale najważniejsze jest przecież aby mi się podobało, choć myślę jednak, że nie jedna osoba przyzna mi rację, że jest parę rzeczy w TT, które po prostu „rażą” w oczy. I tak mnie osobiście np. bardzo razi gdy widzę te żółte światła do jazdy dziennej, lub w panelu przedniej podsufitki, nie wspominając o tych od podświetlenia tablicy rejestracyjnej Przedni zderzak. No cóż… nie ma co się oszukiwać, ale nie jest zbytnio urodziwy lecz co innego ten od TTS Tylni zderzak. Według mnie taka „dwururka” jak w 3.2 powinno być standardem, ale „czterorurka” od TTS… Radioodtwarzacz. Moim zdaniem Audi Symphony jest to po prostu zbyt „biedne” radio jak na taką klasę auta, dlatego też taka moja decyzja o wymianie na RNS-E. Moc. Tu jak kto lubi, choć zapewne i mi z czasem zabraknie koni w stajni

    P.S. Wieczorem mój pierwszy prawdziwy mod

    Pozdrawiam
    Karol

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Obiecany pierwszy mod

    Zacząłem od podświetlenia tablicy rejestracyjnej do której użyłem dwóch żarówek C5W OSRAM LEDriving 6000K, długość 36mm. Koszt około 70-80 zł (za dwie sztuki).


    Wymiana bajecznie prosta, polegająca na włożeniu śrubokrętu w otwór w obudowie, bardzo mocnym przesunięciu w prawo i pociągnięciu do siebie. Następnie wymiana żarówek, zamontowanie i... efekty oceńcie sami


    Niby mała rzecz, ale jak cieszy oko także zachęcam do wymiany

    Pozdrawiam
    Karol

    P.S. Dodam, że po wymianie nie występuje błąd spalonej żarówki.

  2. #17
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Oby działały, bo w TT tego typu ledy na ogół (nie mówię, że zawsze) mają krótką żywotność, czasem 2 dni i zaczynają mrygać, albo wcale się nie zapalają. Mod na plus, ledy w TT przy rejestracji to absolutne "must have".

  3. #18
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez P5_KAROL Zobacz posta
    Dziękuje wszystkim za dotychczasowe miłe słowa choć… Grzegorz nie zapomnę Ci tych progów! Oczywiście żart Ale jeszcze co do progów to… opis robiłem „natchniony” w niedzielny poranek i pisząc, że nie mam zamiaru zmieniać progów miałem cały czas na myśli, nie wiem czemu, ale że przy wymianie, obecne emblematy S-line zostaną zastąpione tymi od TTS, a tak jak wspomniałem nie chcę zmieniać żadnych znaczków na te od TTS. Poza tym masz rację Elmacho, progi zmieniają samochód, także kolejny mod do listy

    Co do komentarzy to zdaję sobie sprawę, że nie każdemu dogodzę i tak jednym np. spodoba się podrabianie TTS, drugim już nie, ale najważniejsze jest przecież aby mi się podobało, choć myślę jednak, że nie jedna osoba przyzna mi rację, że jest parę rzeczy w TT, które po prostu „rażą” w oczy. I tak mnie osobiście np. bardzo razi gdy widzę te żółte światła do jazdy dziennej, lub w panelu przedniej podsufitki, nie wspominając o tych od podświetlenia tablicy rejestracyjnej Przedni zderzak. No cóż… nie ma co się oszukiwać, ale nie jest zbytnio urodziwy lecz co innego ten od TTS Tylni zderzak. Według mnie taka „dwururka” jak w 3.2 powinno być standardem, ale „czterorurka” od TTS… Radioodtwarzacz. Moim zdaniem Audi Symphony jest to po prostu zbyt „biedne” radio jak na taką klasę auta, dlatego też taka moja decyzja o wymianie na RNS-E. Moc. Tu jak kto lubi, choć zapewne i mi z czasem zabraknie koni w stajni

    P.S. Wieczorem mój pierwszy prawdziwy mod

    Pozdrawiam
    Karol

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Obiecany pierwszy mod

    Zacząłem od podświetlenia tablicy rejestracyjnej do której użyłem dwóch żarówek C5W OSRAM LEDriving 6000K, długość 36mm. Koszt około 70-80 zł (za dwie sztuki).


    Wymiana bajecznie prosta, polegająca na włożeniu śrubokrętu w otwór w obudowie, bardzo mocnym przesunięciu w prawo i pociągnięciu do siebie. Następnie wymiana żarówek, zamontowanie i... efekty oceńcie sami


    Niby mała rzecz, ale jak cieszy oko także zachęcam do wymiany

    Pozdrawiam
    Karol

    P.S. Dodam, że po wymianie nie występuje błąd spalonej żarówki.
    To ja też się za to jutro zabieram
    Blonde Bandit in TT

  4. #19
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witam

    Chciałem pochwalić się kolejnym modem z serii "mała rzecz a jak cieszy oko". Pod młot poszedł panel przedniej podsufitki. Do podświetlenia użyłem dwóch żarówek W5W 10x SMD 5730, długość 32mm (nie może być dłuższa niż ~35mm, ponieważ nie zmieści się w obudowie, dlatego przy wyborze, pamiętajcie aby zwrócić na to uwagę). Żarówka którą nabyłem posiada szynę CAN-BUS, ale w przypadku panelu przedniej podsufitki jest to zbędna opcja, ponieważ gdyby nawet żarówka nie posiadała tej szyny, to i tak komputer nie wywali nam błędu spalonej żarówki. Koszt około 50 zł za dwie sztuki.


    Wymiana... kolejna z bajecznie prostych, tzn. wystarczy tylko podważyć np. śrubokrętem czarną część obudowy, wymienić żarówki, zamontować z powrotem i cieszyć się takim oto efektem


    Pozdrawiam
    Karol

  5. #20
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Wymieniam
    Blonde Bandit in TT

  6. #21
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    W mk1 niefajnie się prezentuje zimne światło :>, w mk2 jest spoko. Mod na plus!

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A ja myślałem ze tak jest firmowo jak kupilem auto, ale zobaczylem pozniej u innych zolte swiatlo, widocznie ktos u mnie zmienil na ledy.

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    W mk1 niefajnie się prezentuje zimne światło :>, w mk2 jest spoko. Mod na plus!
    Etam ja mam już dobre kilka lat i jestem bardzo zadowolony Jak teraz jeżdżę na codzień cabrio w którym w nocy po otworzeniu drzwi nic nie widać to szlag mnie trafia. U mnie wszystko widać i jest fajne białe światło także ja polecam takie grube mody także w mk1 :P

  9. #24
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Proste "mody", a na pewno cieszą właściciela, gratulacje ładnego autka i wytrwałości w dopieszczaniu.

    Co do białych ledów to ja osobiście mam tak, że podświetlenie rejestracji musi być białe, tak samo pozycyjne mają być dobrane pod kolor świateł mijania (xenon), ale z kolei wewnątrz auta odpowiada mi żółta barwa światła. Wnętrze wydaje się wtedy bardziej przytulne, a białe światło w pomieszczeniach kojarzy mi się z jakimś prosektorium, stąd w aucie nie chciałbym takiego efektu

  10. #25
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witam

    Ten "GRUBY" mod dedykuję użytkownikowi Pawel-2005, tak to dla Ciebie

    Tym razem wymiana oświetlenia bagażnika i schowka. Do podświetlenia użyłem dwóch żarówek W5W 6x SMD 5630, rozmieszczenie diod boczne, długość 33mm (nie może być dłuższa niż ~35mm, ponieważ nie zmieści się nam w obudowie, dlatego przy wyborze, pamiętajcie aby zwrócić na to uwagę). Żarówka którą nabyłem posiada szynę CAN-BUS, ale tak jak w przypadku panelu przedniej podsufitki jest to opcja zbędna, ponieważ gdyby nawet nie posiadała tej szyny, to i tak komputer nie wywali nam błędu spalonej żarówki. Koszt około 60 zł za dwie sztuki.


    Wymiana tak jak dotychczas bardzo prosta, tzn. z jednej strony obudowy widoczne są dwa małe nacięcia (nie próbujcie z drugiej strony!) gdzie np. śrubokrętem delikatnie to miejsce podważamy. Wyskakuje nam obudowa, wymieniamy żarówki i wkładamy z powrotem.

    Bagażnik, wybaczcie za mój kalkulator tzn. aparat, ponieważ w rzeczywistości żarówki dają więcej światła, choć i tak na zdjęciu widać ogromną różnicę między zwykłą żarówką a tą ledową. Szkoda tylko, że inżynierowie z Audi nie pomyśleli aby w bagażniku również z drugiej strony zamontować żarówkę, ponieważ nawet mimo tego, że kupiłem najmocniejszą jaką udało mi się włożyć w obudowę tzn. chodzi tu o długość, to i tak bagażnik, nie jest wystarczająco podświetlony Także... może by tu poprawić inżynierów z Audi?



    Schowek, tu za to jest jaśniej niż tysiąc słońc




    Pozdrawiam i zachęcam do wymiany
    Karol

  11. #26
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Grubo idziesz

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie lubię zimnego światła, ale w schowku i bagażniku też se zamontuje, jak modzić to grubo i po bandzie
    Mam pytanie, czy w schowku posiadasz jakieś audio, czy jest pusty?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witam

    Na koniec oświetlenia wnętrza zostawiłem daszki przeciwsłoneczne, do których użyłem dwóch żarówek C5W 6xSMD 5630, długość 36mm. Żarówka posiada szynę CAN-BUS, ale tak jak w przypadku panelu przedniej podsufitki, bagażnika czy schowka jest to opcja zbędna, ponieważ gdyby nawet nie posiadała tej szyny, to i tak komputer nie wywali nam błędu spalonej żarówki. Cena ~70 zł za dwie sztuki.


    Wymiana polega na podważeniu np. choćby i kluczykiem delikatnie z lewej strony obudowy (nie próbujcie z drugiej!), wymianie żarówki i zamontowaniu z powrotem.


    Reasumując do oświetlenia wnętrza użyłem 6 sztuk żarówek:
    - 2x W5W 10xSMD 5730 (panel przedniej podsufitki)
    - 2x C5W 6xSMD 5630 (daszki przeciwsłoneczne)
    - 2x W5W 6xSMD 5630 (bagażnik i schowek)
    Koszt ~180 zł

    Pozdrawiam
    Karol

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie lubię zimnego światła, ale w schowku i bagażniku też se zamontuje, jak modzić to grubo i po bandzie
    Mam pytanie, czy w schowku posiadasz jakieś audio, czy jest pusty?
    Schowek jest pusty jak bęben Rolling Stones'ów
    Nie posiadam tam żadnego audio.

  14. #29
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    I o to chodzi! Ja pierwsze co zrobiłem to wymieniłem oświetlenie na led...

  15. #30
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witam

    Korzystając z wolnego czasu i idąc za radą Kwinto, za co chciałbym mu z tego miejsca podziękować postanowiłem zająć się "nalotem" na wydechach. Do usunięcia użyłem ORO PERFEKT Preparat do czyszczenia szkła kominkowego, cena 22 zł.

    Gdy już posiadłem arsenał do usunięcia nalotu rozpocząłem z nim wojnę, która była długa i wyczerpująca, ponieważ nie "puściło przy pierwszym pociągnięciu", a wróg najwidoczniej był bardzo, ale to bardzo stary. Co prawda już wcześniej próbowałem wyczyścić końcówki wydechu, ale z bardzo, bardzo słabym skutkiem... Dlatego polecam wszystkim ten preparat, ponieważ po niespełna dwóch godzinach bitwy... wygrałem!

    Nie będę chwalił się jak końcówki wyglądały przed czyszczeniem, ponieważ... sami rozumiecie ale... za to pochwalę się jak wyglądają po


    Teraz tylko pozostaje mi zadbać o to, aby nie doprowadzić je do takiego stanu w jakim były

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez P5_KAROL ; 30-10-2014 o 18:59

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •