Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Problem z oponami Dunlop SP SPORT MAXX GT

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Bialy
    Posty
    1

    Problem z oponami Dunlop SP SPORT MAXX GT

    Witam wszystkich,

    Mam problem, gdyż parę miesięcy temu kupiłem nowe opony Dunlop SP Sport Maxx GT 255/35 R19 96 Y XL do mojej TT-tki z 2011, 2.0TFSI 211KM Pro Line S, a niedługo później ją sprzedałem znajomemu, który nie mieszka w Polsce. Kolega powiedział, że jak jechał z kimś z przodu, to tylne opony tarły o błotniki. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już może miał doświadczenia z tymi oponami i tą wersją, a jeśli tak to czy faktycznie to co kolega mówi to prawda. Dodam, że te opony mają dokładnie takie same parametry, co poprzednie opony, które dostałem w salonie i nigdy nie było żadnego problemu. Z góry dziękuję.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zdarza się, że szersze lub wyższe opony potrafią obcierać o tylne błotniki.
    To, że poprzednio były w samochodzie opony 255/35/19 i obecnie na nowych widnieje taki sam symbol rozmiarowy, nie znaczy, że poprzednie opony i obecne mają rzeczywiście taki sam rozmiar.
    Niejednokrotnie sprawdzone.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Ciekawi mnie odpowiedź na twoje pytanie. Planuje wymianę moich opon na takie o których piszesz. Co ciekawe lubię czasem ostro pojechać. Zdarzyło się kiedyś że w ostrym zakręcie również tylna opona obtarła o błotnik. W moim przypadku to może wina felgi. Mam nie oryginalne. Chińskie RS. Nie pamiętam jakie jest ET. Może tu tkwi problem?

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    SwirekGW - w Twoim przypadku winne może być ET felg.
    W przypadku profesor jeśli felgi są te same, to wina ewidentnie jest po stronie opon, innej możliwości nie ma. Bo przecież na poprzednim komplecie zjawisko obcierania nie występowało?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Napisałeś "Dunlop SP Sport Maxx GT 255/35 R19 96 Y XL" i tu XL może mieć kluczowe znaczenie. Nie chcę się mądrzyć ale u siebie w suv-ie mam opony zimowe z oznaczeniem XL - maja większy balon - tak wyjaśnił sprzedający - wyglądają słabo, trochę jak na lekkim kapciu za to zyskują dużo na komforcie. Może w Twoim przypadku jest podobnie.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  6. #6
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Napisałeś "Dunlop SP Sport Maxx GT 255/35 R19 96 Y XL" i tu XL może mieć kluczowe znaczenie. Nie chcę się mądrzyć ale u siebie w suv-ie mam opony zimowe z oznaczeniem XL - maja większy balon - tak wyjaśnił sprzedający - wyglądają słabo, trochę jak na lekkim kapciu za to zyskują dużo na komforcie. Może w Twoim przypadku jest podobnie.
    Opony z indeksem XL w nazwie to opony wzmacniane, dedykowane do aut o większym ciężarze lub o większym momencie obrotowym. Czy te wzmocnienie wpływa na rozmiar opony...raczej wątpię, raczej chodzi to o jakieś wewnętrzne wzmocnienia lub wzmocnienia na bieżniku, ale rozmiar powinien być taki sam jak w oponach bez tego indeksu.

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Opony z indeksem XL w nazwie to opony wzmacniane, dedykowane do aut o większym ciężarze lub o większym momencie obrotowym. Czy te wzmocnienie wpływa na rozmiar opony...raczej wątpię, raczej chodzi to o jakieś wewnętrzne wzmocnienia lub wzmocnienia na bieżniku, ale rozmiar powinien być taki sam jak w oponach bez tego indeksu.
    Pewnie tak jest - o tym też wspominał sprzedawca i jeżeli dobrze pamiętam to chodzi o wzmocnienie opony na jej "bokach".
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zdarza się czasem że opony nie trzymają rozmiarów, w przypadku 255 jest tam tak upchnięta, że te kilka mm zrobiło robotę, i trze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Co do samych opon Dunlop SP SPORT MAXX GT - jaka jest Wasza opinia ?
    Bardzo trwałe opony trzeba przyznać. Od nowego roku je zmienię, bo mam już 7letnie ale dały radę przejechać nawet 150k (!!!).
    Bieżnik jest nadal dobry, jednak buczą przy jeździe porobiły się jakieś wybrzuszenia.

  10. #10
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    SwirekGW - w Twoim przypadku winne może być ET felg.
    W przypadku profesor jeśli felgi są te same, to wina ewidentnie jest po stronie opon, innej możliwości nie ma. Bo przecież na poprzednim komplecie zjawisko obcierania nie występowało?
    Jakie powinno być ET dla TT? Mam 19" felgi.

  11. #11
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Siedzę teraz na telefonie więc linku nie podam ale wyszukaj na forum hasła "felgi" , "et" lub "opony" a znajdziesz. Chyba że ktoś z pamięci szybciej poda )

    Dla tego rozmiaru 52 bodajże )

Podobne wątki

  1. Opony 255/40/18 DUNLOP SP SPORT MAXX GT 95W
    Przez PiotrekHIT w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 21:57
  2. Opony 285/35/18 DUNLOP SP SPORT MAXX GT
    Przez PiotrekHIT w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •