Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 62

Wątek: Audi TT Mk2 - 2.0 vs 3.2 - porównanie dynamiki i komfortu jazdy

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie przesadzajmy

    To co ja zrobilem w aucie to jest normalna rzecz po zakupie
    Jeśli wymiana całego środka w aucie na nowy to normalna rzecz po zakupie auta to aż strach pomyśleć jak zacznie się wymiana eksploatacyjnych części No ale spoko, tak jak wspomniałem, każdy kupuje to co mu serce i rozsądek dyktuje.
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #32
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta


    sam jezdziles to widziales jaki to trup
    Jeździlem i wiem ze nie jest to trup a jego cena to <40tys zl ja wiem ze to rodzynek i ze nie ma automatu ale uwazam ze i tak takie okazje lub podobne trafic mozna. Kupujac takie auto za 80tys zl mamy pewnosc ze bierzemy auto zajebiste? no raczej nie, tylko odsprzedac bez straty auto za 80tys jest ciezej niz te za 40tys przy ewentualnym "innym stanie technicznym niz ten oczekiwany"

  3. #33
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A może pogadaj z Cezarym on ma fwd 2.0 zobaczysz czy pasuje ci jazda takim autem z mocnym przodem.
    Zuczek, jasne tylko ze to nie jest stale 4x4 wiec ciezko to bedzie porownac, a nie bede szalal czyims autem tak aby naped quattro sie zalaczyl, chyba ze nie na jego oczach

  4. #34
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli planujesz bawić się z mocą powyżej 250KM to napęd na 4 koła jest obowiązkowy. Jeśli natomiast miałoby być oszczędnie to TTS będzie palić trochę mniej niż 3.2 ale koszt zakupu rozsądnej sztuki zaczyna się od 80 tys zł. Inna sprawa, że w przypadku TTS robisz program i od razu masz ok 320KM. Pytanie tylko czy taka moc ma dla Ciebie w ogóle znacznie.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #35
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jeśli wymiana całego środka w aucie na nowy to normalna rzecz po zakupie auta to aż strach pomyśleć jak zacznie się wymiana eksploatacyjnych części No ale spoko, tak jak wspomniałem, każdy kupuje to co mu serce i rozsądek dyktuje.

    Przemek....przeczytaj zacytowane zdanie do końca....




    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie przesadzajmy

    To co ja zrobilem w aucie to jest normalna rzecz po zakupie - wszystkie oleje i filtry...zawsze to robilem w "nowym" aucie...pomijam nowe wnetrze bo to akurat moje widzimisie...

    Całość mysle nie przekroczyla 800PLN.

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez raiden25 Zobacz posta
    Zuczek, jasne tylko ze to nie jest stale 4x4 wiec ciezko to bedzie porownac, a nie bede szalal czyims autem tak aby naped quattro sie zalaczyl, chyba ze nie na jego oczach
    Weź mi to rozkoduj bo ja nie umiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    hehe Przemo chcial powiedziec ze na Syberii przyszla wiosna i dlatego Brazylijczycy kupują wate cukrową z australii...

  8. #38
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Mój typ. 2.0T w Q lub TTs, za kilka dodatkowych tysi zrobisz sobie moc ok 300+ KM .

    Co do porównywania samochów wstrzymał bym się z oceną do naocznych oględzin.

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    I że na Saharze piece węglowe mają zbyt
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Moim zdaniem znaczenie ma tez to, jak ktos podchodzi do rocznika auta. Nalezy pamietac, ze 3.2 byly produkowane do 2010 roku, a wyrwac sztuke z konca produkcji jest chyba dosc ciezko. 2.0 Q zaczyna sie od 2010 roku. Jezeli chodzi o wersje 2.0 FWD czy TTS to mozna znalezc przed i po 2010, wiec tu nie ma to az takiego znaczenia. No i tak samo wyglada sprawa z TTRS, ale raczej nie pasuje on do tego watku.
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #41

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    skoro i tak już jest offtop, to przez nasze wspaniałe przepisy akcyzowe TTRS wyjdzie znacznie drożej niż TTS. mimo tego, że w raczej dalszej niż bliższej perspektywie przymierzam się do zmiany (a w zasadzie kupna drugiej TT, tylko mk2), to od jakiegoś czasu patrzę na ceny TTS i TTRS na mobile.de

    o ile TTS można realnie wyrwać w granicach 20k euro (bywają oferty nawet za 18k), to za TTRS trzeba dać minimum 10k euro więcej. po doliczeniu wyższej akcyzy za RS-a na miękko wychodzi okolica 150k PLN, gdzie o TTS można realnie myśleć mając 80k PLN. Do TTS dorzucasz dolot, wydech, fmic i robisz remap i masz auto o osiągach seryjnej TTRS za niewiele ponad 50% ceny TTRS.

    odrębną kwestią jest oczywiście fajniejszy wg. mnie wygląd RS-a, możliwość zakupu z kubłami + sam fakt, że masz RS-a. jeżeli jednak dostęp do $$$ jest ograniczony, to wg. mnie przy obecnych cenach nie warto aż tyle dopłacać do RS-a. dlatego w moim przypadku raczej na pewno będzie to TTS, chyba że zdecyduję się poczekać aż ceny RS-ów spadną do poziomu obecnych cen TTS (lub zgłupieję i kupię m3 e46 z końca produkcji

    wracając zaś do sedna tego tematu, jeżeli koszty paliwa mają znaczenie, to wg. mnie jednak 2.0
    silniki z bezpośrednim wtryskiem potrafią być bardzo oszczędne, a 3.2. jeśli się nie mylę, to jeszcze starsza konstrukcja, na wtrysku wielopunktowym.

    co do cen, to okolice 45k za mk2 z 2006 roku (8 lat), bez quattro, wypasów w postaci navi czy s-troniców wydaje się rozsądną wartością. z całym szacunkiem, ale ile wg. was powinno kosztować auto o mocy 200 koni, bazujące na podwoziu golfa V, z realnym przebiegiem 100k+? wiadomo, że w tym przedziale cenowym trzeba uważać na różnego rodzaju miny i przystanki, ale jeżeli ktoś godzi się z tym, że przed zakupem być może będzie musiał obejrzeć kilka szrotów jeżdżąc po całej Polsce, to kto mu zabroni?

  12. #42
    Awatar maciek6005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    KRaków
    Pojemność
    brak
    KM
    70
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czornyje
    Posty
    98
    Także tego jak mi ktoś znajdzie w fajnym stanie tt 8j za 40 kloca biorem odrazu
    Ja niestety wiem jakie są okazje na polskim rynku w 90% okazja=szrot, co nie zmienia faktu że czasem może trafić się jakaś malina.
    Ostatnio edytowane przez maciek6005 ; 01-07-2014 o 20:41

  13. #43
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Nie potrzebny OT się zrobił, żyjemy w "wolnym" kraju. Każdy sprzedaje i kupuje za ile chce. Okazje bywają niezwykle rzadko ale są. Poza tym Audi TT to nie Skoda Octavia, jest ich znacznie mniej w ofercie, ponieważ znacznie mniej się ich sprzedało nowych. Takie auto dość ciężko sprzedać, dlatego dość łatwo jest negocjować cenę. Są przykłady w klubie na to, że można kupić TT tanio , z pewnym przebiegiem, ale też można kupić drożej i wcale to nie jest igła. Więc każde używane auto przed zakupem dokładnie sprawdźmy. Poza tym ludzie latka lecą, a za 8 letnią TT w podstawie bez Q nikt nie da 70tyś. Niestety szanowni posiadacze mk2 cena spada wraz z wiekiem, za auto, za które zapłaciliście 2 lata temu 80 tyś na pewno tyle nie weźmiecie.Jak dobrze poszukacie i podzwonicie za 80 tyś można kupić SL-a lub BMW 6 z lat 2006(auta jakościowo i prestiżowo dużo lepsze). Wiek auto skutecznie , w sposób ciągły i niezmienny obniża cenę. Więc Przemku, z tego co sam obserwuj od jakiegoś czasu w granicach 60 tyś można znaleść ładne mk2 3.2 w wersji coupe(kabriolet jest rzadki więc i cena wyższa). Za ok. 50 tyś znajdziesz 2.0 w Q(wymaga to czasu i refleksu). Życzę Ci powodzenia.

  14. #44
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Piter za 50K 2.0 w Q raczej nie, bo one byly w mlodszych rocznikach...

    Ale dobrze prawisz - ceny spadaja jak notowania PO....

  15. #45
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Trafiają się. Tyle, że popołudniu ogłoszenie już nieaktualne

Podobne wątki

  1. Porównanie
    Przez Paweł1991 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 13:32
  2. kulttura jazdy Audi
    Przez turas74 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 09:13
  3. kulttura jazdy Audi
    Przez turas74 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 20:10
  4. Audi TT, a styl jazdy.
    Przez piotras w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 21:21
  5. Nauka Jazdy L w Audi TT
    Przez bulletTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 01:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •