Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 154

Wątek: Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gregor napisał za ile da się to ogarnąć i za tyle się da, inna kwestia ile to pojeździ, być może rozsypie się w drodze do domu, jest też szansa że może trochę dłużej.
    Dobry kolektor pod duże turbo to koszt 1500-1800zł
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Ja mam 6 biegowa skrzynie, i nie chce oszczedzac na czesciach, wole drozsze porzadne zeby sie to nie rozlecialo jak napisali przedmówcy tylko nie chce dawac mechanikowi ktory takich rzeczy nie robil oraz nie przeplacac za czesci czyli kupic dobra czesc w innym sklepie taniej.
    Rozrzad mam zrobiony, przeplywomierz nowy boscha, n75 tez nowy, wymienialem olej + filtry oraz plyn chlodzenia, hamulcowy byl ok wedlug mechanika, dv mam chyba zmieniony ale raczej nie na serie, dzis dodam zdjecie

    Mógłbym prosic o jakis kontakt do tego speca z dolnoslaskiego ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Link do zdjęcia mojego DV
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edb3bf25c23b57a2.html

  3. #33
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Później przyjdzie jakiś młody spyta się o to samo po raz kolejny i będzie odesłany do szukajki, i co zastanie? Burdel. Teraz tylko czekać na post z linkami do poszczególnych części.

  4. #34
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Co do sprzęgła to tam wymieniłem je w tej liście że pasowało by je wymienić bo seria to często po głupim sofcie nie trzyma

    Odnośnie kolektora , przyznaje troche popłynąłem, miałem na myśli taki jeden konkretny (czytaj niżej) , Nie mówie że każdy jest dobry w tej cenie wręcz przeciwnie, znam taki na którym auto jeździ już chwile i do tej pory jeszcze nie klęknął. Ale to nie świadczy o tym że polecam go każdemu. Jeden się uda a następny w tych pieniądzach niekoniecznie.

    Zobaczymy jak będzie się spisywać na dłuższą mete, mowa o tej konkretnej sztuce http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...77260#p6377260 , póki co spełnia swe zadanie , ostatnio był przegląd i rewizja gratów w poszukiwaniu kolejnych koni i musze przyznać że ten chinolek mnie pozytywnie zaskoczył , dawałem mu kilka miesięcy , nawet ostrzegałem że może klęknąć i będzie problem. Jak byś Paweł chciał wiedzieć , to zakupiony był z dispola.

    Poza tym teraz z tymi kolektorami jest problem (słaba dostępność od ręki w PL), a dobry kolektor wydechowy kosztuje cene liczymy od tysiąca wzwyż, za jakość się płaci, ale to każdy wie.

    Niestety to samo jest z np turbinami , tj loteria , zdarza się że oryginał np garreta się rozpada w niedługim czasie , inne działają bezproblemowo , z 'chincykami' jest podobnie , a jak

    Z kolei do aut użytkowanych nie jako zabawka weekendowa, a daily driver na codzień zdecydowanie polecił bym dołożyć do KONKRETNEJ turbiny i nie mam tu na myśli wielkości, tylko jakość, bezawaryjność.
    Ale to temat rzeka i pytanie czy właściciel szuka ZDROWE 230-260km (k03-k04) bądź hybryda (+20/30km) i jest to do osiągniecia tańszym kosztem niż BIG Turbo , Potem idziemy w duże turbo , koszty inny , ale potencjał zdecydowanie konkretniejszy.

    koszty pomniejszone o kolektor i skomplikowany montaż BigT.


    + 2000 Ogarniecie serii - typu pakiet startowy dv, przeplywomierz ,n75 , rozrząd , oleje ,płyny itp z 2kzł na dobry początek,
    +dp 700-800
    +tip 400-500
    +fmic 1400-1600
    +wydech 2.5cala na 2 tlumikach +1.5-2tys
    +wtryski +500-700zl
    +nowa pompa paliwa +500-600zl (zazwyczaj konieczność)
    +regeneracja obecnego turbo (ew rozwiert na hybryde) do tego montaz demontaz ok 1500
    + strojenie

    czyli okolice 9kzl w przypadku maxa z k03s /k04 (przy ew rozwiercie na hybryde)


    PS.Zuczek , dokladnie to jest niezbedne minimum , a przy projekcie BIT Turbo zgodnie ze sztuka kwoty wzrastaja proporcjonalnie do jakości
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 28-06-2014 o 14:42
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #35
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Jeżeli mogę coś powiedzieć to powiem to teraz.
    Zrób fimc +wydech+program i ciesz się jazdą.
    Zrobisz 300+ na dużej turbinie to za nim się rozbuja to chłopaki dislami bd juz z przodu. Co do kasy to jak zmieścisz się w 15tyś to bd gość A nie wiem jakie masz wymagania ale 300HP ogolnie to nie jedzie, tym bardziej jak widze w opisie to masz już 240hp wiec nie wiem czy bd trwalo to miesiac czy tylko tydzien zanim ci się znudzi. Jedyne sensowne rozwiązania to swapować na 3.2 i to uturbiać i wtedy bd czuć różnice.

    Prosze na mnie z gory nie jechać jeżeli napisałem prawde ;P

    Innaczej ma się sprawa do gtx30 jednak kute korby trzeba założyć, całą głowice sprezynki talezyki etc aby krecic silnik wyzej. I jak coś planujesz na dużej turbinie to od razu rób na grubo. etapami nie ma sensu, tym bardziej ze jak piszesz kasa na mody jest.

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez unsuitable Zobacz posta
    Jeżeli mogę coś powiedzieć to powiem to teraz.
    Zrób fimc +wydech+program i ciesz się jazdą.
    Zrobisz 300+ na dużej turbinie to za nim się rozbuja to chłopaki dislami bd juz z przodu. Co do kasy to jak zmieścisz się w 15tyś to bd gość A nie wiem jakie masz wymagania ale 300HP ogolnie to nie jedzie, tym bardziej jak widze w opisie to masz już 240hp wiec nie wiem czy bd trwalo to miesiac czy tylko tydzien zanim ci się znudzi. Jedyne sensowne rozwiązania to swapować na 3.2 i to uturbiać i wtedy bd czuć różnice.

    Prosze na mnie z gory nie jechać jeżeli napisałem prawde ;P

    Innaczej ma się sprawa do gtx30 jednak kute korby trzeba założyć, całą głowice sprezynki talezyki etc aby krecic silnik wyzej. I jak coś planujesz na dużej turbinie to od razu rób na grubo. etapami nie ma sensu, tym bardziej ze jak piszesz kasa na mody jest.
    Hmm zależy jakie te 300km :P Jak dla mnie 300km szału nie robi ale niema mowy tutaj o jakimś lagu i zamułce. Nie wiem jak u Ciebie turbo wstaje ale na 300+ można tak dobrać setup ,że będzie szybko wstawać i dawać frajdę z jazdy. Moje turbo w moim silniku wstawało bardzo szybko bo już przy 2800 miałem bara. Ja miałem trochę więcej modów niż bella do której moje turbo powędrowało ale zobaczymy jak tam wstanie. Zapewne zostanie to opóźnione gdyż seryjne korby mogły by tego nie wytrzymać ale czas pokaże.
    W naszych silnikach to wolno wstają turbiny typu GT3076 itp. EFR7670 też baaardzo ociężale wstaje i gdyby nie pewna pomoc we wstawaniu setup byłby bezsensowny.
    Poza tym niebawem w planach jest kolejny bliźniaczy setup do ostatniego na efr6758 który ostatnio robiłem i zobaczymy jakie wyjdą efekty jak się drugi zrobi i oba wystroi

  7. #37

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    A fmic forge do tt 225 czy do 180 brać ? jest jakaś sensowna róznica miedzy nimi ? Chce zeby fmic byl na tyle wydajny aby w przyszlosci posluzyl przy wiekszym mocach niz 300+

    Nie wiem czy ktoś już o to pytał ale czy w 1.8T jest możliwość oraz jakikolwiek sens montowania 2 turbin ?? To tak czysto z ciekawości.

  8. #38
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    1.Nie ma sensu ani miejsca na rozsądny montaż 2 turbin.
    2.FMIC 550x230x65 spokojnie wystarczy Ci na grubo ponad 300koni
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #39

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Czyli który to ? bo tam gdzie szukam fmic forge to nie podaja wymiarów

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    http://fmic.pl/
    Szukaj tu http://fmic.pl/ a forge sobie daruj to nie ta sama firma co kiedyś jedynie ceny pozostały na wysokim poziomie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Lepszy jest mniejszy czy większy fmic ? czy to zależne jest bardziej od jakosci niz rozmiaru ? na stronie pisze ze fmici sa do aut bez spryskiwaczy reflektorów wiec bede musial swoje wywali by go zamontowac czy mozna to jakos sprytnie zmontowac??

  12. #42
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    600x300x76 starczy lub tak jak gregor10 napisał 550x230x65.

    Jak ogarniety "monter" spryski beda działać |
    Ostatnio edytowane przez wottka ; 30-06-2014 o 16:08

  13. #43

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Świece brać ori boscha czy jakieś tuningowe z irydium czy jakos tak ?? mozecie cos polecic oraz czy same swiece stykna czy tez cewki musza byc lepsze oraz kable ?

  14. #44
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    wszystko musi byc dostosowane do danego SETUPU auta , nic na pałe nie kupuj, skonsultuj się z tunerem lub (farmaceutą)*


    *joke.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    Świece brać ori boscha czy jakieś tuningowe z irydium czy jakos tak ?? mozecie cos polecic oraz czy same swiece stykna czy tez cewki musza byc lepsze oraz kable ?
    Ważne że by nie były z wosku
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6
    Przez STELMI w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 13:06
  2. Unia Europejska chce zakazać tuningu!
    Przez humidorek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 13:48
  3. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •