Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 59 z 59

Wątek: Przemeks / 224 HP Quattro Czarne /

  1. #46
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Chodzi o to ze sa towary niskiej klasy
    Zgadza sie ze siatka pada ale zalezy kto gdzie robi a
    dwa gotowce nie zawsze sie sprawdzaja.
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 27-10-2015 o 12:47

  2. #47
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Dziękuje za polanie wody matimati, nie trzeba było ale ok...

    No to zaczynając od początku:

    1. W maju miałem okazję zrobić około 500 kilometrów po mazurskich drogach, w sumie taki majówkowy wyjazd nabił na liczniku TeTi ponad 1000 km, także sporo jak na 3 dni urlopu




    2. W czerwcu i lipcu borykałem się z dziwną pracą silnika podczas jazdy ze stałą prędkością. Opisałem dokładnie problem w innym wątku. Winna okazała się przepustnica, a dokładnie zniszczony silnik krokowy który przez lata pracy w położeniu "crusingowym" przestał poprawnie pracować właśnie w tym zakresie. Wpadła używana przepustnica od silnika BAM z dużo niższym przebiegiem od Grabarza za co wielkie dzięki! Została ona gruntownie wyczyszczona i zaadaptowana. Auto odzyskało płynność.
    Także nie pozostało nic innego jak cieszyć się z jazdy i dbać o TeTi w należyty sposób



    Efekty było widać po pierwszym deszczu




    Od tego samego kolegi, który sprzedał mi przepustnicę, udało mi się "wyrwać" grill polfitowy ze znaczkiem Quattro w bardzo okazyjnej cenie. Zrobiłem zatem jeszcze jedne małe zakupy i dołożyłem nową listwę progową gdyż moja była nieźle zdewastowana oraz wymieniłem kratkę nawiewu bo w mojej ułamał się plastik wewnątrz od regulacji strumienia.

    3. W jedno z gorących popołudni lipca odwiedziłem Jerrego aby "naprostował" moją wskazówkę obrotomierza, gdyż silniczek krokowy się "przekręcił" i z uporem maniaka wskazywał 1000 obr/min w na wyłączonym zapłonie... Mam jakiś niefart do tych silniczków elektrycznych

    Tak wyglądał licznik przed dotykiem Jerrego:



    Jerry z pełnym profesjonalizmem zbadał i uleczył mój obrotomierz. Pokusił się nawet o wyczyszczenie mi szybki
    Foto zrobione parę miesięcy po akcji, ale widać efekt




    4. W sierpniu zawitałem na chwilę u Pawla-2005 na sprawdzenie szczelności, gdyż auto nie jechało powyżej 5000 obrotów jak powinno. Szczelność wyszła okej, jednak znaleźliśmy przy okazji rozwaloną łapę skrzyni biegów, która wymieniona została na usztywnioną łapę produkcji Pawła. Postawiliśmy wtedy diagnozę, że być może katy są już zapchane po prawie 300 tysiącach km od wyjechania z fabryki.


    5. Pod koniec miesiąca zrobiłem najgłupszą rzecz w swojej dotychczasowej zabawie motoryzacyjnej i pozwoliłem wystrugać downpipe użytkownikowi s3maniac.
    Cóż mogę powiedzieć. Poza spawami które Paweł ocenił później na dobrą robotę, wszystko inne było do kitu. Od łącznika elastycznego bez peszela w środku (który miał być z peszelem, kiedy się o to pytałem wcześniej), po złą geometrię samego downpipe, który obijał mi się o osłony termiczne i drżał podczas jazdy. Ponad 10h aby zamontować gotowy downpipe, wraz z wykonaniem 2 spawów, uważam za wystarczający czas na taką robotę, jednak skończyło się to na kompletnej tragedii.
    Wydech wystawał ze zderzaka jak dwie armaty, był krzywo, stukał i drżał w trakcie jazdy. Jakby tego było mało to wyjechałem od tego "mistrza" z niedokręconymi kołami, oraz co wyszło potem, z odpiętą sondą lambda... (ciekawe w sumie, że nie zaświecił mi się żaden check :/ ? ).


    6. Z ratunkiem dla mojego wydechu przyszedł Pawel-2005.
    Zanim jednak do niego trafiłem miałem czas wymienić pompę paliwa i olej silnikowy. Także auto odpalało już na dotyk bez względu na ilość paliwa w baku. Wraz z odetkanym katalizatorem, zaczęło też jechać jak powinno do samego końca skali obrotomierza . Szkoda, że przy tym wydawało jeszcze z siebie liczne stuki i puki i straszyło przechodniów... Ale już niedługo!

    Paweł szybko wziął się do roboty i przeprojektował downpipe po swojemu, co uważam za największy plus modyfikacji, gdyż wydech jest teraz w łatwy sposób rozbieralny bez konieczności odkręcania sanek. Wykonał sporą pracę aby wszystko ładnie się układało i pracowało bez naprężeń.




    Przymiarki pociętego na dwie części DP




    W komorze silnika




    Tak wyglądał ten badziewny łącznik, który jak ktoś potrzebuje to chętnie oddam




    A tak wzmocniony PS




    Dorzuciliśmy porządny łącznik elastyczny Powersprinta oraz jeszcze jeden v-band na łączeniu downpipe z cat-backiem MGMotorsportu.




    Tym razem 10 godzin pracy dało duuuużo lepszy efekt. Wyjechałem o 23 z Płońska z bananem na twarzy gdyż znowu mogłem czerpać radość z niczym nie zmąconej jazdy




    Można teraz spać spokojnie i jeździć autem bez kakofonii drgań i stukań wydobywających się spod auta. A całość leży lepiej niż jak kupiłem od Cezarego :P .
    Dzięki jeszcze raz Pawle za ogarnięcie tematu

  3. #48
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ja też mam DP i jestem zadowolony :P ale co to ma do tematu ?
    Heheh sorki ale padłem
    Using Tapatalk

  4. #49
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Nooo kolego, widzę konkretnie działasz
    Szacun
    TTaka sytuacja

  5. #50
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wszystko ładnie opisane i przedstawione
    Gratuluję nowych gratów i zakończonej sukcesem operacji .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #51
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    W listopadzie do auta wleciał komplet gum wahaczy i łączniki stabilizatorów na przód. Wszystko to Lemfordery. Zdecydowanie poprawiła się stabilność i precyzja prowadzenia.

    W styczniu z rzeczy niezaplanowanych to wymieniono w aucie dwa węże od płynu chłodniczego i jeden króciec wodny. Gubiłem lekko płyn chłodniczy przez mikro pęknięcie.
    Wymieniłem też świece na platynowe NGK PFRQ7 i montuję zaraz nowe cewki od 2.0 TFSI. To niby planowałem zrobić ale cewki upomniały się wcześniej.

    Zima jeszcze trochę trzyma, ale w oczekiwaniu na wiosnę uzbroiłem się w komplet do odświeżenia i renowacji tapicerki. Pełen zestaw Colorlock z Lenderzentrum.
    W garażu natomiast leży w idealnym stanie tylny zderzak do polakierowania i założenia (mój ma wyłażące jakieś stare miejsca napraw i zrobiła się na nim pajęczynka). Planuję też po zimie odświeżyć progi.

    Zdam tutaj fotorelację z przygotowań furki do lata

  7. #52
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    W poscie #11 Twojego wontku jest zdjecie obrazujace dokladke na tylni spojler, zauwazylem tam niepokojace ognisko rudej, ktore niebawem zacznie wychodzic na zewnatrz lakieru.
    Przyjzyj sie dokladnie tym miejscom, ktore zaznaczylem
    1qw.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #53
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    TT8N przestań, bo blady strach padnie na forumowiczów i masowo zaczną kasować fotki swoich pupilek
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #54
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    @TT8N - klapa niebawem będzie lakierowana, wstrzeliłeś się z tym postem w czas

  10. #55
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Tak mi sie rzucilo w oczy poniewaz sam jakis czas temu, przerabialem ten temat a co ciekawe pan fachman lakiernik powiedzial, ze to juz nie pierwsza TTka przez jego rece sie przewija z tym samym problemem wychodzacej rdzy spod tylnego spojlera.
    Koledzy sprawdzajcie swoje spojlerki za wczasu

  11. #56
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Z TT nic się nie dzieje i w sumie nie wiem co mam wrzucać, bo opisy jakiś "ciekawych" napraw już większość mam za sobą.


    Ale...

    1. Dociągnąłem szybkę pasażera, tak że przy prędkościach większych niż w Polsce dozwolone, w aucie nic już nie szumi

    2. Zakupiłem nowe nakładki na pedały, bo ze sprzęgła już Cezaremu odpadł ten aluminiowy kawałek i tak jeździłem te lata bez niego. W końcu w kabinie zagościł ład i porządek. Wszystko jest na swoim miejscu.

    3. Zakończyłem dopieszczanie foteli, teraz tylko 100 000 km skręcam ze szwagrem, aby się przebieg zgadzał

    4. Umyłem auto!
















    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czas chyba na ostatni update:

    Fura wróciła w poprzednim miesiącu od lakiernika.
    Zrobione zostały dwa purchle przy spoilerze (bolączka modeli po akcji serwisowej), został założony jak nowy tylny zderzak (kupiony z rok temu od kolegi Grabarza) i pomalowany. Odgrzybione, polakierowane i zakonserwowane progi, lewy i prawy. Także ościeżnice zostały odświeżone, na prawej pasażera były odpryski lakieru od gumy okalającej drzwi - ktoś kiedyś niedokładnie zamontował ten element w wyniku czego przez lata guma wybiła lakier na ościeżnicy.

    W między czasie, wymieniałem olej i filtr oleju, jednak tuż po odpaleniu auta puścił gwint w podstawie filtra i cały olej zgubiłem pod drzwiami warsztatu... Auto wróciło do mechanika, wymieniliśmy od razu miskę olejową, bo w niej gwint od korka spustowego był już taki sobie, założyliśmy podstawę filtra i zalaliśmy kolejne litry oleju

    Autko można powiedzieć, że po dwóch latach doprowadziłem do stanu jaki chciałem. Wymieniłem tyle części, że starczyłoby na jeszcze jedną Mk1 225

    Obecnie na liczniku mam 308 000 km przebiegu. I z takim przebiegiem chciałbym auto wystawić na sprzedaż. Na razie tylko tutaj w klubie, za cenę 23 000 PLN (to jest 4 tysiące więcej niż ja za nią zapłaciłem kiedy kupowałem od Cezarego, ale od tamtego czasu auto dostało drugie życie).

    Niedługo wrzucę pełne podsumowanie w dziale sprzedaży, oraz komplet aktualnych zdjęć.

  12. #57
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Pięknie się błyszczy jaki masz kod lakieru?

  13. #58
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Ly9b

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A z ciekawości dziś z kolegą porównywałem dźwięki aut, wyszło, że nawet nie słyszałem (nie miałem okazji) swojego auta z tyłu od roku. Więc postanowiłem uwiecznić sobie aby w przyszłości móc na otarcie łez coś obejrzeć...



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Auto zostało sprzedane w weekend...

    Nacieszyłem się ten ostatni tydzień moją TT jak tylko mogłem, sądzę (ba, to pewne!) że moja przygoda z TT jeszcze będzie trwać, na razie jednak, muszę odpuścić motoryzacyjne wydatki.

    Prawdopodobnie w przyszłym sezonie będę latał czymś lżejszym o 500 kg i słabszym o 80 koni z RWD. Zobaczymy co czas przyniesie, a do TT wrócę kiedyś na bank. Czy do MK1 VR6 czy do MK2 2.0.

    Może przyszły właściciel będzie się pojawiał na spoTTach z racji tego, że jest powiązany niejako z jednym z klubowiczów. TT zostaje w Warszawie czyli tu gdzie zwykle się poruszała



    Do zobaczenia na drodze!

  14. #59
    Awatar Lukasz_b20
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Piękne TT - takiego będę szukał.

Podobne wątki

  1. Czarne A3 8P AXX 2.0TFSI quattro 200Km
    Przez gregor10 w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 11:42
  2. przemeks TT 240+ Coupe vs. Malisz TT 250+ Roadster
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2016, 17:44
  3. Kupię audi tt 8n 225km quattro tylko czarne!
    Przez Maggot w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 10:36
  4. 3,2 8j czarne
    Przez jerrys41 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •