Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
z tym oznaczeniem to jednak jest trochę problemu, bo numerów na wałkach nie ma, są tylko jakieś dziwne oznaczenia, których mi nie udalo się rozkodowac.
Dobrze jest zmierzyć wznios, a najlepiej kupić wałki z kompletnej głowicy, wtedy jesteśmy pewnie co mamy
Na wałkach masz tylko numery odkówek także cholera wie co masz za wałek w reku. Wznios łatwo zmierzyć ale przebieg krzywek już nie. Napawanie wałków bym sobie odpuścił bo jest to część hartowana powierzchniowo a takim spawem rozhartowujesz materiał a nowy nadlany będzie z zupełnie innego stopu. Chyba .że masz dojścia do takiego spawacza który nadleje takim samym materiałem z takiego samego stopu (wykres żelazo-węgiel + dodatki stopowe ). Potem na nowo wałek zostanie zahartowany i odpuszczony. Lecz po tym procesie wałki na pewno się deczko skrzywią więc ponowna obróbka czyli aby zrobić to profi koszt będzie dużo większy niż nowe markowe wałki. A takie zwykłe smarkanie bym sobie darował gdyż lepiej kupić używane wałki i mieć spokój.
Ja miałem wałki IE i jakoś nie było na nich cudów widać względem ADR z VVT dlatego je pogoniłem w USA i śmigam na ADR z VVT. Może za jakiś czas spróbuje jakieś inne wałki custom ale na pewno nie IE i w ogóle zobaczymy czy będzie sens...