Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Różnice TT MK2 USA a EU

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    PetrolBlue
    Posty
    22

    Różnice TT MK2 USA a EU

    Witam,

    jeszcze raz się przedstawię - mam na imię Jacek i szukam TT MK2. Przeglądając allegro trafiłem na sztukę z USA rocznik 2011. Mam kilka pytań odnośnie różnic z wersja EU. W google znalazłem informację, że wszystkie auta z USA mają symetryczne lampy przednie (EU asymetryczne), czerwone kierunki w lampach tylnych, migające razem ze stopem, innego koloru obrysówki, brak tylnego p/w mgielnego. Logiczne jest dla mnie również różnica w systemie metrycznym USA a EU.

    Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was posiada auto z USA i przerabiał w/w elementy oświetlenia na EU? Jakie problemy można napotkać po drodze? Jak z kosztami?

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wejdz na allegro i poszukaj lamp do mk2 - odpowiedz sobie na pytania.

    Kierunki migające razem ze stopem? gdzie takie info znalazles? daj źródło.

    Innego koloru obrysówki? a wersja EU ma je wogole? daj źródło.

    Piszesz o srebrnej z Wawy?

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    PetrolBlue
    Posty
    22
    Niestety nie znalazłem kompletu lamp z LED MK2. Obecnie na allegro tylko lewe reflektory. Info o kierunkach razem ze stopem mam z komentarzy pod artykułem nt. różnic USA a EU. Z obrysówkami mogłem coś pomieszać. Na zdjęciach widzę pomarańczowe elementy w przedniej lampie - to kierunki? Tak piszę o srebrnej a właściwie beżowej TT z

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    *Wawy. Aha znalazłem jeszcze info, że przednie reflektory można ustawić w Audi A4 B8 na EU z poziomu komputera pokładowego. Czy w TT MK2 również istnieje taka możliwość?

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    komplet lamp z LED 2K - ale po co to zmieniac, bez przesady. Moze da sie - w sumie nie wiem, w MB napewno sie da z poziomu SD.

    Kiedys widzialem na ulicy te TTke, ładna, ale sprawdzilbym tył bo nie wiem czy dolny dyfuzor byl w kolorze nadwozia - ale konkretnie o danym aucie w KUPUJEMY AUDI MK2

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jacektt Zobacz posta
    Niestety nie znalazłem kompletu lamp z LED MK2. Obecnie na allegro tylko lewe reflektory. Info o kierunkach razem ze stopem mam z komentarzy pod artykułem nt. różnic USA a EU.
    Mozesz zapodac link do tego artykulu?

    te pomaranczowe wstawki nie świecą, tylko odblask.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    PetrolBlue
    Posty
    22
    Niestety nie znajdę dokładnie tego art. i komentarzy, ale mam np. tu http://forum.gazeta.pl/forum/w,14718...kazy_.html?v=2. Zgłebiając temat dotarłem do filmu na YT https://www.youtube.com/watch?v=1wzNXvWAXcw Jednak stop nie miga tylko świeci cały czas a częścią świateł stop jest kierunek - może w różnych markach jest inaczej?

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ok, nieźle tutaj namieszałeś sobie w głowie - wytłumacze tobie to, normalnie to bym wrzucił fajnego mema i kolega Z zamknalby temat, ale czuje ze poprostu nie bardzo czujesz motoryzacje...

    A więc, nie ogladaj takich filmikow bo to nic nie da - chyba ze znajdziesz akurat ttmk2, ale raczej nie znajdzesz. Na filmiku pokazałeś Infiniti FX I gen nagrane przez jakiegos pajaca z klubu vectry, bo w sumie nie wiem po kij wstawiac taki filmik - w nim jest tak ze Stop zamienia sie w kierunek - nie tylko czesc stopu, ale mamy tysiace aut (jak juz zuwazyles sie roznia) i kompletnie inaczej moze byc w kazdym.

    W TT masz oddzielny kierunek, wiec NIE MA opcji zeby on byl stopem, obrysówka czy tosterem - jest kierunkiem. Świecić moze na czerwono albo pomarańczowo. Jak masz czerwoną to zmieniasz lampe - ktora w tej srebrnej jest zmieniona, co znowu mowi nam zeby sprawdzic tyl, bo moze akurat byl dzwon, a moze tylko ktos zmienil bo te czeci sa tanie uzywane.

    Aut z US jest bardzo duzo i wiele z nich nie ma nic ruszone - mialem juz dwa i nic w nich nie zmienialem, nie ma cisnienia - oczywiscie nie zawsze zgodnie z prawem, ale jak cos jest bezsensem, jak np symetryczne i asymetryczne swiatla - to uwazam ze zmeiniac nie trzeba, co policjant na to to juz inna kwestia. Pamietaj tez ze TT to auto europejskie, wiec az tak sie nikt nie czepia swiatel z przodu, co innego tył - jak czerwony to poprostu widac, wiec lepiej zmienic.

    pzdr
    hubi

Podobne wątki

  1. Kod silnika APX vs. BAM - roznice?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 15:31
  2. Różnice w doładowaniu
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 09:29
  3. Różnice 8N USA vs EU
    Przez szweda w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 18:04
  4. Różnice
    Przez park w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 21:59
  5. różnice w spalaniu
    Przez deus w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •