Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z elektryką

  1. #1
    Awatar JakubK
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    3

    Problem z elektryką

    Cześć Koleżanki i Koledzy.

    Chciałbym się Was poradzić, może ktoś będzie w stanie udzielić mi cenną wskazówkę. Parę dni temu przyznam się bez bicia, dość mocno "wyszedłem" z ronda. Podczas tego manewru zapaliła mi się czerwona kontrolka od akumulatora. Krótko mówiąc przestał ładować. Nie wiem, czy ten manewr mógł coś spowodować, czy był to tylko zbieg okoliczności. Taką zależność zaobserwowałem. Jakoś udało mi się dojechać do domu i tak: wymieniłem regulator napięcia na nowy, wymieniłem też z marszu akumulator, bo obecny już miał swoje lata. Nie wiem dlaczego, ale podczas postoju gdzieś mi ucieka prąd. Co ciekawe nie ma jakiejś reguły co do zapalania się czerwonej kontrolki od ładowania. Raz się nie pali, sprawdzam na klimatroniku i miernikiem na akumulatorze i jest eleganckie napięcie 14V, a raz się pali i na włączonym silniku na akumulatorze wskazuje 12V. Sprawdziłem bezpieczniki (nad akumulatorem i obok kierowcy). Wyjąłem alternator i też wydaje się być ok. Gdy na noc zdejmuję klemę od "-" rano załączam to akumulator jest cały. Czy macie jakiś pomysł gdzie jeszcze zajrzeć? Może ktoś miał podobną sytuację? Należę do osób, które wolą najpierw własnymi środkami kombinować, ale moje pomysły się wyczerpały i chyba czeka mnie wizyta u elektryka.

    Z góry dzięki za każdą wskazówkę.

    Pozdrawiam
    Kuba

  2. #2
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Ja kiedys w A6 mialem tak ,ze alternator rozladowywal mi aku-bral prad nawet na postoju,oddalem do regeneracji alternator i po poblemie , koszt ok. 300zl mniejwiecej

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    jeśli dzieje się tak sporadycznie to szukałbym jakiegoś przetartego lub luźnego przewodu, u mnie przyczyną rozładowywania akumulatora na postoju był walnięty procesor w liczniku

  4. #4
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    zerknij pod podstawe aukumulatora

  5. #5
    Awatar JakubK
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    3
    alternator wydaje mi się, że jest ok.. wyjąłem alternator, w między czasie akumulator miałem podłączony pod prostownik. Po czym odkręciłem klemę z minusa, przyłożyłem przewód minusowy od prostownika do masy i się zaczęła dyskoteka , po chwili się normowało i znowu... pod podstawkę aku też zaglądałem, porozłączałem wszystkie kostki z tego rejonu, też była taka splotka z prawej strony do masy, to też rozkręciłem o oczyściłem i nic... też tak myślę, zaczynam podejrzewać, że gdzieś jakiś przewód musi być przetarty, albo jakiś przekaźnik się przywiesza.. i szukaj teraz igły w stosie kabli

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    słuchajcie, a co gdy na włączonym zapłonie nie świeci się kontrolka od ładowania, a po włączonym silniku, dalej się nie pali, ale klimatronik jak i miernik wskazują napięcie 14V?

Podobne wątki

  1. Elektryka - dziwne zachowanie
    Przez milek06 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 03-11-2017, 22:10
  2. Szukam elektryka w Warszawie
    Przez tas23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 10:28
  3. Coś z elektryką
    Przez Elor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 22:04
  4. problemy z elektryka
    Przez patusia w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 19:22
  5. Elektryka.
    Przez R@fi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 09:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •