Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: kkk04

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342

    kkk04

    Witam, bawil sie ktos z tą ala hybryda?http://moto.allegro.pl/item542242502...4_k03_kkk.html
    cena taka jak za regenracje starej turbo a efekty o niebo lepsze jak podaja w opisie

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobra sprawa ale nie wiadomo jakie mają doświadczenie nie chciał bym być tym pierwszym ale kto wie

    [ Dodano: 29 Styczeń 2009, 21:55 ]
    I jeszcze pytania do ciebie Arturze, gość pisze że nie trzeba zmieniać oprogramowania, w którymś z tematów o hybrydzie pisałeś że trzeba na owo programować ECU. Co o tym sądzisz
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gosc napisal ze nie trzeba " tuning chipa" LOL czyli wnioskuje ze na seryjnym programie powinnismy zapakowac ta turbine i miec przyrost 20%
    Jak dla mnie kompletna bzdura , poza tym te teksty o fabrycznych limitach i uszkodzeniu turbiny po ich przekroczeniu sa wyssane z palca ..

    Inna sprawa ze nawet nie ma foty przedmiotu ktory jest oferowany i nie wiadomo kto to produkuje tak na prawde , moze to jakas chinszczyzna poprawiana troche i DOWAZANA jak gosc pisze
    Jesli mam doradzic od serca to tyle zeby sie trzymac z daleka od tego


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    miałem sie nie odzywac nic ale nie moge juz na to wszystko patrzec,gosciu co oferuje to piekne cudo tzw hybryde sp51 to jakis dziwny jest,ja jak do niego dzwoniłem to tez mowil ze nie trzeba zadnych nowych ustawien kompa,a co najlepsze wsadza wieksze wirniki i nie trzeba roztaczac zimnej strony,zreszta jak zadałem mu pytanie o roztaczanie to tak jakby pierwsze słyszał,dziwna ta firma a i co ciekawe jak artur pisze gdzie sa konkretne fotki załozonego juz zestawu.pewnie ich nie maja bo nikt sie nie dał nabrac.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też tak myślałem o tej aukcji potwierdziliście tylko moje obawy. Nie dziwie sie z jednej strony że mammuth bierze tyle za hybryde, doświadczenie w branży kosztuje, a tu tylko 1300zł. Pewnie ktoś sie nabierze że za te kase dostanie 20% mocy. Taka np k03s w hybrydzie jest tak wydajna jak K04 albo i lepiej tak że wymiana wtryskiwaczy przepływki i nowe strojenie porządane
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    KYFY może opisał byś swoją hybryde i jak doszedłeś w granice 280hp bo tu znzlazłem twój post

    Mam 1.8T K03s po wirusku=193PS , ale mam już skompletowane graty na okolice 250PS . Spalanie gdy jeździ żona 7l, gdy ja 12-15l . Przy eksploatacji trzeba traktować autko jak każde z turbiną. Cena regeneracji turbo K03 (czyli seryjnej) około 800-900 zł. Wrażenia z jazdy bezcenne

    _________________Mk4 GTI hybryda Backdraft K04 Inside :
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    KYFY może opisał byś swoją hybryde i jak doszedłeś w granice 280hp bo tu znzlazłem twój post

    Mam 1.8T K03s po wirusku=193PS , ale mam już skompletowane graty na okolice 250PS . Spalanie gdy jeździ żona 7l, gdy ja 12-15l . Przy eksploatacji trzeba traktować autko jak każde z turbiną. Cena regeneracji turbo K03 (czyli seryjnej) około 800-900 zł. Wrażenia z jazdy bezcenne

    _________________Mk4 GTI hybryda Backdraft K04 Inside :
    Hybryda to K04-23 z wirnikami od RS6. Reszta to przetarte szlaki :

    BOV Forge Motosport,wtryski 380ccm ,regulator ciśnienia paliwa 4 bar, turbo inlet pipe SAMCO,kolektor wydechowy pod K04, FMIC,przepływka 3",Denso IK22,wydech : downpipe 3" , przelot 2.5", koło z G60, tarcza i docisk z VR6.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ile kosztowała cie hybryda,ukogo robiłeś i jak się sprawuje
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Ile kosztowała cie hybryda,ukogo robiłeś i jak się sprawuje
    POZDRAWIAM
    Kupiłem jako zwykłą K04-23 do regeneracji. Po jej rozebraniu okazało się co to za cudo. Regenerowałem w scroll products. Koszt na gotowo to 2K PLN.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przeczytalem te posty z amerykanskiego forum ..
    Najpierw teoretyczna strona zagadnienia :
    Wirnik ten poprawia wlasciwosci turbin K03 , jesli natomiast chodzi o K04 to cala dyskusja dotyczy turbin K04-15 ( troche mniejsza niz K04-20 , 23 z TT225 ) przeznaczonych do silnikow montowanych wzdluznie . Po zastosowaniu takiego wirnika turbina K04-15 powinna miec wlasciwosci podobne do turbiny K04-20 / K04-23 z TT 225 ..
    Bylo tam tez cos wspomniane o wirnikah oznaczonych literka X ktore byly w fazie experymentajnej i wymagaly zamontowaniea wiekszej muszli z wiekszym wejsciem do turbiny ...

    Praktycznie ..
    Operacja taka to regeneracja turbiny polaczona z wymiana wirnika kompresora ( strona zimna ) , wirnik turbiny ( strona goraca ) zostaje ten sam .
    Nie jestem zwolennikiem regenerowania turbin , oczywiscie jest kilka firm ktore to potrafia zrobic i turbiny dzialaja , jednak slyszy sie o masie przypadkow kiedy to turbiny nie wytrzymuja tygodnia , czesc z nich pada po miesiacu a jeszcze inne zaraz po odpaleniu Oczywiscie nie jest to zasada jednak trzeba starannie wybrac firme na podstawie opini klientow ..

    Odobiscie jednak wolalbym kupic hybryde Mamotcha


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Audi TT 225Q mk1 - Twin Turbo KKK04
    Przez MichalTT w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •