Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Silnik nagrzewa sie gdy jest wylaczony

  1. #1
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159

    Silnik nagrzewa sie gdy jest wylaczony

    Jak jezdze autem, to zawsze jest 90stopni, a gdy go wylacze na postoju (zakladajac ze duzo jezdzilem albo w korkach) to widze, jak temperatura (na wylaczonym silniku) podskakuje do 110 (przed czerwonym polem jest maxymalnie) i wiatrak wtedy nie dziala. Gdy wlacze silnik, to zaraz temp silnika sie szybko schladza ponownie do 90st. Wiatraki natomiast dzialaja jak sie odpali klime przy wlaczonym silniku. O co chodzi?

  2. #2
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    hmm,
    pare lat temu tez mnie to zastanawialo ( po zakupie) ale nie pamietam jak jest teraz.
    O ile pamietam, pomkpa powinna przez moment chodzic, by ciecz w ukladzie krazyla.
    Wiatrak takze po zgaszeniu powinien chodzic przez jakis czas.

    To, ze wiatrak chodzi przy A/C to normalne.

    Inne wariacje z temperatura nie zaobserwowales?? Wskazowka, albo kanal 51 na Climatronic?? Jaka tempratura?? Uklad sprawny?

    =========
    Vorspung durch Technik

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    temperatura 90 stopni jest utrzymywana przez obieg cieczy i chłodzenie jej w chłodnicy. kiedy zgasisz auto ciecz nie krąży i nagrzewa się od silnika, którego temperatura jest znacznie wyższa. wentylator się nie załączy bo czujnik, który go załącza znajduje się w chłodnicy a tam ciecz jest chłodniejsza niż w silniku. czujnik temperatury, który pokazuje temp na zegarach znajduje się w bloku silnika.

  4. #4
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    temperatura 90 stopni jest utrzymywana przez obieg cieczy i chłodzenie jej w chłodnicy. kiedy zgasisz auto ciecz nie krąży i nagrzewa się od silnika, którego temperatura jest znacznie wyższa. wentylator się nie załączy bo czujnik, który go załącza znajduje się w chłodnicy a tam ciecz jest chłodniejsza niż w silniku. czujnik temperatury, który pokazuje temp na zegarach znajduje się w bloku silnika.
    A czy przypadkiem czujnik od zegarow, nie jest na wezu po prawej stronie ( jak patrzysz na silnik pod maska): 4 pinowy??
    Dalej za nim, jest sterujacy wiatrakami oraz kompresorem A/C ( 2 pinowy)

    =========
    Vorspung durch Technik

  5. #5
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Pompka powinna chodzić przez 10 minut po każdorazowym włączeniu/wyłączeniu zapłonu. Taka by ciecz krążyła w obiegu. Posłuchaj czy jak przekręcisz kluczyk na zimnym silniku i wyjmiesz to czy załącza się pompeczka recyrkulacji. Taki delikatny szumik i terkotanie.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ale kolega ma TT 180KM a tam chyba pompki nie było, dopiero w wersjach 209 i 224

  7. #7
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    A czy przypadkiem czujnik od zegarow, nie jest na wezu po prawej stronie ( jak patrzysz na silnik pod maska): 4 pinowy??
    Dalej za nim, jest sterujacy wiatrakami oraz kompresorem A/C ( 2 pinowy)
    być może jest na wężu a nie w bloku, nie przerabiałem tego jeszcze w tym aucie więc pewnie masz rację. myślałem, że konstrukcja jest podobna do tej zastosowanej w moim poprzednim audi.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    ale kolega ma TT 180KM a tam chyba pompki nie było, dopiero w wersjach 209 i 224
    u siebie również nie zauważyłem aby coś takiego się załączało i szczerze jestem zdziwiony, że coś takiego jest. ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie i głupi umiera.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    kolego numberOne proponuję sprawdzić czy załączy się wentylator kiedy zagrzejesz auto przy pracującym silniku na postoju. zanim zgasisz auto po jeździe zostaw przez jakiś czas odpalone i obserwuj czy temperatura wzrośnie i czy wtedy załączy się wentylator, oczywiście na wyłączonej klimie. wtedy będziesz wiedział czy jest ok czy nie.

  8. #8
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    W wesjach TT 180 nie ma dodatkowej elektryczna pompki cieczy, ktora ma za zadanie przez jakis czas po zgaszeniu utrzymywac "maly" obieg. Mialem kiedys podobny problem i wymiana termostatu i czujnika temp i g12 w moim przypadku pomogla ale czy to bylo powodem nie wiem.
    Poziom plynu jest ok??

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Grzalka - zrobie tak jak mowisz, ale jak czasami wjezdzam do garazu, to slysze jak wiatrak chodzi i wtedy nawet jak silnik wylacze, to on jakis czas jeszcze chodzi, ale to sie bardzo rzadko zdarza (jak np. na dworzu jest 30stopni i wysilam silnik) nigdy na wlaczonym silniku nie wzroslo mi powyzej 90. Co do pompki, to nie wiem o co chodzi - w ktorym miejscu w silniku ona jest?

    Matikte - plyn okay. Moze to jest zwiazane z bezpiecznikami? W silniku nad aku sa 3x zielone bezpieczniki i probowalem je wyjac, ale tak sa tam wsadzone, ze nie moge tego wyjac... ale nie wygladaja na spalone

    zalaczam zdj jak to wyglada na wylaczonym silniku (jak chwile odczekam) potem spada (po jakichs 10min):
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...2d57472335143b
    Ostatnio edytowane przez numberOne ; 09-09-2014 o 15:31

  10. #10
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    jeśli temperatura nie wzrasta powyżej 90 stopni jak silnik pracuje i went się włącza tak jak piszesz to uważam, że wszystko jest ok, bo płyn sie nagrzewa tak jak napisałem w moim pierwszym poście.
    chyba, że TT ma jakieś rozwiązania niż inne moje auta, które powinny temu zapobiegać jak np. ta pompka, o której pisał kolega przemeks

  11. #11
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Grzalka u Ciebie tez tak jest?

  12. #12
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Nigdy nie zwracałem na to uwagi, przy najbliższej okazji sprawdzę i dam Tobie znać, ale biorąc to wszystko na zdrowy rozum tak powinno się dziać. Podobne problemy opisywali chłopacy na forum a6 i tam nie tylko ja pisałem, że to normalna sprawa.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  13. #13
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Tez z poczatku myslalem, ze tak chyba powinno byc, ale wolalem sie upewnic

    BTW. sprawdzilem na wszelki wypadek i jest tak jak mowisz - po trasie autko na postoju na wlaczonym silniku, jak jest nagrzane, to wiatrak sie wlacza. Potem jak wylacze zaplon, to wiatrak dalej jakis czas chodzi takze dzieki za pomoc :

    Temat do zamkniecia
    Ostatnio edytowane przez numberOne ; 10-09-2014 o 11:54

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 20:32
  2. Jest HIT !!!!
    Przez RoberTT w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:43
  3. co to jest ?
    Przez dudi403 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 08:04
  4. Co to jest???
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 05:18
  5. TT jest już w USA, od 34,800.00 $
    Przez jerzy_dabrowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •