Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Próba kradzieży

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    wawa
    Posty
    3

    Próba kradzieży

    dzisiaj nastapila proba kradziezy mojego autka.

    w związku z powyższym interesuje mnie parę kwestii... czy rzeczywiście jest tak łatwo otworzyć tetetke bez kluczyka? od razu mówię że mam swoje dwa komplety. czy jest łatwo skopiować kluczyk? czy w aso mogą skopiować kluczyk? Czy znacie jakiś dobry alarm do tt? I jeszcze jedna rzecz... interesuje mnie jak duzo/czesto ginie tych aut w warszawie? czy jest ktos na forum komu gwizdneli to auto w warszawie, albo ma jakiegos znajomego komu ukradli tt?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    nie znam dokładnie jak to się dzieje,
    ale nie ma żADNEGO problemu z otwarciem auta dla fachowca...
    kopia kluczyka - akurat w ASO jest strasznie drogo (co nie zmienia faktu ze potrafia), ale u nas jest jeden czy dwa takie zakłady co "nagrywają kluczyki", byłem, pytałem.
    alarm ... dla PROzłodzieja nic nie stoi na przeszkodzie... ((((((( ..nawet namierzanie GPS/GSM.. bo są do tego zagłuszacze...
    dalej była taka historia, że dziwnym trafem auta sprowadzane (uzywane) przez dealera potrafiły masowo "ginąć", co jest tez MOZLIWE w przypadku ASO, który ma dostęp do auta..

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    co do kopiowania kluczyka to po to masz taki maly plastikowy kluczyk - wlasnie z nim sie TEORETYCZNIE oddawac TT do naprawy (tylko wtedy nie odpala silnika). Mowie tu o samym immobilaiserze, ktory dla zlodzieja to pewnie nie problem. Co do kradzierzy na forum to kiedys komus chyba ukradli ale juz doklandie nie pamietam ;] Jak ja swoja kupowalem to bylem na policji (przy okazji sprawdzenia czy mojej przypadkiem nie ma na jakiejs liscie) i sie dowiadywalem jak to jest z TT i powiedzial ze chyba 4 ukradli 2 lata temu w Polsce (duzo czy malo sam ocen). Najbardziej kradna auta typowe - golfy (do niedawna maluchy tez , corolle itp.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    Ja słyszałem że zrobienie samochodu z grupy VW to kilka sekund, przez to że fachowcy jakoś się podłączają do kompa i po robocie.

    na forum widziałem ze 2 posty że niestety ktoś im ukradł.

    Co do zabezpieczeń,

    można urwać gniazdo do podłączenia kompa (wiem ze to hardcorowe) powinno podziałać

    ja np. mam takie radio które trzeba odłączyć bo inaczej niemożna podłączyć się do kompa :P ale kto by chciał ukraść moje maleństwo...

    pozdr

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Mi próbowali ukraść,drzwi otworzyli chyba zwykłym śrubokrętem,alarm ni chu.. nie zadziałał,narobili troche szkód(zamek,stacyjka,zegary) i sobie poszli,z auta nic nie zgineło

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Otwarcie TT to nie problem , nie bede mowil jak bo to nie forum dla malych majsterkowiczow, programowanie kluczyka jako pilota i pod katem immo to tez nie problem.
    Najbezpieczniejszym rozwiazaniem (ale dla uzytkownikow wtajemniczonych ) jest zamiana przewodow w kostce obd , pin 4 z pinem 16 (4-masa , 16- + ).
    Dzieki temu niepowolany czlowieczek ktory wsiada do samochodu z urzadzonkiem rozpinajacym immo moze zrobic 2 rzeczy: albo spali urządzonko , albo sterownik w samochodzie. Efekt jest taki ze go nie zapali.
    Problem jest taki ze jezeli pojedziemy z tak zamienionymi pinami do warsztatu to moze sie sprawa nieoczekiwanie pokomplikowac.
    Druga Sprawa to taka , ze czesto TTki gina odjezdzajac w izotermie lub na lawecie.
    Innym sposobem tego samego rodzaju jest wypinanie linii k i l ,lub tylko K z kostki , ale tak aby mozna bylo ja spowrotem podpiac , lub ukryty przycisk, przelacznik.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Dlatego już jakiś czas temu, zainwestowałem w rozbudowę standardowego systemu alarmowego audi (który nawiasne mówiąc jest o dupe rozbić) o rozszerzone czujniki ruchu i dźwięków i ciśnienia. Do tego zrobiłem jeszcze 2 odcięcia zapłonu (jeden na pilota z nadajnikiem, drugi z ukrytym przyciskiem). Polecam tego typu zabezpieczenia, bo można dzięki nim spać troszkę spokojniej. Wiadomo, że każde auto jest do skrojenia, kwestia polega jednak na tym, żeby utrudnić to na tyle, żeby złodziej się znudził.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Kazde nawet najbardziej prymitywne rozwiązanie ktore ma szanse zdezorientować złodzieja jest przydatne.
    Jezeli chodzi o tt , mozna dodatkowo wyjąć łączniki bębenka z zamkiem (element podobny do srubokręta płaskiego, Ktorego jeden koniec jest przymocowany do bebenka a drugi siedzi w zamku i wraz z obrotem kluczyka otwiera samochod.
    Po wyjeciu tego elementu samochod nie bedzie reagowal na otwieranie z kluczyka , tylko na pilota. (zabezpieczeneim sytuacji kiedy po zamknieciu rozladuje sie nam akumulator , moze byc: wyprowadzenie kabli +/- z akumulatora gdzies nam tylko znanym miejscu ,gdzie jest mozliwy dostep bez otwierania auta. Jest takze mozliwosc podczepienia linki od tylnej klapy bagaznika,ktorej jeden koniec jest zamontowany na koncu oslony tunelu pod zaslepka ,do jednego z otworow pod samochodem. Majac otwarty bagaznik ,nie jest problemem dostac sie do auta.)

    no i zdjecie pogladowe:

    TTC Quattro
    GG 1539752

Podobne wątki

  1. Próba szczelności w dolocie MK1 Bam Śląsk
    Przez eslaw79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-02-2018, 16:09
  2. Próba szczelności w dolocie MK1 Bam Śląsk
    Przez eslaw79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2017, 19:19
  3. Próba szczelności, logi Śląsk
    Przez Josh w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:47
  4. PRÓBA WłAMANIA DO TT - BEMOWO-WARSZAWA
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 10:40
  5. PROBA...
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2002, 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •