Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Widze dym ???

  1. #16
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Siemka to może i ja jeszcze dorzucę trochę informacji. Auto po odpaleniu puszczało dymek i po paru minutach był spokój nawet przy dynamicznej jeździe. Auto było świeżo sprowadzone i było prawdopodobieństwo że był wcześniej dolany motodoktor ponieważ pierwsze co zrobiłem to wymieniłem olej na nowy i zaczęły się problemy. Scenariusz się sprawdził okazało się że pierścień na bodajże 3 cylindrze puszczał i uszczelniacze. Ja zdecydowałem się na remont silnika łącznie z turbiną i mam teraz spokój na lata. To był przypadek u mnie ale nie jest to normalny objaw jak czuć spalający się olej a nie parę wodną rzecz jasna.

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cześć,

    Zima przyszła, chłodniejsze temperatury, to i dym się pojawił, ale wczoraj się zaniepokoiłem i to bardzo. Około 6 stopni, więc nie powinno być dużo dymu, a jednak było. Dym jest biały - podobny do pary, ale bardziej gęsty. Widzę go tylko jak stoję na światłach - jak jadę, to oni razu nie zaobserwowałem aby coś było nie tak. Trochę płynu chłodniczego mi gdzieś ucieka. Do tego auto pobiera olej - domyślam się, że turbina lubi sobie pociągnąć trochę. O ile mentalnie się przygotowuję, że turbina do wymiany, to jednak niepokoi mnie, że dym jest tylko gdy stoję. Jak ruszę, to nie ma. Nawet w garażu sobie trochę pojeździłem by poobserwować i nic nie było. Od czego zacząć sprawdzanie? Wiem, że od VAGa, ale co dalej? Dzięki za pomoc
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #18
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Czy w waszych tetetkach zaraz po odpaleniu z rury wydobywa się dym ? Oddałem auto do mechanika, który stwierdził, że odma była odczepiona, podczepił mi ją i dalej widzę dym ...

  4. #19
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    O jakim dymie mowisz? Jak jest zimno to leci mi biały dym, ale to kwestia wody w ukladzie wydechowym, na niebiesko jak Ci kopci to uszczelniacze i pobór oleju

  5. #20
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Cytat Zamieszczone przez Mateov Zobacz posta
    O jakim dymie mowisz? Jak jest zimno to leci mi biały dym, ale to kwestia wody w ukladzie wydechowym, na niebiesko jak Ci kopci to uszczelniacze i pobór oleju
    Robi się zasłona dymna czasem na dwa auta do tyłu kolor białego Słyszałem, że to od turbo może być też, sprawdzę jego stan.

  6. #21
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    a masz w lpg? Wiem ze moje poprzednie 3.2 z lpg, tez dosc konkretnie kopcił zwłaszcza na zimnym z podtlenkiem gazu kuchenkowego?

    Płynu chlodniczego Ci nie ubywa?

  7. #22
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Cytat Zamieszczone przez Mateov Zobacz posta
    a masz w lpg? Wiem ze moje poprzednie 3.2 z lpg, tez dosc konkretnie kopcił zwłaszcza na zimnym z podtlenkiem gazu kuchenkowego?

    Płynu chlodniczego Ci nie ubywa?
    Bez LPG. Przed chwilą sprawdziłem dokładnie to kopcenie. Masakra jest na na zimnym silniku. Po 10 min jazdy jak ręką odjął z drobnym kopceniem podczas ruszania spod świateł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •