Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

Wątek: Quattro OPONY

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja mam u siebie opony z tyłu 295 a przód 255 (Panamera Turbo - 500KM). Przy czym mam stały napęd na 4 koła z aktywnym dyfrem rozkładającym moc między osiami więc nie do końca jest prawdą co piszesz. Fakt, że domyślnie moc jest rozłożona 60% tył 40% przód ale w momencie uślizgu tylnej osi moc jest przenoszona na przednią. Ogólnie trakcja w porsche jest genialna (widziałem porównania z innymi autami 4x4 i tutaj Porsche ma się czym szczycić ) więc coś w tym musi być, że tył jest szerszy.
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #17
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ogólnie to w sportowych, mocnych samochodach z napędem na 4 koła już w fazie projektu wiadomo, że na osiach będzie montowane ogumienie o różnych szerokościach i profilach i takie rozwiązanie nie ma negatywnego wpływu na działanie elektroniki i mechaniki napędów.
    Inaczej ma się sprawa, gdy w samochodzie o napędzie 4x4 zastosujemy różne wielkości ogumienia, gdy producent zaprojektował auto z identycznymi rozmiarami opon na osiach.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #18
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Tak naprawdę jeśli chodzi o Q to mit z tymi oponami, możesz mieć na każdej feldze inny bieżnik i nic nie będzie. Całe to zamieszanie dotyczy aut 4x4 z reduktorem. Tam powinny być 4 opony w tym samym rozmiarze z podobną wysokością bieżnika.

  4. #19
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12
    Widzę ,że temat opon już został wyczerpany i wszystko wiem. Bardzo dziękuje za pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli chodzi o te dekielki to nie pochwaliłeś się jakie masz felgi więc trudno powiedzieć ...
    No właśnie to jest teraz dość ważna sprawa bo chciałem poczynić jakieś ruchy,a nie wiem za bardzo co i jak

    Załącznik 7043


    Tylko nie mam zdjęcia bez dekielków. są to standardowe 5 dziur i w środku normalny centralny otwór o średnicy 57mm i teraz jak to wygląda można zamontować po prostu mały dekielek ? I jakiej ma być wielkości ,bo na "alledrogo: są wymiary w środku i na zewnątrz,ale np. oznaczenie jest 57/ 60 i nie wiem czy to pasuje,a dekielek lekko wystaje z rantu czy już jest za duży??? ..wiem głupie pytanie -.- ,ale jestem w kropce bo nie chce zamówić bez sensu czegoś co wgl może nawet nie przejść ;/
    Załącznik 7044

  5. #20
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Ja uwazam ze ten duzy dekiel jest fajniejszy, zakrywa sruby i nie wchodzi tam syf w zakamarki. Jedno upierdliwe miejsce mniej do czyszczenia. Jeszcze jak masz srube zabezpieczajaca to tez fajnie zakrywa i nie widac ze sa 4 zwykle i jedna zabezpieczajaca.

Podobne wątki

  1. Opony na lato audi TT 225 km quattro
    Przez Gracjan89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 19:54
  2. Opony
    Przez sleza w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 22:27
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 19:16
  4. Opony
    Przez PiT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •