Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wysokość zawieszenia - czy aby na pewno prawidłowe sprężyny? Dobór sprężyn OEM.

  1. #1
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336

    Wysokość zawieszenia - czy aby na pewno prawidłowe sprężyny? Dobór sprężyn OEM.

    Panowie, pomóżcie mi ocenić czy wysokość zawieszenia jest w porządku.
    Wydaje mi się, że auto jest zbyt wysoko jak na standard TT. Możliwe, że ktoś dobrał złe sprężyny?

    Odległość od środka koła, dokładnie mierzona, od samego środka osi do krawędzi nadkola:

    przód: 380 mm
    tył: 370 mm

    Oznaczenie tylnych sprężyn to 5 niebieskich kropek. Na przednich niestety nie widać. Trochę zbyt wysoko ten przód wg. mnie.




    Edit: poczytałem trochę i w sumie wysokość powinna się zgadzać, bo przed liftem auto miało te 370 mm. Potem poliftowe sprężyny obniżały auto o 20 mm. Także, czy do modelu 225 Quattro z 1999r. można wsadzić przy następnej akcji serwisowania zawieszenia, sprężynki poliftowe? Czy amor był strojony specjalnie pod nie? Bo te 2 cm by mnie niesamowicie ucieszyły, a chcę trzymać się serii

  2. #2
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    20mm nie zrobi wiekszej roznicy dla amorkow wdl.mnie

  3. #3
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Czytam już od dłuższego czasu o zawieszeniu, większość tematów z naszego forum o sprężynach i konsekwencjach wymiany mam obcykane.

    Jednak nurtuje mnie teraz pytanie, czy zestaw sprężyn taki jak Eibach Pro Kit odnosi się do wysokości zawieszenia pre-lift czy po-lift? Bo skoro występują takie sprężyny OEM różniące się o 2 cm w długości to z chęcią je założę, i będę się cieszył cały czas seryjnym zawieszeniem ale jednak o te 2 cm niżej, co już robi różnicę


    A Eibachy sobie odpuszczę, bo nie szukam takiej "gleby" w swoim aucie ani kupowanie drążków i nowych amorów pod obniżenie jeszcze o te kilka mm jest nie dla mnie.

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    EIBACH Audi TT '98- po tym idzie dokladnie wywnioskowac do czego sie odnosza

    tutaj kolega ma do sprzedania Eibach -25mm http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ro-super-cena-!!!!
    przy takim obnizeniu nie ma jeszcze problemu z pochyleniem kol a napewno wplywa mocno na prowadzenie i rewelacyjnie na wyglad auta
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 24-07-2014 o 23:09

  5. #5
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Czyli nikt nie używał sprężyn S-Line/poliftowych do swojej przedliftowej TTtki aby ją obniżyć?

  6. #6
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Kup eibachy i się nie stresuj, bo jak zaczniesz szukać przedlift/polift to nie ogarniesz porządku. na fotkach masz niemiłosierną "kozę" kupisz eibachy to zejdziesz niżej, o zachowaniu auta i komforcie jazdy sam się przekonasz, amorki dadzą radę.

  7. #7
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    A co poradzicie zrobić w sytuacji gdy moje zawieszenie jest obecnie w takiej specyfikacji:

    PRZÓD: amortyzator seryjny, pod felgi 17", sprężyna seryjna prelift

    TYŁ: amortyzator Bilstein (model jakiś standard do TT, sprawdzę jeszcze numer jak będę pod autem), sprężyna seryjna prelift

    Jak dobrać teraz najlepiej podzespoły aby zyskać efekt S-Line/facelift, czyli ~ -20mm?

  8. #8
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Kupujesz sprezyny i zakladasz,tyle

  9. #9
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Bardziej miałem na myśli fachowe podejście do charakterystyki pracy tych różnych elementów.
    Przód jest OEM, tył Bilstein, to jak założę sprężyny Eibacha to czy nie będę miał wozu drabiniastego zamiast auta sportowego. Wiem, że nawet małe różnice w szybkości i twardości odbicia, dobicia amortyzatora, a twardością sprężyn ma znaczenie. Zwłaszcza jak każde jest z innej parafii.
    Nie chciałbym kiedyś w sytuacjach krytycznych się o tym przekonać Wolę bezpieczny setup.

Podobne wątki

  1. Zawieszenie gwintowane a wysokość seryjnego zawieszenia.
    Przez juve25 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2017, 22:16
  2. Prawidłowe logi BAM/APX
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2016, 00:59
  3. Dobór sprężyn
    Przez michall130 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 18:13
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 15:54
  5. Sprężyny zawieszenia
    Przez tchmiele w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •