Wracajac do tematu bo moze sie kiedys komus przyda

Pojezdzilem dzis po tapicerach samochodowych u mnie. Pierwszy gosc zrobil na mnie slabe wrazenie. Zlempodejscie do klienta typu jak Pan chcesz to Panu zrobie. Zero indywidualnego podejscia. Na moje stwierdzenie ze zle mi sie siedzi w fotelu uslyszalem "to czemu Pan kupiles takie auto". Ostatecznie zeby zakonczyc rozmowe ustalilismy ze przekladka stelaza na taki z regulacja ledzwi to 500 pln od sztuki. Fotele oczywiscie musze dostarczyc.

Lekko zrezygnowany pojechalem do drugiego, wlasciwie zapytac tylko ile kosztuje przekladka (dla porownania). Po kontakcie z tym pierwszym nie liczylem na nic wiecej. Rozmowa od poczatku byla zupelnie inna. Uzyskalem szybko odpowiedz na pytanie (300 jezeli nie musi skladac 2 foteli w calosc, lub 400 jak sklada i dawce i biorce). Tyle ze potem gosc kazal mi usiasc w fotelu, popatrzyl, wetknal reke tu i owdzie (pomiedzy mnie a fotel ) i powiedzial ze ten fotel mi ewidentnie nie pasuje i nawet jak zrobie przekladke to niewiele to zmieni. Zaproponowal ze moze mi aktualny fotel po prostu przerobic pod moja sylwetke. Calosc bedzie wygladala jak ori tylko pianki beda takie zeby mi pasowalo. Ponoc juz robil takie fotele ludziom po operacjach kregoslupa i ze zawsze wychodzilo. Czasami udaje siempo 1 dopasowaniu czasami trzeba przyjechac 2 lub 3 razy, zanim znajdzie sie optimum.

Jak dla mnie jest to idealna opcja i ma nadzieje ze sie sprawdzi w praktyce tak jak jest poki co w teorii. Pierwszy wolny termin za 1,5 miesiaca... Ale sie zapisalem i bede probowal. Koszt to 550 na start potem rosnie jezeli trzeba wiecej kombinowac... Ponoc max do 1200 pln

Brzmi to ciekawie, koles wygladal jakby sie na tym calkiem niezle znal... Wiec jestem pelen optymizmu

Przy okazji mowil ze japoncy robia teraz najlepsze i najwygodniejsze fotele. Te niemieckie aktualnie malo komu pasuja, bo pomimo ze sa wykonane super jakosciowo, to nacisk jest kladziony na wyglad a nie wygode. Poki co odradzal te kombinacje ze z iana na alcantare czy pikowaniem lub zmiana przeszyc. Ponoc to ma znikomy wplyw. Jak juz fotel bedzie dobrze wyprofilowany to pokrycie czy szwy nie maja znaczenia. Zobaczmy co z tego wyjdzie