Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Wątek: AUDI TT dla początkującego

  1. #31
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Pamiętam, jak stałem na światłach gdy był deszcz albo po deszczu. Startowanie z procedury, powiedzmy z 4000 - 5000 obrotów i 1 biegu. Na FWD masz 70 na liczniku i auto w miejscu stoi, koła buksują i taka to robota. W Quattro w takich warunkach furka wystrzeliwuje jak z procy . Tak samo nie boję się już szybciej wchodzić w zakręty, bo mi dupy nie wozi po jezdni. W zimie jeszcze nie jeździłem, ale doczekać sie nie mogę. Koniec z zakopywaniem się przy wyjazdach na działeczkę pod miastem, z podjazdem pod górkę w śniegu itp. Jak dla mnie to super wygoda. Na dodatek przy niskich kosztach można w 1.8 225hp podnieśc moc bo seryjnie jest tam montowana większa turbina. Jeden wydech gust jak gust. Miałem i na zlotach auto z tym jednym wydechem wyglądało ubogo pośród kolegów z dwoma. Mi się nie podobało i nie mogłem zdzierżyć tego jednego wydechu.


    Nikt tu nie chce nikogo na siłę uszcześliwiać, ani przekonywać. Są jednak pewne standardy i nie da się ich przeskoczyć. Mówienie że "ośka" jest lepsza mija się z celem i przemawia za tym wiele rzeczy. Jak ktoś ma ośkę to spoko, ten sam model auta, wszyscy kochamy to autko i to nas tu sprowadziło. Trzymajmy się jednak faktów, a nie gustów. Bo, że auto się nam podoba z zewnątrz to rzecz gustu, ale jego właściwości jezdne i możliwości to już fakty.

    Co do klimy, ja np mam ją włączoną zawsze i wszędzie cały rok, nigdy nie wyłaczam. Panowie zapraszam na zlot do Broku na początku października, spotakmy się pogadamy, pojeździmy, pooglądamy co i jak. Po co to w teorii się wykłócać ))))))))
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 09-09-2014 o 23:01

  2. #32
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A ja jestem szczęśliwy ze mam Audi TT bo to moje marzenie było i ze jest w miarę zadbane nie ważne że nie ma quattro i dwuch wydechow ciesze się każdym dniem jeżdżąc nim i mam nadzieje ze kolega zuczek nie będzie ze mnie ironizowal

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 09-09-2014 o 23:13
    Using Tapatalk

  3. #33
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Cytat Zamieszczone przez numberOne Zobacz posta
    CHOCIAZ zeby nikt mnie zle nie zrozumial - quattro swietnie jezdzi i jest to dobry wybor, ale nie kazdego ta kwestia tak bardzo obchodzi
    Masz rację. Sęk w tym, że jednych to nie obchodzi ale 95% nie zdaje sobie sprawy z różnicy. Jako społeczność, którą tu tworzemy dużo osób poczuwa się do odpowiedzialności poinformowania osoby, które poszukują takiego auta, że różnica jest większa niż może im się wydawać. Nikt nikomu po złośliwości nie doradza. Wiem to dobrze, bo sam przy zakupie pierwszej TT zbagatelizowałem Quattro. Wtedy jeszcze nie spodziewałem się, że różnica jest tak duża. Nikt mi również, nie powiedział dosadnie "bierz Quattro bo będziesz żałował". Nieświadomie kupiłem ośkę. Okazało się, że mi jednak robi różnicę i robiło przez cały czas użytkowania auta, od prowadzenia, po przez wygląd aż do odsprzedaży, gdy kupujący mówili "no fajne, zadbane, ładne ale to ośka". Po co sobie życie utrudniać? Od lekkiego nadmiaru nikt nie umarł

  4. #34

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    dla mnie priorytet byl jeden albo tyl naped albo quattro nic innego nie daje frajdy i bezpieczenstwa :P reszte mozna dolozyc hehe


    19\G/48

  5. #35
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Jak sie uda, to zobaczymy w praktyce
    No widzisz ja np. lubie jezdzic z otwartymi szybami do polowy Malo tego, bo planuje wgl kupic kabriolet typu SLK 2g albo a4 cabrio, bo lubie wiatr we wlosach. Klime wlaczam przy malych predkosciach jak jest +30 albo gdy jade z kims
    Widzisz u Cb quattro ma wiekszy sens - mowisz dzialka itd. Ja se nablyszczam opony, wiec w piach nie wjezdzam zeby nie ubrudzic jezdze glownie po trasach/autostradach i miescie, wiec sie nie zakopie, a na zime mam inne auto, takze w zime bedzie odpoczywal .
    Co do zakretow - oska trzyma sie swietnie - wierze, ze quattro trzyma sie jeszcze lepiej, ale poki co nie wpadlem w poslizg, wiec jest okay

    BTW. Elor mowisz "kupujący mówili "no fajne, zadbane, ładne ale to ośka"." ja tez tak mowilem jak kupowalem auto, bo liczylem, ze zbije z ceny Teraz Ci beda mowili "no fajne, zadbane, tylko czerwone, a chcialem np. czarne "
    Ostatnio edytowane przez numberOne ; 09-09-2014 o 23:14

  6. #36
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Sądzisz, że ja nie nabłyszczam? Na kosmetyki do auta wydaje znacznie więcej pieniędzy niż na kosmetyki dla siebie . Co nie znaczy, że jak się ekipą rusza na działkę w zimie, to trzeba sobie radzić. 2 lata temu nas zasypało i jedyne auto, które podołało w trudnych warunkach był Yaris 999cm3 o moc 69 kucy reszta furek młodsza i lepsza nie dała rady pod górkę. Gdzie diabeł nie może tam Yarisa pośle

  7. #37
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Elor: Tez mam taka yariske 1.0 - niezawodne autko
    Widac po fotce, ze lubisz dobrze nawoskowana fure, wiec witaj w clubie, bo tez mam w tym doswiadczenie

  8. #38
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Yaris został w rodzinie (siostra jeździ). Auto nie do zatyrania i świetne w mieście. Fotka na awatarze nieaktualna, bo przed polerką i nałożeniem powłoki kwarcowej. Jtr odbieram od lakiernika furkę, montuję dyfuzor od Quattro sporta i mam nadzieję, że wosk McGuire przyjdzie to biorę się za robotę.

  9. #39
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Ja yarisem zjechalem kilkukrotnie cala Polske - jedyna awaria od 2lat, to klocki sie skonczyly i jakas drobna awaria zawieszenia takze robi wrazenie. To 3mam kciuki za nowe foty

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    A ja jestem szczęśliwy ze mam Audi TT bo to moje marzenie było i ze jest w miarę zadbane nie ważne że nie ma quattro i dwuch wydechow ciesze się każdym dniem jeżdżąc nim i mam nadzieje ze kolega zuczek nie będzie ze mnie ironizowal

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Nie wiem kolego skąd takie wnioski? jak widać nie bardzo wczytałeś się w mojego poprzedniego posta, a szkoda, nie mam zamiaru doceniać się czymś czego kto inny nie ma, tym bardziej że tak jak pisałem miałem FWD i mogę sporo powiedzieć jakie niedogodności były z tym związane, więc ciężko było by mi doradzać komuś podrabiane perfumy skoro na półce są markowe i np nie kupujcie aut z air bag bo jak nie robicie wypadków to są wam do niczego nie potrzebne, schodzimy do poziomu absurdu po za tym, sam napęd to nie wszystko, quattro czy to 180 czy 225 ma lepsze zawieszenie tylne, dzięki czemu prowadzi się jeszcze lepiej i pewniej, jest bezpieczniejsze.
    Też pieszczę TT jak tylko mogę i staram jezdzić się po suchej i czystej drodze ale jednak Quattro potrafi przydać się w najmniej spodziewanej sytuacji i kiedyś do tego dojdziesz, puki co ciesz się tym co masz i czerp radość z posiadania TT
    A na dowód fotki że napęd quattro się przydaje, chodź przecież TT terenowym autem nie jest
    Załącznik 7152
    Załącznik 7153
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 09-09-2014 o 23:49
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    No nie źle ja wyciorales

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Using Tapatalk

  12. #42
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Mozliwe, ze moje nast auto bedzie mialo 4x4, ale poki co fwd mi nie przeszkadza, wiec nie ma problemu i nie zaluje. Wszystkiego trzeba sprobowac, moze kiedys napisze swoje odczucia z dluzszego uzytkowania quattro wzgledem oski gdy zamienie 8n na 8j

  13. #43
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Koledzy,

    apetyt rosnie w miare jedzenia.. Od czegos trzeba zaczac..

    =========
    Vorspung durch Technik

  14. #44
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    dla mnie priorytet byl jeden albo tyl naped albo quattro nic innego nie daje frajdy i bezpieczenstwa :P reszte mozna dolozyc hehe


    19\G/48

    Po raz kolejny sie zgodze ... no bo czym leciec bokiem jak nie Quattro badz czyms z tylnim napedem ...

  15. #45
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    ZUCZEK dobry tekst z tym airbagiem Każdy kupuje sobie auto i wyposażenie jakie potrzebuje. Nie jest to hejt dla tych co mają TT FWD, lepiej TT FWD niż żadne TT

    Zależy czy TT będzie 2 czy 15 autem w rodzinie i np. jeździ tylko po garażu podziemnym 5 razy w roku no to może nawet nie mieć dachu w komplecie

    Rozumiem, że dyskusja idzie o TT jako aucie całorocznym, wielozadaniowym użytkowanym w klimacie właściwym dla Polski. W tym aspekcie Quattro to największe bogactwo tego auta. Dzięki temu jedzie się jak czołg, nieważne czy deszcze, ślisko, koleiny, krzywe nawierzchnie, złapanie pobocza, śnieg czy błoto. Quattro mknie przed siebie jak szalone i niemal zawsze (wyjątek - goły lód) jedzie się jak po asfalcie przy 15C, podczas gdy wszyscy pozostali uczestnicy ruchu nie mogą ruszyć spod świateł, zaparkować czy wyjechać z parkingu w śniegu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •