Pokaż wyniki od 1 do 15 z 154

Wątek: Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Jeżeli mogę coś powiedzieć to powiem to teraz.
    Zrób fimc +wydech+program i ciesz się jazdą.
    Zrobisz 300+ na dużej turbinie to za nim się rozbuja to chłopaki dislami bd juz z przodu. Co do kasy to jak zmieścisz się w 15tyś to bd gość A nie wiem jakie masz wymagania ale 300HP ogolnie to nie jedzie, tym bardziej jak widze w opisie to masz już 240hp wiec nie wiem czy bd trwalo to miesiac czy tylko tydzien zanim ci się znudzi. Jedyne sensowne rozwiązania to swapować na 3.2 i to uturbiać i wtedy bd czuć różnice.

    Prosze na mnie z gory nie jechać jeżeli napisałem prawde ;P

    Innaczej ma się sprawa do gtx30 jednak kute korby trzeba założyć, całą głowice sprezynki talezyki etc aby krecic silnik wyzej. I jak coś planujesz na dużej turbinie to od razu rób na grubo. etapami nie ma sensu, tym bardziej ze jak piszesz kasa na mody jest.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez unsuitable Zobacz posta
    Jeżeli mogę coś powiedzieć to powiem to teraz.
    Zrób fimc +wydech+program i ciesz się jazdą.
    Zrobisz 300+ na dużej turbinie to za nim się rozbuja to chłopaki dislami bd juz z przodu. Co do kasy to jak zmieścisz się w 15tyś to bd gość A nie wiem jakie masz wymagania ale 300HP ogolnie to nie jedzie, tym bardziej jak widze w opisie to masz już 240hp wiec nie wiem czy bd trwalo to miesiac czy tylko tydzien zanim ci się znudzi. Jedyne sensowne rozwiązania to swapować na 3.2 i to uturbiać i wtedy bd czuć różnice.

    Prosze na mnie z gory nie jechać jeżeli napisałem prawde ;P

    Innaczej ma się sprawa do gtx30 jednak kute korby trzeba założyć, całą głowice sprezynki talezyki etc aby krecic silnik wyzej. I jak coś planujesz na dużej turbinie to od razu rób na grubo. etapami nie ma sensu, tym bardziej ze jak piszesz kasa na mody jest.
    Hmm zależy jakie te 300km :P Jak dla mnie 300km szału nie robi ale niema mowy tutaj o jakimś lagu i zamułce. Nie wiem jak u Ciebie turbo wstaje ale na 300+ można tak dobrać setup ,że będzie szybko wstawać i dawać frajdę z jazdy. Moje turbo w moim silniku wstawało bardzo szybko bo już przy 2800 miałem bara. Ja miałem trochę więcej modów niż bella do której moje turbo powędrowało ale zobaczymy jak tam wstanie. Zapewne zostanie to opóźnione gdyż seryjne korby mogły by tego nie wytrzymać ale czas pokaże.
    W naszych silnikach to wolno wstają turbiny typu GT3076 itp. EFR7670 też baaardzo ociężale wstaje i gdyby nie pewna pomoc we wstawaniu setup byłby bezsensowny.
    Poza tym niebawem w planach jest kolejny bliźniaczy setup do ostatniego na efr6758 który ostatnio robiłem i zobaczymy jakie wyjdą efekty jak się drugi zrobi i oba wystroi

Podobne wątki

  1. Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6
    Przez STELMI w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 13:06
  2. Unia Europejska chce zakazać tuningu!
    Przez humidorek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 13:48
  3. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •