Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 206

Wątek: [P5_KAROL] Audi TT 3.2 V6 Quattro, S-tronic, S-line, "Czarnulka" :D

  1. #1
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614

    [P5_KAROL] Audi TT 3.2 V6 Quattro, S-tronic, S-line, "Czarnulka" :D

    A więc od czego by tu zacząć? Hmm… Może od początku. Otóż moja miłość do TT narodziła się jeszcze przed zrobieniem prawka, gdzie to zacząłem rozglądać się za swoim pierwszym autem, lecz ceny TT były wtedy na tyle wysokie, że musiałem sobie odpuścić. Następnie tak mijały lata, gdzie to szkoła, a to studia a to życie nie raz zaskoczyło, więc nie byłem w stanie odłożyć na TT. Wszystko diametralnie się zmieniło, gdy znalazłem swoją wymarzoną pracę i tak dzięki której dwa lata temu miałem już odłożoną sporą sumkę na 1.8T oczywiście Quattro, 3.2Q wtedy jeszcze po prostu się bałem tzn. że mnie „spali”. I tak zacząłem się rozglądać za swoją wymarzoną, ale… przeglądając oferty sprzedaży nie trudno było trafić na ogłoszenia MK2 i stąd też taka myśl „a może zaczekać jeszcze z rok, odłożyć sobie i kupić 8J?” i tak też się stało. W listopadzie ubiegłego roku rozpocząłem poszukiwania. Przez ten czas było tyle konfiguracji tej wymarzonej TT a to, że „tylko 2.0 i tylko w manualnej skrzyni, ale może jeszcze byłoby fajnie gdyby było S-line i może białe?”. Następnie po pierwszej przejażdżce automatem, „tylko automat!”. Tym oto sposobem mamy czerwiec w którym po obejrzeniu tych wszystkich „bezwypadkowych”, „bezkolizyjnych” i „serwisowanych” TT chciałem tylko, żeby była naprawdę bezkolizyjna i serwisowana. Mogła to być nawet 1.8 w najuboższej wersji, ale żeby była pewna. I tak przyszedł zwyczajny kolejny dzień poszukiwań tzn. 12 czerwca (pamiętam jak dziś). Patrzę nowe ogłoszenie. Wchodzę. Przeglądam galerię, czytam opis i długo nie zastanawiając się chwytam za telefon. Dzwonię. Za dwa dni jestem już w W-wie. Wstępne oględziny. Zaliczka i za tydzień jesteśmy umówieni na sprawdzenie. Mija tydzień. Sprawdzenie w serwisie. Kasa na stół i… nareszcie! Po 8 miesiącach poszukiwań! 21 czerwca (co za zbieg okoliczności, że akurat w czasie zlotu w Pszczelińcu ) stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi TT

    A teraz o Czarnulce Data produkcji: 16.07.2007. Rok modelowy 2008. Auto od początku w Polsce. Silnik BUB, pojemność 3.2 V6, moc 250 KM, napęd Quattro, skrzynia S-tronic. Przebieg na dziś dzień to nieco ponad 80 tys. km. Do końca serwisowana w ASO Audi gdzie też i ja podtrzymam tradycję i również będę serwisował (nie tak dawno akurat byłem na serwisie i koszt takiej przyjemności tzn. przegląd z wymianą oleju i filtrów to 950 zł w ASO Audi Ignaszak Kalisz choć telefonicznie wycenili mi na 1250 zł, ale to tak na marginesie). Co do wyposażenia to… gdyby tylko zastąpić radioodtwarzacz Audi symphony na RNS to byłaby chyba full opcja, ponieważ posiada m.in.: reflektory Bi-ksenonowe skrętne, światła do jazdy dziennej z wyłącznikiem DRL, funkcję Coming/Leaving-Home, składanie obu lusterek zewnętrznych oraz ogrzewanie, lusterko wewnętrzne oraz zewnętrzne automatycznie przyciemniane, elektrycznie ustawiane przednie siedzenia, podgrzewane oraz w pełnej skórze, czujnik ciśnienia opon, nagłośnienie BOSE, czujniki cofania, kierownica wielofunkcyjna… itp. itd. Auto również jest w „pół S-line” tzn. oprócz dwóch emblematów S-line na przednich nadkolach nie jest zewnętrznie S-line choć i tak długo nie pocieszyłbym się tym faktem, ponieważ… ale o tym już w liście modów . Wewnętrznie posiada za to wszystkie emblematy S-line tzn. na kierownicy, na progach oraz na siedzeniach. Co do stanu technicznego nie mam zastrzeżeń choć przez ostanie cztery lata za sterami Czarnulki siedziały kobiety (oczywiście „nasze” kobiety z klubu są najlepszymi kierowcami na świecie ) które jeździły po W-wie, także… tu ryska, a tu małe przetarcie, ale to przecież jest do dopieszczenia. Reasumując: jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z zakupu, mimo iż miałem jednak obawy przed silnikiem 3.2, to dziś natomiast dumnie stwierdzam, że dźwięk V6 to muzyka dla uszu a w połączeniu z napędem Quattro i skrzynią S-tronic po prostu „miód malina”

    Co do modów to: jako pierwsze na liście jest wymiana oświetlenia na LED’owe począwszy od wnętrza a kończąc na światłach do jazdy dziennej i postojowych. Następnie zrobienie z Czarnulki „podrabianej TTS” tzn. na pewno chcę wymienić przedni zderzak na taki jak posiada choćby i Humi w swojej Pięknej Bestii Tak samo lusterka, ale tu w grę wchodzi tylko wymiana obudowy lub malowanie. Co do tylnego zderzaka, chciałbym jeszcze to przedyskutować na forum. Progów nie zamierzam zmieniać ani żadnych emblematów na te od TTS, ponieważ jak ma być podrabiana TTS to ma być podrabiana Jako trzecie na liście jest jednak chyba wymiana radioodtwarzacza Audi symphony na RNS-E. Czwarte - moc, ale tu muszę wpierw poskromić aktualną stajnię 250 koni Po drodze zapewne znajdą się jeszcze pomysły na upiększenie choćby jak i malowanie zacisków hamulców, ale to wszystko w swoim czasie

    Na koniec najprzyjemniejsza część, czyli zdjęcia (wybaczcie, ale nie jestem Coelho fotografii ).

















    Mam nadzieję, że dotrawiliście do końca i że nie zanudziłem

    P.S. Zapomniałbym tzn. dlaczego „Czarnulka”? Ale tu chyba nie muszę tłumaczyć, ponieważ gdy widzi się czarny lakier i całe czarne wnętrze począwszy od foteli a kończąc na podsufitce to… musi być Czarnulka

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #2
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Jest piękna; )
    Blonde Bandit in TT

  3. #3
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Czy to ta z Ząbek? Sam o niej myślałem.

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Bardzo ładne, świetne wyposażenie. Dodasz progi i zderzaki i będzie super z zewnątrz. A jak wstawisz turbo to bedzie ideał

  5. #5
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Czy to ta z Ząbek? Sam o niej myślałem.
    Tak kolego, to dokładnie ta sama
    Uprzedzając Twoje pytanie - nie, nie sprzedam

  6. #6
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    HitCar już nabył zajebistą furkę :P

  7. #7
    Awatar Bombardiero
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Wola Uhruska
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    600
    Rocznik
    2015
    Kolor
    czerwony
    Posty
    347
    Pięknie się prezentuje

  8. #8
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Dobry zakup Gratulacje!

  9. #9
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Świetnie się prezentuje nie m to jak myslec o 1.8T a kupić za jakiś czas nowszy model TT i w dodatku v6 Gratuluje świetny wybór i czekam z niecierpliwości na relacje z nowych modów

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładne auttko.
    Rzekłbym, ze bliźniaczka mojej, ale moja ma jasne wnętrze.
    Co do podrabianego TTS, to dokładając zderzaki a zostawiając obecne progi...reszty taktownie nie dopiszę.
    Zobacz sobie moje TT, jak progi zmieniają samochód.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 05-10-2014 o 21:10
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Progi mimo że stosunkowo drogie to dodają autu tego czegoś. Nieobeznany nie zauważy ale nas będzie to dręczyło

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez P5_KAROL Zobacz posta
    Tak kolego, to dokładnie ta sama
    Uprzedzając Twoje pytanie - nie, nie sprzedam
    Była to jedyna TT 3.2V6 godna uwagi jak myślałem nad mk2. Jak ja się nią interesowałem to była aktualna, jak już inny kolega, który też teraz ma 3.2 to właśnie ją kupiłeś gratuluję zakupu!

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Długi opis bo i fura konkretna. Za podrabianiem TT na TTS nie przepadam ale wolnoć Tomku .... także powodzenia w modach i bezawaryjnym ujeżdżaniu
    Ps. widzę że masz kłopot z "nalotem" na wdechach, jak Ci to przeszkadza to polecam coś do czyszczenia szyb kominkowych - puszcza przy pierwszym pociągnięciu
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  14. #14
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    gratki. Bizy skrętne to piekna sprawa -tez je posiadam od niedawna tylko mam wersje zsledami

    szerokosci!!
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  15. #15
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Piękna "czarnulka"

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •