Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Pasek rozrzadu

  1. #1
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953

    Pasek rozrzadu

    Witam mam pytanie odnośnie rozrządu co ile wymienia się rozrzad w autku w moim był wymieniany jak było 138 tys 2011 rok teraz jest 174 tys km ostatnio jak wymieniali mi przekladnie to stwierdzili ze kapie jakiś olej z rozrządu ale mogła to byś tylko nie sprawna uszczelka proszę o jakąś podpowiedź co robić czy wymieniać kompletny rozrzad czy tylko uszczelkę z tego wiem to rozrzad continental pozdrawiam serdecznie
    Using Tapatalk

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Drugi interwał co 100tyś lub 3 lata, ale jeżeli leci olej to koniecznie wymienić uszczelniacze na kołach rozrządu, tak więc robota jak przy wymianie.
    Generalnie powinno się to robić przy każdej wymianie rozrządu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Dzięki Zuczek
    Using Tapatalk

  4. #4
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    jak leci olej, to się spiesz! pasek rozrządu nie "lubi" oleju. U mnie też przy wymianie wyszło, że się poci z siemmeringów i trochę spod uszczelki dekla zaworów - wszystko wraz z rozrządem wymienione na nowe.

  5. #5
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Panowie a co jeśli zostawiłem auto dwa dni stało na parkingu sprawdzałem co 8 godzin i nie było żadnego wycieku ani kropli w związku z tym czy mechanik mógł się mylić
    Using Tapatalk

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To był by ogromny wyciek gdy by z tego plamy były, pewnie paska już byś nie miał, jak i silnika w całości, nie wiem czy mechanik się mylił czy nie, ale jeżeli stwierdził zapocenie warto się tym zająć.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    tak jak mówi Żuczek, to była by już masakra jakby Ci się lało stamtąd tak, że plamy by były. Po drugie masz osłonę silnika pod spodem, po trzecie na zgaszonym silniku olej spływa do miski olejowej a nie próbuje się pod ciśnieniem (podczas pracy silnika wewnątrz skrzyni korbowej i pod deklem zaworów powstaje lekkie nadciśnienie) wydostać przez nieszczelny siemmering jak to ma miejsce podczas jazdy

  8. #8
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Dzięki Panowie za cenne rady jutro jestem umówiony na wymianę oleju to od razu umowie się na wymianę rozrządu pozdrawiam
    Using Tapatalk

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczerców
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    35
    Witam.mam pytanie.czy w silniku 1.1.8T 225 - konnym są zmienne fazy rozrządu? Od spodu auta widziałem ze coś tam lekko mokre jest. I niewiem czy to spod uszczelki zaworów się poci czy z tych uszczelniaczy..daje auto na wymianę rozrządu i gdyby coś to należało by je wymienić. Ale mechanik mówi ze jak są zmienne fazy rozrządu to on nie ściąga tych kół bo to można bigosu narobic tylko. .

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    zmień mechanika

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczerców
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    35
    Proszę o odp.sa te zmienne fazy rozrządu czy nie?

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    są zmienne fazy i nie ma (zależy od rocznika) Twój APX 99 nie ma tego, ale nadal nie widzę związku faz ze zmianą oringów na wałkach, bo pewnie to masz na myśli. We wszystkich 1,8T masz napinacz wałków i pewnie tego obawia się mechanik, a jesli tak to to co napisałem wyżej jest nadal aktualne
    a leci na 99% z pod pokrywy zaworów, to typowa usterka w 1,8T

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczerców
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    35
    On się bał ściągania tych kół z tego co mówił..ale skoro niema zmiennych faz to gdyby coś wymieni te uszczelniacze i myślę że spokój...tez mi się wydawało ze to spod pokrywy leci bo słyszałem te opinie juz. .bo jak by spod obudowy rozrządu to sama obudowa była by też chyba nieźle upomina juz?

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po stronie rozrządu niema żadnych cudów techniki. Są 2 pierścienie uszczelniające które dosyć łatwo wymienić bez zwalania wałków a jedynie tylko pokrywe zrzucić trzeba . Oczywiście rozrząd zrzucić ale to i tak ma być zmieniane. Warto się upewnić czy nie daje na pierścieniu za małym kółkiem zębatym na wale bo to dobry moment na zmianę tego:P
    Jeszcze czasem jak daje z uszczelki pod głowicą to tam leci i są sączy na taką wypustkę z tyłu silnika ale to będzie widać wszystko po zdjęciu rozrządu.
    Jeśli mechanik tutaj nie ogarnie tego to na prawdę polecam go zmienić bo niema tam żadnej filozofii. Jest trochę kręcenia ale nawet nie potrzeba specjalnych narzędzi do tego.

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczerców
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    35
    Myślę że jednak da rade..powiedział też ze rozbiorze się rozrzad to będzie wszystko widać i się będzie myśleć i robić. Uszczelkę pod pokrywę zaworów tez kazałem mu zamówić t się zmieni w razie czego..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Rozrzad wymieniony cały kompletny.wraz z uszczelka pokrywy zaworów która była już twarda jak kamień i rozleciala się przy demontażu. Uszczelnienia kół rozrządu tez bo zaczynało się coś dziać powoli..dziękuję wszystkim wszystkim za odpowiedzi i pomocne informacje

Podobne wątki

  1. Czy 2.0 TFSI ma łańcuch rozrządu czy pasek?
    Przez Zoltan99 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •