Jako pierwsza przyszła folia - 95% przyciemnienia tył i 50% przód. W połączeniu z czarną podsufitką i wnętrzem nawet w słoneczny dzień nie widać z zewnątrz nic - dla mnie plus!
Przyciemnianie robię u jednego gościa od kilku lat bo uważam go za specjalistę więc mogę też śmiało porównać różne stopnie przyciemnienia. I tak w poprzednim wozie miałem coś ok 30% i deszczową noc było kiepsko.. Teraz przy 50% jest równie kiepsko, a wygląd za dnia to rekompensuje więc kolejne auta będę robił tak samo

Kolejnym krokiem była zmiana "pięknych" 17tek, na których było auto przy zakupie - zimowych dodam
Po znajomości znalazłem oryginalne Pompei z Audika w zacnym rozmiarze 19-stu cali, na które ubrałem Uniroyal'a RainSporta.
Efekt był dla mnie więcej niż zadowalający.
Przed:

Po:



Osadzenie też zrobiło swoją robotę
Przed:

Po:


Czekając na termin u Michała z MG Motorsport trzeba było coś robić więc wymieniłem żółte oświetlenie na białe - LEDowe.
Całość opisałem w osobnym temacie jeżeli ktoś jest zainteresowany podobnym zabiegiem.



Z racji, że lubię zabawy zwane auto-detailing to lakier, który był na samochodzie ewidentnie mi nie odpowiadał. Maska posiadała wiele odprysków, progi były porysowane, drzwi poza wgnieceniem posiadały szerokie otarcie. Ogólnie kolor jakby wyblakł. Chciał początkowo pomalować tylko "uszkodzone" elementy jednak skończyło się jak zawsze.. całe auto
Dodam tylko, że przy zakupie cały samochód miał powłokę średnio 180mikronów, za wyjątkiem błotnika i połowy drzwi (cień), które miały ponad 200. Teraz przy sprzedaży się nasłucham jaki to dzwon musiał być bo cały malowany









Prawie przed samym odbiorem od lakiernika musiałem zawieźć go do MG bo termin na wydech nadszedł przed końcową polerką po lakierowaniu.
Efekt wizualny dla mnie bomba. Efekt dźwiękowy jest OK, ale gdybym miał zapłacić tyle ile wołają "detalicznie" za taką zmianę (końcowy + zmiana na dwa kominy) to bym się wkur...
Żeby jednak podtrzymać świetną opinię MG Motorsport dodam, że to co zrobili w R8 to mistrzostwo świata i kładzie na kolana (a to "tylko" modyfikacja seryjnego tłumika).




Tak się prezentuje całość po malowaniu i z nowym wydechem












Na zewnątrz w pochmurny dzień










Po powrocie z urlopu odebrałem auto od znajomego tapicera, który obszył mi boczki bo było dla mnie za mało skóry w środku