Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: co z tym kierunkiem ?

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572

    co z tym kierunkiem ?

    Witam. Juz od paru dni zauważyłem że kiedy wbijam prawy kierunek bardzo szybko miga. A dzisiaj nie działa kierunek z reflekorze prawym .Co jest z nim ?

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jeżeli jedna żarówka nie chodzi w kierunkach to pozostałe dwie chodzą szybko,zmień niedziałającą zarówke i po kłopocie
    tu masz dobór zarówek:
    http://www.lighting.philips.com/pl_p...ghting&lang=pl

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Dzwoniła do mnie żona że kierunek znowu chodzi normalnie i swieci, ale zaswieciła sie ponownie kontrolka awarii silnika (taka żółta co o niej pisałem na forum ) Widze że znowu sie zaczyna :-/Zaczne od poczatku

    Pisałem na forum wcześniej o tajemniczej żółtej kontrolce (moj temat na forum) ,po której t silnik troche w mocy zmalał . Ostatnio pojechałem na komputer w celu sprawdzenia i usuniecia usterki. Autko zostało podpięte i mechanik stwierdził, że ta kontorlka wzaswiecila sie dlatego, że jest cos nie tak z katalizatorem (kończy sie ) i jest awaria w przpływomierzu (takie gniazdko przy filtrze powietrza) i bedzie pewnie wymiana . Powiedziałem mechanikowi, że oprócz tego czasami dzrzwi sie nie chca otworzyć i szyby sie nie domykaja. Mechanik wykasował i naprawił błedy w programie po czym poiwiedział że w poniedzałek 4 stycznia bedzie miał porogram orginalny do audi i go jeszcze raz podepnie. Dzisiaj moge stwierdzić że znowu jest cos nie tak bo kierunek rano nie swiecil, nie bylo tez zapalonej zółtej kontrolki, teraz kierunek świeci poprawnie,ale świeci sie też zółta kontrolka . Mam nadzieje że sie uda naprawic bez zbednych kosztów.Pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Takie sytuacje powoduje czesto problem z napieciem: jego brak , chwilowy brak styku , przerwa, zwarcie ,slaby akumulator itp.
    Jezeli napiecie masz nie takie jak byc powinno lub jego brak to moze "wariowac" ECU co w rezultacie objawia sie na mocy i braku adaptacji po ew restarcie sterownika z powodu braku napiecia. Podobnie reaguja reszta sterownikow, jak np modul komfortu - wariowanie szyb w trakcie otwierania i zamykania.
    Przeanalizuj dobrze bledy ktore wywala , "mechanicy" lubia kasowanie bledow bez ich analizy , gdyz to czysty pieniadz bez brudzenia rak ,mowiac przy tym "ja panu wykasuje bledy tym oto specjalistycznym urzadzeniem, i jak pan pojedzis troche to pan podjedzie i zobaczymy czy nie wyrzuca ich spowrotem, a tymczasem prosze 200,- " (abstrahujac od tekstu o firmowym/oryginalnym oprogramowaniu audi ktore zalatwi na poniedzialek )
    Ja bym radzil zaczac od sprawdzenia akumulatora , pozniej alternatora , ew polaczen , +/masa , czyli akumulator-rozrusznik-alternator, oraz akumulator-karoseria-skrzynia biegow. Sprawdz napiecie miernikiem.
    No i rownolegle analizowalbym bledy jakie pokazuje komputer.

    Jak bedziesz znal oznaczenia bledow to odezwij sie na ggw godz wieczornych to postaram Ci sie pomoc.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Piotrek, Wymieniałem akumulator i wtedy zaczeło sie to robić ;-/ Tak mi sie wydaje

    [ Dodano: Sob Lut 02, 2008 2:21 pm ]
    Panowie napewno przepływomierz był wymieniany a właściciel powiedział że może to byc recyrkulator spalin dlatego turbo tak chodzi!

    [ Dodano: Sob Lut 02, 2008 7:28 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Maxvibe
    Piotrek, Wymieniałem akumulator i wtedy zaczeło sie to robić ;-/ Tak mi sie wydaje

    [ Dodano: Sob Lut 02, 2008 2:21 pm ]
    Panowie napewno przepływomierz był wymieniany a właściciel powiedział że może to byc recyrkulator spalin dlatego turbo tak chodzi! przy dodawaniu gazu szarpie i przygasa chodzi nie płynnie. Kontrolka sie zaświeciła znowu podczas ostrej jazdy na wysokich obrotach. Moze jescze katalizator a najlepiej sprawdzić te 2 elementy. Wiecie jak to sprawdzić ?
    [ Dodano: Nie Lut 03, 2008 5:21 pm ]
    Witam. Przepływomierz zostaw na chwilke odłaczony i nie było żadnej róznicy w mocy lub pracy !
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    to cos z elektryką (napieciem) a skoro jak piszesz wymieniany byl niedawno akumulator, to proponuje sprawdzic napiecie w nim (miernikiem) oraz ladowanie (w trakcie pracy silnika).
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    ja miałem tak ze do 2800- 3000 obrotów wszystko elegancko ale jak zaczynalo turbo dmuchac to wlaczalo sie EPC (elektroniczna kontrola mocy) generalnie, potem oddałem do mechanika, zeby zmienił pompe płynu chłodzącego i on mowi ze ładnie turbo dmucha ?! z czego ja byłem zdziwiony, sprawdziłem sam - działa jak szalone (banan na mordzie do dziś) powiedział ze dolot był nieszczelny...mozliwe ze gdzies opaska sie zsunęła czy coz w tym guście - sprawdź wszystkie gumki - MOZE pomoze..przypomnij sobie czy nie uderzyłeś w jakiś wybój dość mocno..
    pozdr.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    maniaczek7,A powiem ci że bardzo możliwe bo w pierwszy dzień jak odebrałem to troche dałem gazu i wpadłem w dziure po czym mi sie dziwnie samochód zachowywał ! Jutro pojade sprawdzić t ciśnienie doładowania i zobaczymy czy turbo ma tlen
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •