Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: emy BMW Gran Turismo (BMW F07 )

  1. #1
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558

    emy BMW Gran Turismo (BMW F07 )

    hej,

    jako, ze znowu zaczalem udzielac sie na klub.tt a od ostatniego czasu minelo troszke.
    Postanowilem wrzucic troche swiezego (obcego) miesa na wspolne palenisko.. czytaj: forum.
    Oto nasza 'sniezyna'

    zapraszam!

    W szerokim kregu poszukiwan, od Audi Q7 do X5/X6, wybor padl..... na BMW GT (F07) ( auto kupilem rok temu)


    Powiem tylko, ze auto nie ma Night Vision oraz aktywnego tempomatu (nie polecam osobiscie) :]
    Reszte z dostepnego wyposazenia BMW posiada, zatem:


    - Head Up Display (kolorowy)
    - Speed Limit Info + Tempomat
    - Komfortowe siedzenia (dmuchane boczki, podparcie ledzwi, podparcie kolan, ogrzewanie, wentylowanie, elektryczny+aktywny zaglowek, masaz ud ) + pamiec
    - Adaptive Suspension + Dynamiczne amortyzatory (4 tryby pracy zawieszenia+brak przechylow podczas pokonywania zakretow)
    - Elektryczna, dzielona tylna klapa (limo / hatchback)
    - Kamera cofania + PDC
    - Soft Close (automatyczne domykanie drzwi) + Komfortzugang (otwieranie / zamykanie bez pilota poprzez dotyk)
    - Panorama dach
    - Fotochromatyczne wszytskie lusterka + poprawa widocznosci przy cofaniu z lewej strony (kraweznik)
    - Podsufitka Anthratzit Schwarz
    - Czarna, ceramiczna aplikacja na wszytskie przyciski/elementy sterowania panelem
    - Ambient Light (welcome/good bye)
    - Xenon Adaptive Lights (doswietlanie zakretow + poprawa widocznosci na boki oraz w pionie)
    - Ostrzezenie przed zmiana pasa oraz Martwy Punkt
    - Internet + BMW Online (gielda, wiadomosci, mapy, info + serwis)
    - Sterowanie glosowe + BT (+AUX+USB+DVD+HDD)
    - Ogrzewanie+Wentylacja postojowa
    - Tylna os skretna


    Kola R19 (przod 245 / tyl 275)



















    Podsumie w jednym zdaniu: jestem mega zadowolony. Wyposazenie, komfort jazdy i osiagi samochodu powoduja, ze az zal wysiadac i wylaczas silnik....

    PS. Jak widzicie, z TT wciaz nie moge sie rozstac..
    pozdrawiam!
    Pawel.
    Ostatnio edytowane przez emy ; 10-09-2014 o 07:28 Powód: literowka

    =========
    Vorspung durch Technik

  2. #2
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Bardzo mi się te betki podobają

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Czemu nie polecasz aktywnego tempomatu? Auto fajnie wyposażone
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    dla mnie era Bmw skonczyla sie na modelu e46 ,potem to juz zaczal sie wyscig elektroniczny ,samochody stracily dusze ,same komputery,czujniki,ograniczenia i inne wygodnictwo i bezpieczenstwo gdzie tu modzenie ? ... po za modelami M to juz tylko podobne nowosci technologiczne jak w wiekszosci marek samochodowych ... mimo wszystko gratki bo spec jest bardzo dobry, a do Bmw mam sentyment i pewnie wroce nie raz, e30,e34,e36,e46 juz bylo teraz modze w tt radosci zycze

  5. #5
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Swietne auto. Często się takiemu przypatrywałem, bo stoi takie w Warszawie na Chałubińskiego z jakimś wielkim silnikiem i swietnym wnętrzem. Zapomniałes chyba napisać jaki silnik, albo nie doczytałem

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jako iż nie jest to forum BMW ani innych aut niż TT, a nie mamy w zasadach zabraniać opisywania innych aut, przerzucam temat do of-topa, tak jak jest to z innymi opisywanymi tu autami.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    dla mnie era Bmw skonczyla sie na modelu e46 ,potem to juz zaczal sie wyscig elektroniczny ,samochody stracily dusze ,same komputery,czujniki,ograniczenia i inne wygodnictwo i bezpieczenstwo gdzie tu modzenie ? ... po za modelami M to juz tylko podobne nowosci technologiczne jak w wiekszosci marek samochodowych ... mimo wszystko gratki bo spec jest bardzo dobry, a do Bmw mam sentyment i pewnie wroce nie raz, e30,e34,e36,e46 juz bylo teraz modze w tt radosci zycze
    Zgadzam sie,ale zapomniales dodac jeszce modelu e38

    Poza tym od tego GT juz bardziej podoba mi sie e60 + z motorem 3.5d bajka choc nie wiem jak tam z elektryka czy sie nie psuje nadmiernie... ?

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Zgadzam sie,ale zapomniales dodac jeszce modelu e38

    Poza tym od tego GT juz bardziej podoba mi sie e60 + z motorem 3.5d bajka choc nie wiem jak tam z elektryka czy sie nie psuje nadmiernie... ?
    DNN wymienione modele posiadalem w tym sensie


    19\G/48

  9. #9
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    hej,

    @ Jaqob:
    co do aktywnego tempomatu, to chorowalem na niego juz w A6. Bo wydawal mi sie super gadzetem.
    Kilka kilometrow w miescie, w korku wydawalo sie byc doskonalym rozwiazaniem na ciagle Stop & Go.
    Ale caly urok prysnal, kiedy przejezdzalem przez szykane. Auto przede mna zniknelo z pola radaru, a ja-bedac w zakrecie-auto wystrzelilo jak z procy probujac sie rozpedzic do 60kmh.
    Dalej. Jeszcze to bym przezyl, ale jazda po autostradzie tez nie nalezala do zbyt komfortowych. Samochod hamowal ( kiedy ktos wyjechal), przyspieszal kiedy mial pusta droge.
    Myslalem, ze bedzie to sie odbywac jakos plynnie, niestety. Redukcja i pelen gaz przy przyspieszaniu.

    Moze za duzo oczekiwalem. Bylem rozczarowany

    @ remedes
    Era pancernych samochodow skonczyla sie nie tylko u BMW Znam to od kuchni, bo zajmuje sie zawodowo projektowaniem dla motoryzacji..


    Generalnie, GT to brzydkie auto. Wielu tak mowi, mowilem tez i ja.
    Ale dostalem na probe 7er zeby przez weekend wyprobowac.. i zakochalem sie we wnetrzu i komforcie jazdy.
    Jako, ze zalezalo mi na ciut wiekszym bagazniku ( lepiej dostepnym) to sprobowalem GT.. bo przeciez to nic innego, jak 7er tylko pare cm krotszy oraz wyzsza buda..

    I tak juz zostalo, hehe.
    Komfort jazdy oraz ergonomia jest na bardzo wysokim poziomie.
    Jedyne co, to brak widocznosci do tylu, dlatego kamera cofania to Must Have!

    @ Malisz:
    silnik jest 'standardowy': 30d: 248KM, skrzynia ZF 8b.
    Spalanie z ostatnich 26tys ( 95% autostrada: 8,4L przy zakresie 130-170kmh)

    Ostatnio edytowane przez emy ; 10-09-2014 o 07:27

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    hej,

    @ Jaqob:
    co do aktywnego tempomatu, to chorowalem na niego juz w A6. Bo wydawal mi sie super gadzetem.
    Kilka kilometrow w miescie, w korku wydawalo sie byc doskonalym rozwiazaniem na ciagle Stop & Go.
    Ale caly urok prysnal, kiedy przejezdzalem przez szykane. Auto przede mna zniknelo z pola radaru, a ja-bedac w zakrecie-auto wystrzelilo jak z procy probujac sie rozpedzic do 60kmh.
    Dalej. Jeszcze to bym przezyl, ale jazda po autostradzie tez nie nalezala do zbyt komfortowych. Samochod hamowal ( kiedy ktos wyjechal), przyspieszal kiedy mial pusta droge.
    Myslalem, ze bedzie to sie odbywac jakos plynnie, niestety. Redukcja i pelen gaz przy przyspieszaniu.

    Byłem ciekaw Twojej opinii dlatego, że mam to w Porsche i jestem mega zadowolony. Być może niedopracowany był ten tempomat z którym miałeś styczność. U mnie wszystko odbywa się płynnie. Ustawiam sobie odległość pojazdów jak chcę. W zakrętach radar też "skręca za samochodem". To jak auto zareaguje na przyspieszenie u mnie zależy od trybu jaki włączę. Jak mam comfort to przyspiesza płynnie jak w limuzynie jak sport to już agresywnie a w trybie Sport plus bardzo szybko reaguje. Jadąc za autem po włączeniu kierunkowskazu auto szybko reaguje na wyprzedzanie. Powiem szczerze, że to jest właśnie jedna z moich ulubionych funkcji stąd byłem zdziwiony, że nie polecasz.

    Co do korków to można jechać autem czytając gazetę albo przeglądając FB baaardzo to rozleniwia kierowcę i jest o tyle niebezpieczne, że po wyłączeniu systemu szybko można się zapomnieć, że należy kierować autem i hamować
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 10-09-2014 o 15:07
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    To było 3er GT, więc nowy
    Nie, nie podążył za skrecajacym tylko wyrwał do przodu. Dobrze,że zdążyłem zareagować.

    Na autostradzie też się nie popisał. Fakt, że trzymał dystans Sport/Comfort ale nie, niestety to nie dla mnie.
    Fakt, że w mieście przy korkach doskonale dojeżdża i hamuje. Ruszyć trzeba samemu- dodając gaz.

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #12
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    To było 3er GT, więc nowy
    Nie, nie podążył za skrecajacym tylko wyrwał do przodu. Dobrze,że zdążyłem zareagować.
    emy to nie wiesz, ze porsche jaqoba jest pozbawione nawet najmniejszych wad?

    Mi sie Twoje bmw bardzo podoba i w przyszlym roku mam zamiar zakupic cos podobnego Faktycznie wyglad tego auta budzi kontrowersje, ale z tego co czytalem jest bardzo luksusowy i na drodze zadaje szyku . Jest zbudowany na bazie 7-mki a nie 5-tki, jakby sie moglo wydawac. Nie jest przy tym taka "krowa" Ktos porownal GT do e60 - nie wiem czemu GT bardzo mi sie podoba

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie dziwię się że jest pozbawiony wad i lepiej dopracowany, zaś Panamera to auto półka wyżej więc nie ma co porównywać tych aut.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    emy to nie wiesz, ze porsche jaqoba jest pozbawione nawet najmniejszych wad?
    Mari, wszystko ma wady i nie musiałeś od razu ironizować. Nie miałem okazji nigdy jechać innym autem z podobnym systemem stąd moja zwykła ciekawość.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie dziwię się że jest pozbawiony wad i lepiej dopracowany, zaś Panamera to auto półka wyżej więc nie ma co porównywać tych aut.

    ZUCZEK nic nie jest pozbawione wad, a Panamera podobnie jak GT budzi spore kontrowersje. Nikt tu obu aut do siebie nie porownywal, wiec nie wiem do czego sie odnosisz, bo chyba nie do wspomnianego tempomatu.


    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Mari, wszystko ma wady i nie musiałeś od razu ironizować. Nie miałem okazji nigdy jechać innym autem z podobnym systemem stąd moja zwykła ciekawość.

    Jaqob Twoje auto jest kapitalne, trudno w nim znalezc jakies wady i sklamalbym gdybym powiedzial, ze mi sie nie podoba Chodzilo mi raczej o to, ze bardzo czesto o nim piszesz, czasem nawet zbyt czesto


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 18:52
  2. Ramka do tblicy rejestracyjnej z gry GRAN TURISMO 5 PS3
    Przez martinflash w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 10:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •