Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: pytanie dla zaawansowanych :)

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biała
    Posty
    5

    pytanie dla zaawansowanych :)

    Cześć wam wszystkim pomijając poprzedni temat gdzie poszukiwałem skrzyni do mojej ttki :P chciałbym was jako ekspertów zapytać jakie ukryte różnice ma tt-ka mk2 z silnikiem 1,8 po 2010 roku gdzie masa jest większa o ponad 50 kg od 2,0 pomimo mniejszego silnika i mocy (160ps) . Wiem że na pewno większe felgi 17' oraz szersze opony 245 ale czym jeszcze sie różni>? ja nie zauważyłem zbytnio różnic, podejrzewam, że wasze 2,0 mają inne zawieszenie ale to tylko moje spekulacje pnieważ moja wiedza na ten temat jest znikoma

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zawieszenie różni się tylko w wersji przednionapędowej i z napędem na 4 koła. Różne są też masy własne takich samochodów, ale to oczywiste.
    Jeśli w nowszym modelu ( po 2011 ) wprowadzono jakieś zmiany w zawieszeniu, to były one tylko kosmetyczne i nie podniosły masy w takim stopniu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    W MK1 pamietam, ze ludzie mieli rozne masy wpisane do dowodu. Wiec to moze tego typu sprawa. Chyba, ze mowosz o danych producenta i to tam wyszlo, ze poliftowe 1.8 jest ciezsze od 2.0 (tez poliftowego czy przedliftowego?), wtedy trzeba bedzie bardziej zaglebic sie w temat.
    Jest jeszcze jedna opcja - niewiarygodne zrodlo lub literowka sie gdzies wkradla.

    Z reszta to tylko 50 kg, czyli bak paliwa :P. A poza tym sam silnik 1.8 nie jest wcale az o tyle lzejszy od 2.0, bo oba sa R4 i maja podobny wagowo osprzet.
    ----
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biała
    Posty
    5
    Mam na myśli rocznik 10-13 a dokladniej http://www.autocentrum.pl/dane-techn...0km-2010-2013/ tutaj jest napisana masa taka jak u mnie w dowodzie. silnik jest nieco slabszy co widac nawet w przysp. W sumie to ciekaw jestem jak wygladalby przy mojej jakis lekki chip i pomoc w uzyskaniu wiekszej nieco mocy Jednak narazie to temat odlegly i bardzo rozplanowany

  5. #5
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    OK, juz rozumiem. Przyjmujemy konfiguracje ze skrzynia manualna i napedem na przod. Poliftowe 1.8 wazy 1315 kg, a 2.0 - 1335 kg. Ale przedliftowe 2.0 - 1260 kg, tyle ile 1.8 (choc maja tez jakas dziwna odmiane 1.8 produkowana tylko w latach 2009-2010, ktora wazy 1240 kg - zupelnie nie wiem o co chodzi z tym, bo smiem twierdzic, ze nie bylo przed liftem dwoch roznych odmian silnika 1..

    Szczerze mowiac to nie wiem dlaczego tak jest i nie znam sie na silnikach 1.8, natomiast wiem, ze po lifcie silnik 2.0 zostal calkowicie zmieniony i to moze miec wplyw na rozna mase tych aut, lecz nie tlumaczy to az 70 kg w ich przypadku.
    Ewentualnie mozna zapytac o to Audi Polska (mailem lub telefonicznie), pewnie wyjasnia sprawe i wtedy problem sie rozwiaze .
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. pytanie oc ac
    Przez didek1922 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 22:09
  2. Pytanie
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 19:17
  3. Pytanie...
    Przez wiszek w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 00:36
  4. Pytanie
    Przez jamstirling w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 14:53
  5. Pytanie
    Przez psr2 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 16:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •