Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Druga młodość czarnej TT

  1. #1
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76

    Druga młodość czarnej TT

    Auto kupiłem już kilka miesięcy temu, ale jakoś nie było sposobności wrzucić zdjęcia

    Przy zakupie liczył się dla mnie silnik 2.0 i S-line.
    Samochód był w ogólnym stanie wizualnym średnim, ale technicznie bez zarzutu.
    Wyposażenie całkiem ok - fabryczny s line, bixenon, podgrzewane fotele, tempomat - klima i elektryka to wiadomo standard. Brakuje mi tylko RNSa.
    Wydaje mi się, że przywróciłem mu dawny blask (w przenośni i dosłownie) i teraz wygląda tak jak sobie go wyobrażałem przed zakupem

    Co chciałem na pewno zrobić:

    - przyciemnić szyby
    - zmienić felge
    - zmienić wydech + druga końcówka
    - odnowić lakier
    - obszyć kilka elementów tapicerki skórą

    Na początek wrzucam zdjęcia po zakupie, reszta z czasem.







  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jaka masz folie na przednich drzwiach ja u siebie dalem 35% przepuszczalnosci swiatla, ale ty chyba masz jeszcze mniej - bardzo fajnie sie prezentuje.

    Ktora felga to juz po zmianie?

    Co bedziesz w srodku obszywal, masz chyba wewnetrzny Sline bo na zewnatrz nie.

    pzdr
    hubi

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    U mnie taka folia na szybach przednich nie przeżyła by 2 dni. Policja strasznie ściga za takie gadżety. A że auto rzuca się w oczy to dowód do odstrzału albo skrobanie szyb gwarantowane.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  4. #4
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Zdjęcia zamieszczone na górze to zdjęcia po zakupie.
    Foto folii zrobiłem w trakcie klejenia - tył jest max czarny, chyba 95%, a przód 50
    Dodam resztę fot wieczorem.
    Obszyłem boczki drzwi, tunel środkowy i mieszek zmiany biegów. W kolejce czeka 'daszek' liczników - jak się go zdejmuje? Mocno do góry czy są jakieś śruby?

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No ja tez tyl mam smoła a przod 35%-pozyjemy zobaczymy. Jezdze od 2010 w pl z czarnymi szybami i na razie odpukac luz.

  6. #6
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    No to czekamy na zdjęcia "nowego" auta

  7. #7
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Jako pierwsza przyszła folia - 95% przyciemnienia tył i 50% przód. W połączeniu z czarną podsufitką i wnętrzem nawet w słoneczny dzień nie widać z zewnątrz nic - dla mnie plus!
    Przyciemnianie robię u jednego gościa od kilku lat bo uważam go za specjalistę więc mogę też śmiało porównać różne stopnie przyciemnienia. I tak w poprzednim wozie miałem coś ok 30% i deszczową noc było kiepsko.. Teraz przy 50% jest równie kiepsko, a wygląd za dnia to rekompensuje więc kolejne auta będę robił tak samo

    Kolejnym krokiem była zmiana "pięknych" 17tek, na których było auto przy zakupie - zimowych dodam
    Po znajomości znalazłem oryginalne Pompei z Audika w zacnym rozmiarze 19-stu cali, na które ubrałem Uniroyal'a RainSporta.
    Efekt był dla mnie więcej niż zadowalający.
    Przed:

    Po:



    Osadzenie też zrobiło swoją robotę
    Przed:

    Po:


    Czekając na termin u Michała z MG Motorsport trzeba było coś robić więc wymieniłem żółte oświetlenie na białe - LEDowe.
    Całość opisałem w osobnym temacie jeżeli ktoś jest zainteresowany podobnym zabiegiem.



    Z racji, że lubię zabawy zwane auto-detailing to lakier, który był na samochodzie ewidentnie mi nie odpowiadał. Maska posiadała wiele odprysków, progi były porysowane, drzwi poza wgnieceniem posiadały szerokie otarcie. Ogólnie kolor jakby wyblakł. Chciał początkowo pomalować tylko "uszkodzone" elementy jednak skończyło się jak zawsze.. całe auto
    Dodam tylko, że przy zakupie cały samochód miał powłokę średnio 180mikronów, za wyjątkiem błotnika i połowy drzwi (cień), które miały ponad 200. Teraz przy sprzedaży się nasłucham jaki to dzwon musiał być bo cały malowany









    Prawie przed samym odbiorem od lakiernika musiałem zawieźć go do MG bo termin na wydech nadszedł przed końcową polerką po lakierowaniu.
    Efekt wizualny dla mnie bomba. Efekt dźwiękowy jest OK, ale gdybym miał zapłacić tyle ile wołają "detalicznie" za taką zmianę (końcowy + zmiana na dwa kominy) to bym się wkur...
    Żeby jednak podtrzymać świetną opinię MG Motorsport dodam, że to co zrobili w R8 to mistrzostwo świata i kładzie na kolana (a to "tylko" modyfikacja seryjnego tłumika).




    Tak się prezentuje całość po malowaniu i z nowym wydechem












    Na zewnątrz w pochmurny dzień










    Po powrocie z urlopu odebrałem auto od znajomego tapicera, który obszył mi boczki bo było dla mnie za mało skóry w środku







  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Fajna relacja.

    Nie obcieraja ci opony z tylu o nadkole? Fele rewelka, jak masz drugi komplet do zalatwienia to 1 na liscie jestem

    Obszywałes takze daszek nad zegarami?

    Ja to bym jeszcze wywalil te S, bo to nie TTS i "chromy" na grillu, ale to juz rozne sa wizje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tak wogole, to jak juz malowales, to szkoda ze nie pokusiles sie o kupienie przedniego zderzaka od Sline to mialbys komplet...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W sumie to szybko Ci sie znudzil, to tylko napisz na prv ile chcesz za fele
    http://otomoto.pl/bmw-z4-audi-tt-bixenon-s-line-mg-motorsport-C34004032.html

  9. #9
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Świetny opis! Zapał widzę że masz niesamowity Auto idealne

    Napisz mi proszę jakie dystanse założyłeś i jakie et ma felga.

  10. #10
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Tylny zderzak jest z Sline'a więc już 33% jest
    A tak serio to nie rażą mnie te chromy z przodu więc zmieniał ich nie będę.
    Zderzak jak się znajdzie jakiś w dobrych pieniążkach to się wymieni.
    Daszek nad zegarami muszę zawieźć do obszycia bo brakuje mi go ewidentnie, może dzisiaj nawet skoczę
    Co do sprzedaży auta to tak mam - kupuję takie biedne, podniszczone i robię wg. swojej wizji, a później sprzedaję i od nowa.
    W ogóle mnie "nie ciśnie" ze sprzedaniem więc tak sobie wisi na otomoto, jak się ktoś znajdzie to się sprzeda, a jak nie to pojeżdżę bo sprawia frajdę.

    Fela pochodzi z A6 z napędem quattro więc są 4 takie same, to 19" szerokości 9" z oryginalną gumą 255 i osadzeniem 33.
    Obcierało o nadkole, ale znajomy, który obsługuje mi cały gumi-serwis powiedział, że jak wsadzę 225/30 czy 35 (nie pamiętam, sprawdzę) to problem ustanie i miał rację.
    Musi być spora hopa żeby autem zabujało i wtedy delikatnie obciera, ale to pewnie też przez obniżone zawieszenie H&R

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    U mnie tez czasem otrze, ale to musi zabujac autem.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PinBack Zobacz posta
    Tylny zderzak jest z Sline'a więc już 33% jest
    A tak serio to nie rażą mnie te chromy z przodu więc zmieniał ich nie będę.
    Zderzak jak się znajdzie jakiś w dobrych pieniążkach to się wymieni.
    Daszek nad zegarami muszę zawieźć do obszycia bo brakuje mi go ewidentnie, może dzisiaj nawet skoczę
    Co do sprzedaży auta to tak mam - kupuję takie biedne, podniszczone i robię wg. swojej wizji, a później sprzedaję i od nowa.
    W ogóle mnie "nie ciśnie" ze sprzedaniem więc tak sobie wisi na otomoto, jak się ktoś znajdzie to się sprzeda, a jak nie to pojeżdżę bo sprawia frajdę.

    Fela pochodzi z A6 z napędem quattro więc są 4 takie same, to 19" szerokości 9" z oryginalną gumą 255 i osadzeniem 33.
    Obcierało o nadkole, ale znajomy, który obsługuje mi cały gumi-serwis powiedział, że jak wsadzę 225/30 czy 35 (nie pamiętam, sprawdzę) to problem ustanie i miał rację.
    Musi być spora hopa żeby autem zabujało i wtedy delikatnie obciera, ale to pewnie też przez obniżone zawieszenie H&R
    Masz złe ET i dla tego problem przy prawidłowym osadzeniu guma 255 nie ma prawa obcierać
    Widzę że masz fajną pasję, ale kosztowną, jakieś A8 byś mi odrestaurował to może bym kupił bo widać że robisz to całkiem efektownie, co widać na tym przykładzie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Piękne koła, reszta z resztą też ... poszedłeś szeroko Nie do końca rozumiem tylko czy jesteś zadowolony z wydechu czy np. oczekiwałeś jednak czegoś więcej. Myślałem o nowym wydechu w swoim 3.2 jednak spotkałem się z kilkoma opiniami (nawet tu na forum), że ten seryjny robi już dobra robotę i wrzucenie w jego miejsce czegoś akcesoryjnego raczej miażdżącego efektu nie da. Stąd pytanie jak to jest u Ciebie ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  14. #14
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Widzę że masz fajną pasję, ale kosztowną, jakieś A8 byś mi odrestaurował to może bym kupił
    Już było - za droga zabawa póki co


    Była też bawaria z takiej w taką



    Poza zabawą chodzi też o to żeby coś na tym zarobić - nie są to kokosy, ale realizując swoje pasje i przy okazji na tym nie tracąc to już mi wystarcza

    Cytat Zamieszczone przez Kwinto
    Nie do końca rozumiem tylko czy jesteś zadowolony z wydechu czy np. oczekiwałeś jednak czegoś więcej.
    Postaram się to wytłumaczyć w miarę obrazowo. Firmę MG Motorsport "znam" już od dawna z różnych relacji osób, przeczytanych opinii czy po prostu napotkanych wydechów w całkiem przyjemnych furach. Stąd kiedy padła decyzja, że przerabiam fabryczny komin z jednego na dwa wybór był albo coś gotowego albo oddać do chłopaków z MG aby stworzyli go pod auto. Oczywiście mają wzory jednak sam proces montażu jest indywidualny, stąd końcówki są idealnie równo wysunięte, nie ma nic naginanego, wiązanego drutem itp. itd.
    Moją opinię skrzywiła firma w której pracuję w akompaniamencie z MG - dlaczego? Ano dlatego, że po tym jak się umówiłem na termin z TT to przy okazji wynegocjowałem zmiany wydechów w firmowych furach - R8 i Gallardo LP520 i LP560. Wiem jak brzmiało R8 na serii - nie brzmiało w ogóle (jak na taki samochód, w porównaniu np. do F430 to był śmiech). Po modyfikacjach MG samochód po prostu tak drze mordę przy otwartych klapach, że kiedyś jak przejechałem obok dwóch starszych pań to jedna upuściła reklamówkę z zakupami i "uciekła" za drugą - autentycznie.

    Racjonalnie wiedziałem, że z rzędówki nie będzie takiego efektu jak z widlastej ósemki, ale jednak podświadomość oczekiwała czegoś więcej, ostrego ryku, głębokiego bulgotania... Pierwsze odpalenie nie wywołało na mojej twarzy żadnej reakcji, a na pewno nie takiej, które wyraża radość.
    Dzisiaj jednak mogę powiedzieć, że albo ten wydech się "dotarł" albo moje uszy chcą aby brzmiał dla nich lepiej. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że chodzi bardzo przyjemnie i cywilizowanie.
    Przyjemnie mruczy na wolnych, jak się wkręca to nie urywa głowy i co dla mnie ważne - mam dwa kominy!

    Firmę MG zdecydowanie polecam. Modyfikację w 2.0 wyłącznie dla dźwięku pozostawiam pod decyzję temu kto ma wydać kasę.

  15. #15
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    To chyba ostatnio nasza forumowiczka korzystala z uslug waszej wypozyczalni. Jezdzila na torze w poznaniu - opowiadala ze super przygoda

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 17:28
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 19:45
  3. Kupię drugą sondę lambda BAM
    Przez STELMI w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 22:27
  4. Alumki do czarnej perełki :)
    Przez Vinyl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 20:29
  5. Motocykle- druga pasja :)
    Przez miloo666 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •