Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Czy kupno takiego to skarbonka bez dna

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    black
    Posty
    44

    Czy kupno takiego to skarbonka bez dna

    Witam

    Nie wykluczone że w dobrej cenie mogę nabyć takie coś









    Reszta pojazdu bez zarzutu, uszkodzenia tylko te co tu widać, cena jeszcze do negocjacji, a auto daleko od PL.

    przebieg oryginalny ok. 98 tys km, rocznik 2000 Quatro.

    I tu mam do was pytanie;

    czy te widoczne uszkodzenia to skarbonka bez dna czy też warto w coś takiego wchodzić, gdy wynegocjuję odpowiednią cenę zakupu.
    Ile te uszkodzenia mogą kosztować w naprawie i czy te uszkodzenia miski są groźne dla silnika. Nieuszkodzona deska i nowa kierownica i sterownik poduszek będą w cenie.

    pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

  2. #2
    Awatar ElBuero
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    49
    brzydko to wygląda... po co pakować się w kłopoty?

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ceny części do mk1 szczególnie tych potrzebnych do tej naprawy, mogą przyprawić o ból głowy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    YYY ja bym sie w to niepchla, nie te czasy ze sie kupowalo bitego i doprowadzalo do normalnego stanu i sie mialo jeszcze kupke Hajsu w kieszeni ,teraz kupisz sztrucla wpakujesz $$$ i na koniec sobie uswiadamiasz ze kupa roboty psu w d...mialo byc taniej wyszlo... wiadomo ( to co na zdjeciach widac to nie wszystko zawsze cos w trakcie naprawy sie znajdzie extra czego sie oczywisci na pierwszy rzut oka nie widzialo). ale to jest tylko moja sugestia.

    ps.

    skarbona. (jak dla mnie)
    Ostatnio edytowane przez molendez ; 11-09-2014 o 22:55

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    16
    cos o tym wiem ,kupiłem za nascie włozyłm 4 i konca nie widac , a przy zakupie wydawało sie kilka drobnych elementow do naprawy,kompletny bezsens taki zakup ,chyba ze za 1000euro na cześci
    odradzam

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Na allegro masz takie po 15 tyś już naprawione więc tego za jakieś grosze na części.

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jeśli dobra cena jest w granicach 1000,- EUR to można by się zastanowić, ale rozwalona micha, przewody wspomagania...czyli na dzień dobry remont silnika (bo przecież mogła dostać pompa oleju), nowa pompa wspomagania i pewnie regeneracja magla, wymiana poduch i deski + klepanie karoserii i zawiecha do kontroli.

    Jak dla mnie dużo roboty + transport, chyba że masz swój warsztat i czas....pamiętaj że to 14 letnie auto...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Jak cena dobra to i tak niedługo będzie w Pl jako niebita perełka

  9. #9
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    ja bym sie w to nie pakowal bo niedawno swojego naprawiałem i z zewnatrz miał byc tylko zderzak błotnik i maska a było duzo wiecej i dopiero wtedy uswiadomilem sobie dlateczego auta powypadkowe są takie tanie - ano dlatego ze do tych uszkodzen co widać dojdzie Ci jeszcze masa pierdół ,czasami dostepnych tylko w ASO które ładnie nabiją licznik. Powiem tak, jeśli mozesz to nabyc to max 1tys EURO i anie centa wiecej . Do tego dojdzie ci jeszcze transport na lawecie(piszesz ze daleko od DE),koszty opłat, rejstracji, recyklingi i oczywista naprawa którą można zrobić na sztuke po taniości aby było(tak jak robi handlarz który redukuje koszty o kilkadziesiąt procent lub naprawić pod siebie co nie bedzie na pewno kosztować wiecej niż drugie 1k euro.

    Ja gdybym mogl to kupic za 1k eur to bym to wziął w ciemno i niczym sie nie martwił - ale na czesci. DO wyciagniecia kupa kasy ale w dośc dłgim okresie czasu...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  10. #10
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Jak tanio to bierz na czesci,w naprawe bym sie nie bawil bo czesci za drogie i w ogole ...

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    black
    Posty
    44
    Dzięki za wstępne komentarze, ale jak wiedzę większość odradza.
    Sam do końca również nie jestem przekonany bo zwłaszcza ten silnik moim zdaniem to loteria, zobaczę ile wynegocjuję za to "cudo".
    W moim życiu miałem kilka aut które dla siebie sprowadziłem w stanie uszkodzonym, i zdaję sobie sprawę jaki to "interes", ale z drugiej strony
    większość TT w Polsce tak samo wyglądały jak ta, tylko sprzedający albo to ukrywa albo o tym nie wie (jak jest kolejnym).
    A ja bym chciał wiedzieć konkretnie co było w samochodziku robione (mam na myśli naprawy blacharsko-lakiernicze). I ma to dla mnie znaczenie.
    A szukając TT w Polsce jakoś żaden ze sprzedających nie dysponuje zdjęciami sprzed naprawy.

    Pewnie macie rację i w tym przypadku sobie odpuszczę, ale ponegocjuję i zobaczę ile dla francuskiego szrotu to będzie warte. Tak dla ciekawości chociażby.

    A tak na marginesie. Poszukuję czarnej TT (nie kabrio) rocznik 2000+ (cena nie gra roli - żartowałem ale nie ma ciśnienia na kasę, a na stan i udokumentowaną historię)

    goofer

    no i po negocjacjach

    reasumując; kupno (deska i kierownica w cenie) + transport + wszystkie opłaty (akcyza, rejestracja, recykling, przegląd itp.) = 16 tys.zł

    do odpuszczenia i szukam dalej
    Ostatnio edytowane przez goofer ; 12-09-2014 o 13:54 Powód: nowe dane

Podobne wątki

  1. Pieniądz i jego skarbonka
    Przez Pieniadz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28-12-2020, 14:23
  2. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:42
  3. Jak by ktoś był zainteresowany mam coś takiego na sprzedaż
    Przez tomek2020 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 17:42
  4. Takiego świra jeszcze nie widzieliście
    Przez Cezary w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 04:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •