Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Quattro OPONY

  1. #1
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12

    Quattro OPONY

    Witam,może był taki temat,ale niestety nie znalazłem ,lecz podobny na forum audi A6.

    A wiec moje pytani brzmi jak to faktycznie jest z napędem 4x4 i oponami czy wszystkie muszą być takie same ,bo już czytałem ,że niby różnicy to nie robi jeśli: profil ,rozmiar, i szerokość jest taka sama ,tylko np. opony z Tyłu maja inny bieżnik. Czy to prawda i czy ktoś już przejeździł tak dłuższy czas? Mam dwie opony Hankook 225/40 r18 i 3szt. Continentale 225/40 r18.
    Nie wiem czy dokupić 4 continentala czy możne zmontować dwie takie dwie takie bo różnią się tylko rodzajem bieżnika.

    I czy na oryginalne felgi od audi TT można zamontować taki mały dekielek na samą dziurę na środku? http://alucenter.eu/environment/cach...33244102ec.jpg

    PS. jak ktoś szuka tanich felg,to mam na sprzedaż 3szt. ,ale mogę też oddać 2 jak coś ...r18 8J . i oponki 2szt. Continentala 235/40 r18.
    Sory za offtopic z tymi rzeczami na sell,ale to tematycznie wszystko.
    Pozdrawiam i czekam na jakaś podpowiedz co robić.
    Ostatnio edytowane przez eldamii ; 17-08-2014 o 00:18

  2. #2
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    Witaj!

    Przy napędzie quattro musisz posiadać ten sam bieżnik opon, jaki i te same ET felgi szerokosc czyli " J " no i rozmiar opon musi byc identyczny.

  3. #3
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Cytat Zamieszczone przez KpRacing Zobacz posta
    Przy napędzie quattro musisz posiadać ten sam bieżnik opon.
    Chodzi o aspekty prawne, czy techniczne ? Są kraje jak np. USA dopuszczają różne rzeźby bieżnika nawet na jednej osi

  4. #4
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    Techninczy to tak samo jak z terenówka.
    Moze i dopuszczają ale nie powinno sie tak jezdzic bynajmniej w mojej opini, chociaż para na oś, ale to przy Osce.

  5. #5
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jeśli techniczny to wyjaśnij co takiego złego się dzieje w quarto jeśli są odmienne rzeźby.

  6. #6
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    Tutaj masz artykuł co grozi jak jeździsz na innych oponach

    http://www.opony.com.pl/artykul/zasa...m-4x4/?id=1081

  7. #7
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12
    Chodzi mi bardziej o zawieszenie i resztę części eksploatacyjnych. ..czy jeżdżąc faktycznie na bliźniaczych oponach z różnym bieżnikiem,ma to taki wpływ.Nawet masa w TT nie jest równo rozłożona ,tylko przód jest cięższy wiec teoretycznie "Opony – mimo identycznej średnicy mogą charakteryzować się różnymi osiągami (np. różną głębokością ugięcia pod tym samym obciążeniem czy innym punktem zerwania przyczepności)." w moim mniemaniu to też ma jakiś wpływ mimo ,że opony sa tego samego producenta i ten sam model.

    "Reguła identycznych opon na obu osiach nie dotyczy samochodów z wyższej półki, które często na tylnej osi używają szerszych opon. Dla przykładu - Audi specyfikuje dla modelu R8 V10 ogumienie przednie 235/35 R 19 Z i tylne 295/30 R 19 Z."
    ..Co to za auta z wyższej półki? bo czysto teoretycznie nowa TT 8J to też sportowe auto w nowoczesnym wydaniu
    z tego co obiło mi się o uszy A8 miały inny opony z tyłu i inne z przodu nawet w starych wydaniach mimo quattro.
    Ostatnio edytowane przez eldamii ; 17-08-2014 o 10:41

  8. #8
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    No to dzieki tematowi zupelnym przypadkiem dowiedzialem sie waznych rzeczy No i niestety tez ze ew koszty uszkodzenia opony sa dwa razy wieksze, bo wymiana kompletu. Biorac pod uwage brak dojazdowki i to ze trzeba wstrzelic pianke to, glupi gwozdz moze kosztowac kilka tys

    Odchodzac troche od tematu... Ktos jezdzi zima na 18-tkach? Da rade czy raczej lepiej zmniejszyc felge i dac wiecej gumy?
    Jakie najmniejsze fele pomieszcza hamulce w 8J?

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez eldamii Zobacz posta
    ..Co to za auta z wyższej półki? bo czysto teoretycznie nowa TT 8J to też sportowe auto w nowoczesnym wydaniu
    z tego co obiło mi się o uszy A8 miały inny opony z tyłu i inne z przodu nawet w starych wydaniach mimo quattro.
    TT 8N nie jest autem z wyższej półki.
    Miałem swego czasu A8 D3 i S8 D2 i oba miały identyczne rozmiary ogumienia na obu osiach.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Odchodzac troche od tematu... Ktos jezdzi zima na 18-tkach? Da rade czy raczej lepiej zmniejszyc felge i dac wiecej gumy?
    Jakie najmniejsze fele pomieszcza hamulce w 8J?
    Nawet na 19" i spokojnie daje radę.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    TT 8j najmniejsze to 16" a jak masz tarcze większe minimum 18"


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  11. #11
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Chodzi mi jeszcze po glowie ten temat

    1. Wynika ze jezeli zlapiemy "gume" w Q to tylko laweta bo ani pianka ani dojazdowka nie dadza efektu w postaci kola o takiej samej srednicy co 3 pozostale?

    2. W linku ktory dal KpRacing jest zeby wymienic kola "krzyzowo" zakladajac ze opony sa kierunkowe, wiaze sie to z jednoczesna przekladka opon bo zmienia sie nie tylko os (przod, tyl) ale i strona (prawa-lewa).

    Czy to aby nie jest przerost formy nad... Quattro?

  12. #12
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Mi całkiem niedawno załatwili 4 koła w Krk, w 3 poszła pianka a za 4 dojazd. Bez problemu dojechałem 200km do domu z tym że z max prędkością 70km/h ;/ tragedia

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Co ma do rzeczy bieżnik!Jeździj na czym chcesz,choć to głupie!dojazdówka jest wymiarem(wysokośc) równa standardowej 17/225/45 w MK1.Tak samo musi być w MK2.Profil opony to procent szerokości opony i to ma znaczenie!Niedługo 5w50 mobil będzie inny niż 5w50 castrol bo wszyscy czytają ,że castrol podrabiany a mają z pewnego źródła!

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    eldamii - Najlepiej będzie jak dokupisz 2 nowe do tych co masz a na tył dasz 2 starsze .
    Generalnie różnica w średnicach jest dopuszczalna i Haldex sobie z tym radzi pod warunkiem że nie przekracza ona 4% .
    Nie sądzę aby te opony które masz były na tyle zużyte aby były w poniżej tego progu w stosunku do nowych .
    Nie doczytałem czy te opony co posiadasz są nowe czy używki więc jeśli są nowe to inna filozofia ..

    Temat z takimi samymi bieżnikami ( marką i rodzajem opony ) jest bardziej rozległy ...
    Teoretycznie można posmarować kromkę chleba masłem za pomocą siekiery i trudno obalić argument że się nie da
    Podobnie z tymi oponami , pewnie można by jeździć z innym bieżnikiem powiedzmy na tylnej osi i nic by się nie działo tyle że w takim przypadku te opony mają inną przyczepność i opory toczenia co może utrudniać działanie systemu ABS czy też kontroli trakcji w bardziej ekstremalnych czy też awaryjnych sytuacjach . To w aucie z Haldexem , w przypadku aut ze stałym napędem gdzie moment bywa '' rozdzielany po przekątnej '' można by więcej argumentów wyciągać ..

    W mojej opinii i biorąc pod uwagę ceny opon ( nie jest to jakiś majątek przecież ) nie warto kusić losu i oszczędzać tam gdzie nie trzeba


    Jeśli chodzi o te dekielki to nie pochwaliłeś się jakie masz felgi więc trudno powiedzieć ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez eldamii Zobacz posta

    "Reguła identycznych opon na obu osiach nie dotyczy samochodów z wyższej półki, które często na tylnej osi używają szerszych opon. Dla przykładu - Audi specyfikuje dla modelu R8 V10 ogumienie przednie 235/35 R 19 Z i tylne 295/30 R 19 Z."
    ..Co to za auta z wyższej półki? bo czysto teoretycznie nowa TT 8J to też sportowe auto w nowoczesnym wydaniu
    z tego co obiło mi się o uszy A8 miały inny opony z tyłu i inne z przodu nawet w starych wydaniach mimo quattro.
    R8 ma 420-525 KM, które trafia w większości na tył i tu szerokie gumy mają zastosowanie, żeby przenieść jak najwięcej na drogę i ograniczyć straty (uślizg). Podejrzewam, że producenci w mocnych 4x4 (300+) o równym rozłożeniu napędu (przód-tył) np. AWD w Subaru stosują identyczne rozmiary opon.

Podobne wątki

  1. Opony na lato audi TT 225 km quattro
    Przez Gracjan89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 19:54
  2. Opony
    Przez sleza w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 22:27
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 19:16
  4. Opony
    Przez PiT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •