CT jest skrotem od Catch Tank. Tu dokladnie chodzi o Oil Catch Tank. A jak to dziala znajdziesz przez wyszukiwarke na forum . Ogolnie jest to separator oleju, zbiornik odmy, ktory ma na celu utrzymanie dolotu i przepustnicy bez zanieczyszczen.

Jezeli chcesz w przyszlosci robic 400+, to rzeczywiscie mozesz od razu kupic lepsze czesci, bo tak finalnie wyjdzie taniej. Jednak wtedy aktualny setup wyjdzie troche drozej niz taki po prostu na 300+.

Wspomniana firma jest uwazana za jedna z najlepszych w Polsce. Jezeli chcesz to zlecic jakiejs firmie, to powinienes poczytac sobie o roznych w Internecie, wyrobic sobie o nich jakies zdanie, podzwonic do nich i wybrac jedna. Jezeli chodzi o takie bardziej znane, to masz wlasnie CompSport, R-Performance, Digitune, Dynosoft, Masters Tuning, Unitronic, Sportmile, Tune-UP, TuneFORCE, Bartpol, KingSoft, VTG albo zagraniczne jak MTM, ABT, APR, HPA, Revo. Oczywiscie kazda z nich ma swoje zalety i wady, bardziej i mniej udane projekty, kazda ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Jezeli Cie to interesuje, to osobiscie najpierw mialem (i nadal jeszcze mam) soft od MTM (jestem z niego bardzo zadowolony), a teraz bede podnosil "ociupinke" moc w CompSport.

Zawsze tez mozesz pogadac z Pawel-2005, ktory mechanicznie ogarnia TT, a potem tylko gdzies wystroic. Rowniez gregor10 zajmuje sie mechanika oraz strojeniem.

Jezeli jakas firme tuningowa warta uwagi lub kolege z klubu, ktory przerabia samochody pominalem, to przepraszam. Pisalem na szybko co mi wpadlo do glowy.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

O, widze, ze wottka mnie troche uprzedzil .