Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: AUDI TT dla początkującego

  1. #1
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16

    AUDI TT dla początkującego

    Witam Was wszystkich!

    Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chciałbym Was wszystkich prosić o pomoc. W niedalekiej przyszłości będę zainteresowany kupnem AUDI TT (pierwszej generacji). Będzie to moje pierwsze auto.
    Z racji tego, że nie mam pojęcia od czego zacząć oraz w co tak naprawdę się pakuję, chciałbym prosić o pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny jakbym uzyskał informację oraz odpowiedzi na moich parę pytań.
    Od czego zacząć kupując AUDI TT?
    Jakiej wersji szukać?
    Jakiego rocznika?
    Z jakim maksymalnym przebiegiem?
    Jakie jest spalanie?
    Opłaca się kupować w gazie?
    Kupować w Polsce czy sprowadzać zza granicy?
    Czego się przestrzegać?
    Największe wady i zalety tego samochodu?
    Ile rocznie kosztuje eksploatacja?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania oraz wszelkie ważne dodatkowe informację.
    Z góry dziękuję.

    PS. Jeżeli pomyliłem działy to proszę administratora o przeniesienie mojego tematu do właściwego.

  2. #2
    Awatar Witku
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    89
    Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
    Cześć Kamior. Przywitaj się proszę w odpowiednim dziale (koniecznie).

    Z racji tego, że nie mam pojęcia od czego zacząć oraz w co tak naprawdę się pakuję, chciałbym prosić o pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny jakbym uzyskał informację oraz odpowiedzi na moich parę pytań.
    Generalnie na forum znajdziesz mnóstwo informacji. Szczególnie w Twoim przypadku polecam dział Porady przy kupnie Audi TT.

    Na WSZYSTKIE pytania, które zadałeś znajdziesz informacje w dziale, który podałem. Jak będziesz miał problem, szukajka w ruch i będziesz miał to, czego szukasz - gwarantuję, bo przewinąłem się przez te tematy.

    Pozdrawiam i życzę udanego polowania na wymarzoną sztukę.
    Ostatnio edytowane przez Witku ; 02-09-2014 o 20:24

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Myślę że lektura forum pozwoli Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania a co lepsze znaleźć odniesienie do swojej sytuacji i wątpliwości związanych z TT-tką
    A jako koleżanka z miasta i długa stażystka z TT, mogę pomóc w razie problemów.

  4. #4
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    Dziękuję za pomoc
    Wilczyco na pewno prędzej czy później skorzystam z Twojej wiedzy

  5. #5
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Ze swojej strony radziłbym tak:

    - auto przynajmniej 2000 rok, za chwilę będzie 2015, więc będzie to miało znaczenie przy odsprzedaży za jakiś tam czas
    - tylko quattro, naturalnie preferowana 225 KM
    - bez znaczenia i na ogół nie do ustalenia
    - akceptowalne jest dział od tego
    - ...
    - zagranico drożej, dobrym pomysłem jest kupno od forumowicza żeby nie wpaść na szrota
    - patrz punkt wyżej
    - zależy od punktu widzenia, w swojej kategorii jest po prostu bezkonkurencyjny, tzn. moc jest, efektowny i sportowy! wygląd jest (nie jakieś tam coupe na bazie sedana), quattro jest, 2+2 miejsca są, bagażnik spory jest. Nie ma auta z którym mógłbyś porównać TT.
    - Jerry robił roczne podsumowanie, trzeba jednak liczyć się z wydatkami, bo TT nie jest bezawaryjne (chyba, że super egzemplarz się dostanie ale też wiek robi swoje).
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 03-09-2014 o 06:59

  6. #6
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Awaryjne nie jest ale jakies tam drobne usterki to wiadomo ,ze sie zdarzaja ale raczej nic powaznego
    No chyba ,ze kupisz szrot za ok.16tys to wtedy moze byc roznie

  7. #7
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    A ile powinienem przygotować kasy na TT?

  8. #8
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356

    AUDI TT dla początkującego

    Mówiąc o rozsądnych cenach w przypadkach, w których ktoś jest świadomy, że posiada sprawne i nierozdupcone auto, to mniej więcej takie ceny wyglądają. Nie liczę tutaj okazji, cudów od handlarzy etc.

    1.8 - 180hp FWD z lat 1998-2000 - jakies 19-23 tys
    1.8 - 180 hp FWD z lat 2000-2003 - jakies 25-30 tys
    1.8 - 180 hp FWD z lat 2003-2006 - 27-40 tys

    1.8 - 180hp Quattro - Zwykle chodzą ok 1-2 tys drożej niż FWD. Rzadko spotykane.

    1.8 - 225 hp Quattro z lat 2000-2006 - 24-50 tys
    1.8 - 240 hp Quattro Sport z lat 2005-2006 - 65-80 tys

    3.2 - 250hp Quattro z lat 2003-2006 - 38-65 tys

    Były inne wariacje silnikowe jak 150hp, 190hp, 1.8t w automacie ale bardzo rzadko spotykane w pl

    Optymalny zakup to 225 Quattro. Generalnie TT Mk1 dzielimy na 3 głowne typy 180 FWD, 225 Quattro i 3.2 Quattro. Optymalny zakup gdzie jest fajna zabawa za przyzwoite pieniądze to 225Q. Różnica między 1.8 FWD jest bardzo duża. 1.8 FWD jest tańsze w utrzymaniu, jednak fabrycznie ma mniej mocy i brak napędu na 4 koła, mniejszą turbinę, za to większy bagaznik, do tego ma tylko 1 końcówkę wydechu co niestety wygląda tak sobie (180hp Quattro ma jedną końcówkę)
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 03-09-2014 o 12:37

  9. #9
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Dobre podsumowanie Elor

    ja mam akurat:
    180KM / quattro
    2 koncowki wydechu ( akurat byl wydech na 2 rurki, a ze moj skorodowal.. dokupilem 'miodowa' blende )

    Co do reszty sie zgadzam. Ciezko z czymkolwiek porownac TT. Bagaznik nota bene jest dosc duzy. Osiagi V-max tez to auto ma spory potencjal
    Co do awaryjnosci.. Hmm, tzw pierdolki sie zdarzaja. Czujnik poziomowania xenonow, przerywacz kierunkowskazow, termostat, etc.. Najwazniejsze, zeby silnik / turnina byla ok. Reszte sie poprawi)

    Co do kosztow utrzymania/ew. napraw, to kazy ma swoje i kazdy gdzie indziej naprawial.
    Musialbym pogrzebac w dokumentach, w glowie nie mam ( np. wymiana rozrzadu, elementy zawieszenia przedniego, hamulce, olej, temrostat... )
    Wiem, ze wymiana FIS na slasku to rzad: 320PLN

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #10
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    Dobre podsumowanie Elor
    ja mam akurat:
    180KM / quattro
    2 koncowki wydechu ( akurat byl wydech na 2 rurki, a ze moj skorodowal.. dokupilem 'miodowa' blende
    Ahhh to mój błąd, nie wiedziałem, że miały 2 końcówki.

  11. #11
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Nie, nie mialy.
    Ale 2 rurki pasuja do 1 rurki ( tylko quattro) i tak tez zrobilem
    Blende musialem dokupic i tak, bo zgubilem na austriackiej autostradzie.. o czym mnie laskawie Polizei poinformowalo jadac za mna ( cos w stylu: - Panie, cos panu wisi przy zderzaku. - A, dziekuje, juz poprawiam) hehe

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #12
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    ja powiem tak, ze bez quattro masz mniejsze spalanie i quattro sie czasem psuje, wiec jesli kupisz bez quattro, to masz problem z glowy :P. Co do mocy 225km i 180km sie dobrze zbiera, szybko sie rozpedza, wgniata w fotel, jezdzilem obiema i obie sa okay do tego auta. Pali ok. 11litrow srednio, ale to zalezy. Koszty utrzymania sa niskie (pod wzgledem napraw) przygotuj sobie z 5k, aby miec zapas kasy na poczatek (mi np. na start poszlo sprzeglo). Najgorzej w TT jest pod wzgledem bezwypadkowosci - duzo jest aut po przygodach, zwlaszcza w niskich cenach. Wszystkie ponizej 15tys, ktore widzialem mialy jakies powazne problemy, ktorych na pierwszy rzut oka nie widzisz, dopiero jak podjedziesz na stacje. Musisz miec tak z 18-25tys (zaleznie od wersji). I pytaj sie zawsze przez tel czy podjedzie koles do aso i nie bierz z komisow, bo ja jeszcze nie spotkalem sie z tym, ze ladna TTtka stala w komisie czy jakis inny samochod (a tam tez szukalem) - pewnie i tam stoja jakies dobre auta, ale to rzadkosc

    Szukaj z pelna skora, bo pol-skora psuje design wnetrza. Polecam Ci srebrna, bo fajnie kontrastuje z czarnym wnetrzem. Pamietam jak ja szukalem, to z poczatku chcialem czarna, ale na zywo wnetrze z lakierem sie zlewa, wiec kupilem srebrna. Do srebrnej dobrze wyglada czarna fela.

    A czy taka fura nadaje sie dla poczatkujacego hmmm Moim zdaniem ma za duzo mocy dla niedoswiadczonego kierowcy, poza tym ciezko ci bedzie nim manewrowac po przesiadce z eLki.

    A tak poza tym to bardzo fajne auto - wyglada na drozsze, niz jest w rzeczywistosci. Do tego ma duzy bagaznik (jakby ci zalezalo na tym), ludzie na niego spogladaja, zwlaszcza jak twoje auto jest ladnie wywoskowane i zadbane

    Grube, dlugie drzwi bez ramek, szerokie progi - fajnie sie to wszystko komponuje, az chce sie wsiadac Poza tym wiadomo fajna zgrabna bryla - na zywo duzo lepiej sie prezentuje, niz na zdjeciach.
    Ostatnio edytowane przez numberOne ; 09-09-2014 o 11:30

  13. #13
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Quattro pada, tak jak kazda inna rzecz. Albo padnie, albo nie.
    Ja jestem po reanimacji quattro. Wymiana pomki na nowa, przy pomocy kolegi z forum.. I gotowe!

    Co do reszty?? 180z quattro tez jest fajne, a tansze ( np. moja taka jest).
    Pol skora?? Zalezy kto co lubi. Ja mam alcantare i mialem w A6 i uwazam to za najlepsze rozwiazanie.

    W PL auto bez dzwona to jak Yeti. Kazdy mowi, ze jest, nikt nie widzial. Ehhh.
    Kolor kwestia gustu. Fakt, ze nie niebieska w srodku.. hehe.

    @ Kaminor
    szukaj i cierpliowsci.
    Jedynie co, to moze to byc za duzo mocy jak dla swiezego kierowcy. Uwiez nam. Ale to Twoj wybor))
    A powiem Ci, ze i z biegiem czasu.. i tu mocy brakuje..

    =========
    Vorspung durch Technik

  14. #14
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Emy wiadomo wszystko pada, wiec jak kto chce. Co do alcantary - ja akurat lubie skore, ale wiadomo kazdemu podoba sie co innego

    Co do bezwypadkowych - wiekszosc TT pewnie miala jakiegos dzwona - jak gadalem z kolesiem z ASO, to mi powiedzial, ze te fury miewaly dzwony juz przy 20tys - taki charakter auta, wiec trudno znalezc bezwypadek, ale liczy sie to w jakim stopniu on byl bity - jak ma tone szpachli itd, to bym nie bral, ale moj np. nie ma wgl oznak powypadkowosci - jest prosty, miernik lakieru wyszedl okay itd. takze jesli moj mial dzwona, to pewnie w przod i bylo to ewentualnie wymienione na nowe, aczkolwiek podloznice mam proste. Takze da sie znalezc w dobrym stanie blacharskim, ale trzeba dlugo szukac... Wiekszosc TT jakie ogladalem mialy szpachli na min. 700mikronow wzwyz (do skonczenia skali) takze ciezko jest na rynku wiem po sobie

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez numberOne Zobacz posta
    Emy wiadomo wszystko pada, wiec jak kto chce. Co do alcantary - ja akurat lubie skore, ale wiadomo kazdemu podoba sie co innego

    Co do bezwypadkowych - wiekszosc TT pewnie miala jakiegos dzwona - jak gadalem z kolesiem z ASO, to mi powiedzial, ze te fury miewaly dzwony juz przy 20tys - taki charakter auta, wiec trudno znalezc bezwypadek, ale liczy sie to w jakim stopniu on byl bity - jak ma tone szpachli itd, to bym nie bral, ale moj np. nie ma wgl oznak powypadkowosci - jest prosty, miernik lakieru wyszedl okay itd. takze jesli moj mial dzwona, to pewnie w przod i bylo to ewentualnie wymienione na nowe, aczkolwiek podloznice mam proste. Takze da sie znalezc w dobrym stanie blacharskim, ale trzeba dlugo szukac... Wiekszosc TT jakie ogladalem mialy szpachli na min. 700mikronow wzwyz (do skonczenia skali) takze ciezko jest na rynku wiem po sobie
    Matko Boska co Ty kolego wypisujesz,aż woła o pomstę do nieba!
    Po pierwsze polecaj Quattro,a nie odwrotnie,po drugie w cenie do 15 tyś szukaj dobrego roweru a masz z głowy ,że auto kupiłeś szrot!Wciskanie w fotel?mało prawdopodobne.Gadaj dalej z kolesiami z ASO,wiarygodni do potęgi szczególnie z tymi wypadkami do 20 tyś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •