Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Temperatura silnika

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24

    Temperatura silnika

    Witam , spotkał mnie dzisiaj problem , w mieście było 30stopni w cieniu pojechałem nad jezioro samochód stał 4 godziny kiedy wracałem do domu oczywiście 3km w korku , to temperatura silnika wzrosła aż do czerwonego pola, kiedy zatrzymałem się wentylatory nie działały "nie kręciły się " następnie ruszyłem i temperatura spadła do 90stopni"powietrze schłodziło ?" przyjechałem na chatę odstawiłem samochód na 1h i znowu odpaliłem , temperatura wynosiła 60 stopni , pojechałem się przejechać około +- 10km , wróciłem i podczas postoju znowu to samo ... Chciałem ogólnie dowiedzieć na co się szykować i może przed mechanikiem samemu popróbować w miare możliwości " niestety nie mam zaufanego mechanika".
    Jestem nowy na forum jeśli coś źle zrobiłem sory.

  2. #2
    Awatar Witku
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    89
    Cytat Zamieszczone przez kisiel03 Zobacz posta
    następnie ruszyłem i temperatura spadła do 90stopni"powietrze schłodziło ?"
    Sprawdziłeś poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym? Może schłodziło, a może miałeś wyciek. Miałem co prawda taką sytuację w innym aucie (wróżono termostat, uszczelkę pod głowicą), ale pozostawmy tą kwestię bardziej doświadczonym.

    Tak czy inaczej, w kwestii przegrzewania się silnika - nie radziłbym próbować na własną rękę, a nóż się uda. Jak przedobrzysz to będzie kaplica.

    Generalnie sprawdź poziom płynu chłodzącego.
    Odczekaj aż silnik całkowicie wystygnie i sprawdź, jak szybko się nagrzeje podczas jazdy (u mnie był to dosłownie moment).
    Rzuć okiem, czy wentylatory się załączą. Jeśli nie, możesz spróbować podłączyć na krótko, być może są niesprawne.

    Daj znać.

    Cytat Zamieszczone przez kisiel03 Zobacz posta
    Jestem nowy na forum jeśli coś źle zrobiłem sory.
    Przywitaj się w odpowiednim dziale - w przyszłości może pomóc udzielić Ci informacji.
    Ostatnio edytowane przez Witku ; 03-08-2014 o 18:40

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    Płyn w zbiorniczku jest ok , kiedy otwieram na gorącym lekko się podnosi , Wiatraki się nie załączają ;/ i od tego bym zaczął , Uszczelka ?hmm Przejechałem 5 km stanąłem i do 90stopni na postoju wróciłem tą drogą i z 90 nagle do czerwonego

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nowa Ciekawostka ... na włączonej klimie wiatraki się załączają ... i to dość często na postoju tak żeby temperatura nie przekraczała 90stopni.

  4. #4
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    na włączonej klimie wiatraki chyba powinny działać non stop,ja bym zaczął sprawdzanie czujnika temperatury i włącznika wentylatorów bo jak na klimie chodzą to sterownik jest ok a pierwszy bieg jest włączany poza sterownikiem przez czujnik,wypnij tą trójkątną kostkę i zmostkuj pierwszy bieg powinien się załączyć,drugi bieg tak samo tylko z drugim kabelkiem z tej kostki i na włączonym zapłonie powinno być słyszalne cyknięcie w sterowniku i załączenie drugiego biegu

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    No właśnie doczytałem , że jest taka możliwość , że bezpieczniki są walnięte albo czujniki , aczkolwiek w tamtej sprawie zakończyło się to troszkę gorzej bo okazało się, że wirnik pompy wody był walnięty , nie było przepływu chłodnica sie nie grzała a czujnik widział temp chłodnicy we wtorek wyjeżdżam nad morze pytanie brzmi czy z włączoną klimatyzacją moge przejechać 150km i po tygodniu next 150km ?

  6. #6
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    ale jak by był uwalany bezpiecznik to chyba w ogóle by nie pracowały,wypnij tą kostkę troszkę ciężko się do niej dostać ale dasz radę ale w 30 minut to sprawdzisz czy jest ten pierwszy bieg,a i druga sprawa sprawdź termostat czy się otwiera odpal auto rano obserwuj wskazania klimatronika i temp na desce i trzymaj rękę na wężu od termostatu ok 87 stopni powienien się zrobić gorący

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    aha myślę że jak by wirnik na pompie się wyrobił i nie było obiegu to auto i w czasie jazdy miało by czerwone pole a u ciebie ta temp spada

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    Ok , dzisiaj wszystko posprawdzam , a powiedźcie mi czy ja moge na tym jeździć ?

  8. #8
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Możesz, ale tylko z włączona klimą no i zwracaj uwagę na wskaźnik temperatury.

  9. #9
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Sprawdź na krótko czy went się załączy. Na klimie powinien pracować jeden, wspomaga on też chłodzenie silnika kiedy zajdzie taka potrzeba i jeśli pojedziesz na klimie to będzie chodził i przy okazji schłodzi chłodnicę silnika. Odłącz kostkę od czujnika temp w chłodnicy i zewrzyj piny wtedy będziesz wiedział, że winny jest czujnik albo zaśniedziałe styki.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  10. #10
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Zawsze powinny pracować dwa wentylatory, są one połączone równolegle. Obojętne na pierwszym, czy drugim biegu. Jeśli jest inaczej, coś w układzie jest uszkodzone.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    Chodzą dwa wiatraczki , duży i mały. Pojechałem do specjalisty , w piątek podłączy do kompa i jeżeli to będzie czujnik to wymieni, niestety nie mam warunków bo słyszałem , że przy wymianie czujnika trzeba wylać płyn z chłodnicy.

  12. #12
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    komputer nie wykaże błędów czujnika temperatury.
    Przy wymianie nie trzeba zlewać płynu, trzeba to tylko zrobić szybko.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    Dziękuje wszystkim, Już zrobiony mechanik wziął 50zł bo bezpiecznik był jakiś walnięty powiedział żebym na przyszłość się w to wgłębił bo nie miał czasu zobaczyć co było przyczyną zwarcia.

Podobne wątki

  1. Temperatura silnika
    Przez Szakus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 08:59
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  3. Temperatura silnika Audi TT
    Przez Kotera w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 11:22
  4. Wysoka temperatura silnika
    Przez Grzegorz G. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 05:49
  5. Temperatura silnika !!!
    Przez conradostt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •