Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: 1.8T 180KM AUQ - prośba o interpretację logów

  1. #1
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106

    1.8T 180KM AUQ - prośba o interpretację logów

    Witam. Dzisiaj po długim czasie przygotowywania się do pracy z me7loggerem, nareszcie udało się zrobić pierwsze logi dynamiczne mojego AUQ. Czy da się jakoś przerobić ten plik .csv żeby był czytelniejszy? Żeby chociaż kolumny z danymi były równe i z podpisami, bo w takiej formie to jest masakra coś z tego wyczytać.

    Co zrobiłem do tej chwili, to wymieniłem nieszczelną rurę dolotową, tą nieszczesną w AUQ na taką od AGU bodajże, bez tego kielicha i teraz już jest ok, świece BOSCH F5DP0R (stare wg książki miały prawie 95 tysięcy przebiegu), i wywaliłem nieszczęsny trójnik z kolektora ssącego co idzie do serwa i zastąpiłem wężem (ten trójnik miałem strasznie sparciały). Zrobiłem też tak zwany Grounding Mod, dodałem kilka kabli uziemiających dodatkowo silnik.

    Załącznik 6971

    Wyczyściłem też przepustnicę i zrobiłem na nowo adaptację. W sumie z problemów aktualnie to lekkie falowanie biegu jałowego w dalszym ciągu... Co mogę jeszcze sprawdzić żeby te obroty były jednak stabilne, bo mnie to denerwuje. W planach jest aktualnie wywalenie drugiej sondy, SAI, N112, N249. Szukam kogoś kto mi w tym pomoże.

    Poniżej link do loga:

    http://www.sendspace.pl/file/02b34b3e10c7973d522f4d4

    Dziękuję i pozdrawiam!

    EDIT Doczytałem w poradniku od Arttura i użyłem aplikacji CSVConv.exe, i ładnie wszystko jest teraz w tabelkach. Po wstępnym przeglądnięciu wszystko wydaje się ok, ale zostawiam to wam do skomentowania. Wstawię jeszcze tą "uporządkowaną" wersję.

    http://www.sendspace.pl/file/397645e5605916c396f6021
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-08-2014 o 12:41

  2. #2
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Do analizy takich logów najlepiej wykorzystać program ecux.

  3. #3
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    olo mega fajny program jak popatrzyłem, niestety nie dam 250 dolarów za możliwość fajnej interpretcji logów... Bo wolałbym tą kasę wydać na coś innego. Tyle już sobie poradziłem z jakimś ustawieniem tych wyników, ale szkoda że nie ogarniam zrobienia jakiś wykresów danych do np obrotów silnika, a widziałem takie fajne wykresy w którymś temacie, super czytelne i naprawdę dobrze to wygląda Chyba że jest jakaś inna opcja na znalezienie tego programu, ale ja nie ogarnąłem niestety...

    Co zastanowiło kolegów w innym temacie to opóźnienia zapłonu (chyba opóźnienia, bo nie ogarnia dokładnie tego). Wstawię tutaj również te screenschoty, może ktoś pomoże.

    Parametry CountMisfireCyl1, CountMisfireCyl2, CountMisfireCyl3, CountMisfireCyl4 - wszędzie zera, po całości.

    Chodziło mi o parametry o nazwie: IgnitionRetardCyl1, IgnitionRetardCyl2, IgnitionRetardCyl3, IgnitionRetardCyl4, AvgIgnitionRetardKnockControl.

    Pokaże o co chodzi na JPG:




    Co o tym myślicie?
    EDIT Na starych świecach pojawiały się jedynki w polach Missfire co chwile jak podglądałem na VAG-COMie stojąc na postoju.
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-08-2014 o 16:50

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Spora korekcja zapłonów na jakim paliwie robiłes loga?

  5. #5
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Łukasz13 opróżnij skrzynkę bo próbuje drugi dzień napisać i nic :P :P

    Paliwko to FuelSave 95 oktan z Shella i zalane w trase XTD taki środek do czyszczenia wtrysków. Zalałem całe do baku na 55L potem w trasie dolałem jeszcze 2 razy po 13 i 14 litrów. Po każdym odcinku po prostu dotankowywałem do pełna. Teraz zostało jakiś 3/4 baku jeszcze. Zawsze lane na Shellu i to samo paliwo.

    EDIT Może to durne pytanie, ale czy mogło mieć wpływ na jakość loga że trasa była z górki? Chwilowo to jedyne miejsce gdzie mogę zrobić loga przytrzymując trójkę do końca.
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-08-2014 o 17:11

  6. #6
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    przecież ecux jest darmowy!!!, autorstwa nyet z nefmoto:

    http://nyet.org/cars/ECUxPlot/

    zrobisz nim te wykresy, o których mówisz

    Zdecydowanie za dużo cofa te kąty wyprzedzenia, przyczyn może być kilka.

    Zrób porządne logi, ale na 98.

  7. #7
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    To może źle szukałem. Dzięki! przysiedzę i zrobię. Kolega Łukasz13 zwrócił uwagę na czas wtrysków też i kazał mi zrobić dodatkowe logi.

    002+033
    http://vaglog.rtnet.pl/log_182253.html
    002+033+001
    http://vaglog.rtnet.pl/log_182252.html

    I jeszcze jeden log z meloggera pod górkę tym razem. Niestety ale akurat zaliczył zwis i zlogowało do 5700 rpm, ale jest
    http://www.sendspace.pl/file/94c1f1d7b9071ace06aaed9

  8. #8
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Ano słusznie, patrząc na czasy wtrysku pompa do wymiany, niestety.

  9. #9
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    olo no to słabe pocieszenie na wieczór. A ktoś może polecić jakiś sposób żeby to na 100% zweryfikować? Sprawdzenie ciśnienia paliwa, sprawdzenie ile pompa naleje w minute?

    I takie pytanie, jak planuję mody na jakieś 220-240 koni to stosować oryginalną pompę z GTI AUQ? Czy może jakaś inną? Do jakich mocy wystarczają nowe w pełni sprawne pompy? Szukać używek oemowych czy nowych zamienników? Słyszałem, że do mnie pasuje pompa z 2.8/3.2 VR-a, i pasuje w oem koszyk, ale nie wiem czy są wydajniejsze itd.

  10. #10
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Zmierz ciśnienie paliwa pod obciążeniem oraz wydajność pompy. Jest opis na forum.

    Żadnych używek tylko nowa pompa.

    Bez wymiany paru części nie uzyskasz samym programem 240kM z auq.

  11. #11
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ok, zaraz poszukam i obczaję, jutro zapodam wynik testu.

    Czyli szukam nowej pompy pod moje auto, popytam w sklepach.

    A co do modyfikacji to raczej wiadomo że nie samym programem. Aktualnie jest już wydech 2.75 cala z nierdzewki firmy FOX, teraz DP wleci 3" spawany na zamówienie(bo na razie jest kat jeszcze), FMIC jakieś bo dzisiaj zabserwowałem temperaturę wyższą o 30 stopni w dolocie niż na zewnątrz,i TIP Forga silikon. Myślę, że to plus program i 240 może pęknie. Wtryski pewnie też będzie trzeba zmienić.

    No ale nie ma co mówić o planach jak tu seryjnie auto niesprawne jak widać... Dobrze że zacząłem się tym interesować, bo pewnie bym tak jeździł...

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Potrzebujesz jeszcze nowej turbiny na 240km , moim zdaniem.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #13
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    gregor10 w sumie temat jest o logach, ale dobrze że o niego zaczepiłeś. To jak to jest że ludzie wyciągają po 260-270 koni z K03S-052? Po twojej sygnaturce też widzę, że masz całkiem mocny setup na takiej turbince, a przeglądałem już pare dni temu twoją stonkę z podpisu i też niektóre wykresy kozackie Najbardziej mi smutno teraz, że po logach widać, że autko niesprawne do końca...

    PS Przed wyjazdem wymieniłem filtr paliwa, może to jego wina? Może jest jakiś trafiony? Zaraz pójdę jeszcze zajrzeć czy strzałka jest zwrócona w stronę silnika, bo wjechałem do kumpla mechanika na kanał, a on szybko szybko i teraz sam nie jestem pewien, ale na 99.99% jest dobrze, tylko już myślę o każdej rzeczy co mogła na to wpłynąć...

  14. #14
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
    gregor10 w sumie temat jest o logach, ale dobrze że o niego zaczepiłeś. To jak to jest że ludzie wyciągają po 260-270 koni z K03S-052? Po twojej sygnaturce też widzę, że masz całkiem mocny setup na takiej turbince, a przeglądałem już pare dni temu twoją stonkę z podpisu i też niektóre wykresy kozackie Najbardziej mi smutno teraz, że po logach widać, że autko niesprawne do końca...

    PS Przed wyjazdem wymieniłem filtr paliwa, może to jego wina? Może jest jakiś trafiony? Zaraz pójdę jeszcze zajrzeć czy strzałka jest zwrócona w stronę silnika, bo wjechałem do kumpla mechanika na kanał, a on szybko szybko i teraz sam nie jestem pewien, ale na 99.99% jest dobrze, tylko już myślę o każdej rzeczy co mogła na to wpłynąć...
    Tak, mam rekord europy na k03s i pobity rekord polski , ale aby to osiągnąć trzeba dużo więcej modyfikacji niż ww. Silnik musi być IGŁA, jak nowy. Ja takowy posiadałem, kompresja 13barów na każdym. To jest jeden z kluczów do sukcesu.
    Nowe turbo to podstawa przy przekraczaniu 240km.
    Ludzie z k03s w PL wyciągają po 220km- 230km. Osobiście nie znam na tą chwilę k03s z mocną powyżej 250km. Do takiego wyniku trzeba się przyłożyć w kwestii szczegółów .
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    A tak zapytam ktoś ten rekord weryfikował, sprawdzaliście na innej hamowni oprócz Twojej? bo jak rekord polski i europy to chyba lipy nie ma i jakieś konfrontacje były przeprowadzane dla potwierdzenia na innych hamowniach?

Podobne wątki

  1. Prośba o interpretacje logów
    Przez xmariusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 19:55
  2. Prośba o interpretację logów
    Przez irekls w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 21:08
  3. Prośba o interpretację logów
    Przez Lupin w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 20:32
  4. Prośba o interpretację logów
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 06:28
  5. Prośba o interpretację logów :)
    Przez tkds w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •