Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: s-tronic klekotanie, dziwny dzwiek na niskich obrotach.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Oslo
    Pojemność
    2.0T
    KM
    147
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    6

    s-tronic klekotanie, dziwny dzwiek na niskich obrotach.

    Witam kolegow

    To moj pierwszy post poza przywytaniem sie ale problem nie daje mi spac i licze na Wasza pomoc.

    Mam audi TT 2.0 tfsi w automacie. przebieg 77 000. Auto kupilem w czerwcu bylem nim na wakacjach nic sie nie dzialo. Czasami w trasie na stajac na swiatlach slsyzalem jakies klekotanie, stukanie. Mysalem ze to cos od wentylacji i sie tym nie przejmowalem. Teraz zaczela sie praca jazda w korkach i problem sie nasilil. Otoz stojac w korku ze skrzynia na D slychac dziwne stukanie. Wnioskuje ze to ze skrzyni bo po przelaczeniu na P problem znika. Samochod musi byc dobrze nagrzany aby to wystepowalo. Wczoraj wyszedlem pojzdziec 20 minut aby nadrac dziwek ale problem sie nie pojawil. Najczesciej jest to poodczas dluzszej jazdy w korku.

    Gdy dodam gazu i samochod jedzie powiedzmy 30/h problem znika. Wystrepuje to tylko stojac na D z noga na hamulcu lub poruszajac sie bardzo powoli.


    Czy ktos z kolegow ma pojecie co to moze byc ?
    Z gory dzieki za sugestie.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    1. Dwumasa.
    2. Kiedy była serwisowana skrzynia?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Oslo
    Pojemność
    2.0T
    KM
    147
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Byl zmieniony olej w skrzyni przy przebiegu 66 000 to tyle mam w dokumentach.
    Czy powinno byc zrobione cos wiecej? Czy wymiana z dwumasy jest roznowazna z remontem skrzyni?

    Dodam tylko ze poza tym dzwiekiem skyrznia chodzi bardzo dobrze. Nie zauwazylem zadnego szarpania czy innych problemow.

    Do tego ja patrze na filmach na YT ( wiem wiem) uszkodzone dwumasy w DSG to ludzie wychodza z samochodu i slychac dziek na zewnatrz. Jak mowie u mnie na pozycji P nic nie slychac. Skrzynia musi byc na D i bardzo ciepla. Czy to dwumasa?
    Ostatnio edytowane przez Maxvell ; 23-08-2014 o 08:25

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Uszkodzone koło dwumasowe nie musi powodować negatywnego działania skrzyni biegów ( nie licząc dźwięku ). Nie musi, co nie znaczy, że nie może, o czym też należy pamiętać. Gorzej, gdy niewymieniona dwumasa się rozpadnie, co może się zdarzyć.
    Wymiana koła dwumasowego nie jest równoznaczna z remontem samej skrzyni. Wymienia się zużyty element przeniesienia napędu i tyle.
    Jeśli chodzi o serwis skrzyni, to oprócz wymiany oleju należy wymienić filtr i dokonać adaptacji skrzyni.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Oslo
    Pojemność
    2.0T
    KM
    147
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Dzieki za szybka odp. Pytam powniewaz mam wykupione ubezpieczenie na zakup uzywanego samochodu. Mam to jeszcze na 1500 km Tylko ze jest tam zapis ze usterka musi prowadzic do tego nie nie mozna normlanie uzywac auta.

    Jak zauwazyles za bardzo sie nie znam , msyalem ze kolodwumasowe to czesc skrzyni biegow.

    Zapytam jeszcze czemu taksie dzieje tylko na bardzo cieplym aucie?
    Ostatnio edytowane przez Maxvell ; 23-08-2014 o 08:56

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wiesz co, miałem kiedyś tak podobnie. Na postoju klekotanie. Mało zawału serca nie dostałem bo myślałem, że to coś z DSG się dzieje. Na postoju klekotało jak wrzucałem bieg przsetawało. Pojechałem na warsztat i się okazało, że obejma od wydechu była luźna i na wolnych klekotała. Jak wrzucałem bieg przestawało bo obroty się zmieniały. Sprawdź pod autem czy nic luźnego nie masz
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Oslo
    Pojemność
    2.0T
    KM
    147
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Wiesz co raczej nie bo wlsnie jak stoje na P to nic nie ma. Auto musi byc na D i noga na hamulcu lub wolna jazda. Dzis zrobilem jakies 20 km po mieescie i nic a chcialem nagrac dzwiek
    To dzwiek taki rytmiczny dlatego msyalem ze to jakis wentylator o cos zawadza. Jak patrzylem na inne auta jakie sa objawy dwumasy to tez raczej nie to bo dwumase slychac na zewnatrz autaa to u mnie raczej tylko w srodku.

    Irytujace strasznie.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zajrzeć pod auto nie zaszkodzi
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W DSG dwumas mocno wali i szarpie silnikiem przy gaszeniu auta, taki głuchy stuk, czy takowy u ciebie występuje?
    Tak jak koledzy piszą warto zajrzeć pod auto, bo przyczyna może być błaha np poduszka skrzyni itp. i oby tak było.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Oslo
    Pojemność
    2.0T
    KM
    147
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    no wlasnie nie zadnych drgan tzresienia itd. jak psialem psyalem ze to wentylator od ogrzewania o cos zawadza. A moja mysl o skrzyni stad ze jak pzrelaczam na P to ustepuje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Maxvell Zobacz posta
    no wlasnie nie zadnych drgan tzresienia itd. jak psialem psyalem ze to wentylator od ogrzewania o cos zawadza. A moja mysl o skrzyni stad ze jak pzrelaczam na P to ustepuje.


    Moze komus sie przyda: problem rozwiazany. spadla jakas gumka od tlumika i to stukalo. Drobiazg ale wydawalo sie ze to cos w srodku dzwiek dziwnie przechodzil.

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwięk na wolnych obrotach...
    Przez Garry w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2018, 20:12
  2. głośny dźwięk podczas ruszania, na niskich obrotach
    Przez pawel0520 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 16:16
  3. Dziwny dzwiek
    Przez molendez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 23:44
  4. Dziwny dzwiek
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 20:41
  5. Jazda na niskich obrotach
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •