Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 154

Wątek: Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Mam pytanie co do wyboru turbiny, seria GT i GTX Garretta jest prawie w tej samej cenie lecz gtx jest bez muszli, z tego co wyczytalem to gtx jest nowszy i lepszy ale czy opłaca się go brać czy jest to bardziej wywalona kasa na pare liczb których i tak sie nie odczuje ??

    Czy taka turbina GTX3076R wymaga większego wkładu finansowego od tej GTX2867R ?
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 26-06-2014 o 15:11

  2. #17
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Z reguly jest tak, ze wieksza turbina jest drozsza. Tak samo z nowszymi seriami. Ale zawsze mozesz kupic turbine z wiekszym potencjalem, wystroic na 300+, a pozniej dokupic czesci pod 400+ i zrobic koretke. Mysle, ze to 300 (jezeli to mialoby byc docelowa moca) zrobisz spokojnie na GT28RS. To, ze im wieksza turbina tym mocniejsza gora, ale slabszy dol, to wiesz, prawda? Natomiast z tego, co napisales, to jezeli teraz rozwazasz GTX30, to zdecydowanie nie jest to turbina na 300+. Dodatkowo musialbys cos wiecej pokombinowac z silnikiem, bo jest na tyle duza, ze 1.8 moze nie zapewniac na tyle spalin, aby to fajnie jezdzilo. Jezeli chcesz zrobic 500-600 KM, to jak najbardziej bierz ja, ale do 300-400 nie ma to najmniejszego sensu. Za to GTX2867R mozesz powazniej rozwazyc, jezeli planujesz pozniej 400+.

    Niestety nie znam za bardzo silnika 1.8T, zeby napisac cos konkretniejszego.
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #18

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Czyli GTX2867R będzie to najlepszy wybór na 300+ lub ewentualnie w przyszlosci troche wiecej. No to git tylko teraz szukać takiej gdzieś jak najtaniej i zamawiać.
    PS: do tej turbiny to FMIC, kolektor wydechowy, flansza, oraz mocowanie i z tego co widze to rozwniez muszle do turbo bo sprzedaja osobno i to mi starczy do zamontowania i normalnej eksploatacji kiedy to bede dokupywal czesci gdy tylko gotowka w rece bedzie wpadac ?

  4. #19
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Przeciez napisalem, ze moim skromnym zdaniem na 300 bedzie dobry GT28RS. Jezeli chcesz pozniej zrobic okolice 400, to wtedy ten GTX28. Ale przed zakupem potwierdzilbym to u kogos, kto ma pojecie o 1.8T .

    Jak zmienisz turbo, to bedziesz musial tez zajac sie wydechem, a przynajmniej DP. Tylko tez jest pytanie czy nie lepiej zebrac wszystkie czesci i wtedy to zamontowac i wystroic? Jak Ci juz teraz brakuje mocy i chcesz ja miec jak najszybciej, to zrob program, wydech i FMIC (koledzy pisali o tym wczesniej juz). Pozniej dokupisz turbo i reszte "gratow" i bedziesz mial kolejny przyrost mocy. Samo wsadzenie wiekszego turbo bez pozostalych dodatkow w gruncie rzeczy prawie nic Ci nie da, bo nie wykorzystasz jego mozliwosci.
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #20
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Zacznij od kupna FMIC,TIP-a,DP 3" , Jakis konkret stożek,ew. wydech, wrzuc na auto i zrob program ugrasz tym
    ok.260-270km , pozniej jak skompletujesz korby,Turbo,wtryski,pompe,kolektor bedziesz dzialal dalej

  6. #21
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Tak jak Grabek napisał , +10kzl trzeba szykować na wstęp do duzego turbo.

    Albo okolice 6kzl za przygotowanie setupu na k04 z fmic, dp , tip , wtryski pompa +strojenie. Takie coś zapewni Ci okolice 260km o ile motor zdrowy. Co nie jest takie oczywiste.
    Tak to w praktyce wygląda Z GRUBSZA.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  7. #22

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Moja 180 miala jakiegos moda jak ja kupilem poprz. wlasciciel mowil ze auto ma 250 KM lecz ja moje oko max 230-220
    Carbonowy filtr powietrza, wydech niby jakis sportowy (chodzi ładnie ale to nic nie znaczy) jakis program mial i nie wiem czy tam siedzi k-04 czy na 3 to robili
    Dla tego zalezy mi by sie spotkac z kims ogarnietym z forum lecz mam za przeproszeniem zaje*** daleko.....

  8. #23

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    pamiętaj że jak chcesz mieć ponad 300KM to i Nm będzie odpowiednio wysoki, co wymaga wymiany korb. Jak już wymieniasz korby to warto "po drodze" wymienić parę innych rzeczy, typu planowanie głowicy i docieranie zaworów na nowo. Musisz sobie zdać sprawę że to nie polega tylko na wpakowaniu większego turbo. I tak jak ktoś wyżej napisał turbo gt28 wystarczy. Przy gt30 uzyskuje się moce 400+ a przy tym to wypada już robić kompleksowo głowice czyli inne zawory +1, mocniejsze sprężynki i talerzyki zaworowe, porting itp. Wszystko zależy od tego jaki możesz budżet na to przeznaczyć.

  9. #24

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Ale jeśli dorwe dobrego GTX 28 to lepiej chyba wziac go i po prostu nie budzic calej jego mocy niz brac gt 28 zeby za np rok kupowac gtx28 bo mi apetyt wzrosnie.

    A mozecie mi polecic dokladnie jakie czesci jakich producentow i mniej wiecej gdzie dostac je najtaniej ?? Bo mam zamiar najpozniej w poniedzialek juz zamawiac np tip oraz fmic tylko czy szukac kita ? czy sam fmic a potem dorobic do niego aluminiowe laczenia zamiast silikonu z kitu ?

  10. #25
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    pamiętaj że jak chcesz mieć ponad 300KM to i Nm będzie odpowiednio wysoki, co wymaga wymiany korb. Jak już wymieniasz korby to warto "po drodze" wymienić parę innych rzeczy, typu planowanie głowicy i docieranie zaworów na nowo. Musisz sobie zdać sprawę że to nie polega tylko na wpakowaniu większego turbo. I tak jak ktoś wyżej napisał turbo gt28 wystarczy. Przy gt30 uzyskuje się moce 400+ a przy tym to wypada już robić kompleksowo głowice czyli inne zawory +1, mocniejsze sprężynki i talerzyki zaworowe, porting itp. Wszystko zależy od tego jaki możesz budżet na to przeznaczyć.
    Ale te 300KM nie będzie przy 3000rpm więc nie trzeba wymieniać korb. "maehix" przeszukaj dobrze forum bo wszystko tutaj znajdziesz. Potem zastanów się dwa razy bo może podstawowe mody już Ci wystarczą. Silniki 1.8T przyjmują do 350KM i 400Nm - takie wartości można spotkać w necie. Niektórzy do tych mocy nie zakuwają a inni profilaktycznie tak jeśli chcą spać spokojnie bądź planują coś rozwojowego na potem.
    pozdrawiam

  11. #26
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    przy przekraczniu 300koni wczesniej niż korby pewnie przytrzyma Cię stan silnika to też trzeba mieć na względzie, chyba że masz perełkę ale o to ciężko w dzisiejszych czasach.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #27

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    No perełka to to nie jest ale raczej jest ok, tak mi się wydaje. Jest ktoś na forum z lubuskiego który pomógł by mi ogarnąć stan mojej tt do modów oraz pomógł przy paru pracach z nią ??

    To może chociaż powiedzcie jakie części zamówić nie licząc turbo jaki dokladnie fmic i czy ma byc sam czy z silikonami czy ktos dorobi mi z alu, jaki tip, itd

  13. #28
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    http://www.fmic.pl/ -mysle ,ze tu znadziesz co potrzeba

  14. #29
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Najbliżej znany mi spec od 1.8T , który ogarnie temat znajduje się w dolnośląskim.

    Zacznij od sprawdzenia obecnego stanu silnika , logów i ogarnięcia tego co jest , potem przekalkuluj koszty montażu większego turbo i czego oczekujesz. A następnie dostosuj plany jak to mówią 'mierz siły na zamiary'.

    ogarniecie serii - typu pakiet startowy dv, przeplywomierz ,n75 , rozrząd , oleje ,płyny itp z 2kzł na dobry początek, potem można przejść dalej :

    Przykładowe koszta pi razy drzwi :
    GT28RS chinczyk ok 1400zl
    kolektor 400zl
    dp 700-800
    tip 400-500
    fmic 1400-1600
    wydech 2.5cala na 2 tlumikach +1.5-2tys
    wtryski +700zl
    pompa paliwa +500-600zl
    pierdoł typu linie woda olej , montaż, wskaźnik boost/egt (opcjonalnie), sprzegło trzeba też kilka +2-3kzł można doliczyć.

    +strojenie.

    czyli wstępnie lekko ponad +10kzł trzeba liczyc to tak z grubsza , średnie ceny w zależności od regionu będą się wahać , to tak dla zobrazowania kosztów dla głodnych wiedzy ile co kosztuje.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Najbliżej znany mi spec od 1.8T , który ogarnie temat znajduje się w dolnośląskim.

    Zacznij od sprawdzenia obecnego stanu silnika , logów i ogarnięcia tego co jest , potem przekalkuluj koszty montażu większego turbo i czego oczekujesz. A następnie dostosuj plany jak to mówią 'mierz siły na zamiary'.

    ogarniecie serii - typu pakiet startowy dv, przeplywomierz ,n75 , rozrząd , oleje ,płyny itp z 2kzł na dobry początek, potem można przejść dalej :

    Przykładowe koszta pi razy drzwi :
    GT28RS chinczyk ok 1400zl
    kolektor 400zl
    dp 700-800
    tip 400-500
    fmic 1400-1600
    wydech 2.5cala na 2 tlumikach +1.5-2tys
    wtryski +700zl
    pompa paliwa +500-600zl
    pierdoł typu linie woda olej , montaż, wskaźnik boost/egt (opcjonalnie), sprzegło trzeba też kilka +2-3kzł można doliczyć.

    +strojenie.

    czyli wstępnie lekko ponad +10kzł trzeba liczyc to tak z grubsza , średnie ceny w zależności od regionu będą się wahać , to tak dla zobrazowania kosztów dla głodnych wiedzy ile co kosztuje.
    Z moich doświadczeń na pewno nie kupiłbym kolektora wydechowego za 400zł. Niech się wypowie Smerfetka jak Ich ATP "daje radę". Chyba ,że ktoś ma sprawdzony kolektor za tę kase który wytrzymał przynajmniej 20 tys km bez pęknięcia i ma sensowny kształt to chętnie obadam.
    Do tej zabawy dorzuciłbym jeszcze sprzęgło bo wątpię ze seryjne 218mm wytrzyma to albo pożyje chociaż trochę. Tak samo skrzynia 5 biegów w 180tkach jest bardzo marna i nie wróżę jej długiej kariery. Chyba ,że moc będzie bardziej dla wykresu niż funu na drodze to wtedy długo pożyje ale to chyba nie o to chodzi w tuningu?
    Wbrew pozorom aby to zrobić z głową trzeba trochę wydać dlatego w swoim projekcie dupowozie na pewno nie bedę się pchał w Big Turbo.Niestety nawet sam nie ogarnę sobie tego tanio z uwagi iż graty sporo kosztują a nie zamierzam podwajać wartości auta dla 50km którę mogę uzyskać na seryjnym słupku. A ja chcę aby auto jeździło dlatego wychodzę z założenia ,że albo dobrze albo tanio. W a3 będzie tanio czyli k04 a w TT nie żałuję czyli jest dobrze i z takim podejściem mam nadzieję ,że oba auta będą w miarę bezawaryjnie jeździć
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-06-2014 o 09:27

Podobne wątki

  1. Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6
    Przez STELMI w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 13:06
  2. Unia Europejska chce zakazać tuningu!
    Przez humidorek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 13:48
  3. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •