Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Poduszki pod silnikiem/skrzynia biegow

  1. #1
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159

    Poduszki pod silnikiem/skrzynia biegow

    Wiec auto szarpie, jak gwaltownie puszcze pedal gazu (lekkie szarpniecie) i slychac stuk lekki przy zmianie biegow, takie cykniecie jakby metal o metal tarl (cos w tym stylu) podejrzewam, ze to ktoras z poduszek - rzecz dzieje sie z lewej strony. Jak myslicie - to poduszka pod silnikiem lewa, czy tez skrzyni biegow? Ile powinna kosztowac operacja wymiany wszystkich poduszek robocizna + czesci?

  2. #2

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Podepne się pod temat. U mnie objaw jest podobny. Jak puszczam gaz lub dodaje to delikatnie ściąga mi kierownicę w prawo. Obstawiam poduszkę skrzyni biegów. Jak myślicie?

  3. #3
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    poduszki są paskudnie drogie a zwłaszcza ta od skrzyni (ok 600zł zamienik ) dodatkowo komplet śrub ponieważ są one jednorazowego użytku ... też mam do wymiany ale puki co czeka na wolny czas... z tego co czytałem na forum Paweł znalazł ciekawy patent na reanimacje poduszek . A co do robocizny idzie samemu opanować.

    A co do sprawdzenia czy to poduszki wystarczy popatrzeć na odpalony silnik jeśli są w stanie agonalnym lub test 2 osobowy czyli jedna osoba delikatnie rusza i ostro hamuje a 2 patrzy na reakcje silnika... jeśli miota nim jak szatan to taksamo poduszki
    Ostatnio edytowane przez LeoAmar ; 27-06-2014 o 15:14

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Podepne się pod temat. U mnie objaw jest podobny. Jak puszczam gaz lub dodaje to delikatnie ściąga mi kierownicę w prawo. Obstawiam poduszkę skrzyni biegów. Jak myślicie?
    Raczej obstawiam zawieszenie. Np silenybloki wahaczy. Sama poduszka moze przenosić drgania i powodować stuki. Ale za ściąganie odpowiada zawieszenie

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja przerabiam seryjne poduchy aby były sztywniejsze Mogę tak je zrobić aby komfort się nie pogorszył. Czasem jakiś plastik w środku się odezwie przy pewnych obrotach ale to też wynika z lat auTT. U mnie w a3 nawet przy seryjnych wyklepanych poduchach coś trzeszczy.
    Ja też się podpinam pod temat gdyż w A3 przy hardkorowej zmianie biegów czuję jak cała motorownia lata ale niebawem zaradzę na ten problem wzmacniając wszystkie 3 poduchy. Do seryjnych aut z k03s też robiłem ten patent i jest znacząca poprawa zmiany biegów

  6. #6

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Raczej obstawiam zawieszenie. Np silenybloki wahaczy. Sama poduszka moze przenosić drgania i powodować stuki. Ale za ściąganie odpowiada zawieszenie
    Brałem to pod uwagę ale wszystkie tuleje są poliuretanowe. Końcówki drążków nowe, poduszki amortyzatorów też. Raczej nie wydaje mi się żeby poliurateny padły po roku użytkowania przy normalnej jeździe. Jak myślicie?

  7. #7
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Wojtek moze masz zbieznosc zle ustawiona, bo u mnie nie sciaga na zadna strone, jedzie prosto, tylko jak puszcze gaz, to szarpie albo jak zmieniam bieg, to jest taki cyk. Silnik jak na niego patrze, to pracuje normalnie, w poprzednim aucie mialem problem z poduszkami, to silniki telepal strasznie, a w tym pracuje rowno. Podjechalem do mechanika i stawia na poduszki pod silnikiem, twierdzi ze w TT dojscie jest trudne do nich (prawda?) Poza tym gdy stoje w miejscu przy wlaczonym silniku, to po jakims czasie kierownica lekko trzesie tak jakbym dotykal silnika, ale problem ustaje, jak ruszam. Co do skrzyni biegow - na jalowym jest bardzo stabilna, nic nia nie trzesie, ale na biegu lewarek podryguje w "rytm" silnika, wiec zastanawiam sie czy to bedzie tylko lewa poduszka silnika, czy tez skrzyni i ile TT ma takich poduszek i 800zl, to za sztuke?

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dolna łapa skrzyni to banalny temat. Zrzucasz platikowa płyte i odkrecasz 4 śrubki do których jest super dostęp. Ciężko o łatwiejszy dostęp dlatego nie słuchaj mechanika ze jest marnie to wymienić.

  9. #9
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    wogóle wszystkie jest łatwo wymienić ... mechanik być mozę tak stwierdził ponieważ nie chce mu sie zrzucać gratów z nad łap. podnośnik zamochodowy zestaw kluczy i atakuj. A cena poduszek ( cenny pi razy oko zamieników) 150, 450,550

  10. #10
    Awatar Gonia511
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Lublin...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    piękny
    Posty
    156
    W mojej TT Jerry i PiotrekHit wymienili poduszke pod silnikiem w 5minut łącznie z kupnem a mechanik w mojej miescinie mówił mi "Pani to cały dzień roboty" )
    My sexy Teti <3

  11. #11
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Gadalem z ASO i mam takie informacje - poduszka prawa 406zl, lewa 1560zl, tylne 313zl. U mnie akurat bedzie lewa, czyli ta najdrozsza . Pytanie czy warto kupic jakies zamienniki, uzywane czesci albo czy jest sposob, aby zrobic to taniej, ale zeby bylo dobrze? Czytalem troche na forum passata i koles kupil najtansze poduszki i mu cala buda drgala przy zmianie biegow???? Wiec jak to jest
    Gonia511 ile placilas za swoje i jakie efekty?

  12. #12
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    ja mialem to samo - stuki. byla to poducha pod skrzynia i za jej wymiane zaplacilem jakies 200-300zl, nie pamietam juz. Widze ze to dosc popularny problem ufff)
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  13. #13
    Awatar Gonia511
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Lublin...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    piękny
    Posty
    156
    Cytat Zamieszczone przez numberOne Zobacz posta
    Gadalem z ASO i mam takie informacje - poduszka prawa 406zl, lewa 1560zl, tylne 313zl. U mnie akurat bedzie lewa, czyli ta najdrozsza . Pytanie czy warto kupic jakies zamienniki, uzywane czesci albo czy jest sposob, aby zrobic to taniej, ale zeby bylo dobrze? Czytalem troche na forum passata i koles kupil najtansze poduszki i mu cala buda drgala przy zmianie biegow???? Wiec jak to jest
    Gonia511 ile placilas za swoje i jakie efekty?
    Ja miałam wymieniana poduszkę pod skrzynia biegów tylko bodajże. Koszt jej w sklepie 180zl
    My sexy Teti <3

  14. #14
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    za tą kase co chce aso ... zaryzykował bym z zmienikiem. Ewentualnie naprawa na sposób. A co do wymiany to żaden problem odsłonić poduszkę od góry, podnośnik pod autko by podnieść silnik wykręcić zamienić i już :P więcej zdejmowania osprzętu nad poduszkami niż sama wymiana. AA i najważniejsze musisz sprawdzić jakie masz mocowanie poduchy bo są 2 rodzaje ...

  15. #15
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Poduszki w tym aucie wymienia się dosyć łatwo, choć trochę rozkręcania osprzętu przy górnych jest.

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów do BAM
    Przez Gdanski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 10:24
  2. Skrzynia biegów :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 11:06
  3. Wyciek oleju pomiędzy skrzynią a silnikiem.
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 02:12
  4. Poduszki silnika i skrzyni biegow
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 01:25
  5. Skrzynia biegów
    Przez Krystian___ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •